Jump to content
Dogomania

Arion - kto nadal kupuje?


Olcia

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cennik dla członków klubu Hodowcy można otrzymać na wystawach na stoisku Ariona, poza wystawami informację o cenie telefonicznie podaje dystrybutor.Jest to spowodowane tym, iż dla członków klubu hodowcy są preferencje w zależności od ilości zamawianej karmy 1 lub 2 i więcej worków dlatego preferowana jest bezpośrednia rozmowa.
Na stronie Klubu Hodowcy są namiary na koordynatora Klubu Hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

:) Moje tez - Salmon&Rice, wczesniej Lamb&Rice. Badania kontrolne krwi rewelacyjne (robie je systematycznie), zwlaszcza 6 latkowi.
Starszy juz 2 rok, mala je od roku. Dadam, ze starszy jest bardzo delikatny jezeli idzie o uklad pokarmowy:(
I nie bede udawala, ze nie podaje wkladki miesnej, czy innej, bo zawsze tak robilami bede robic! I calkiem calkiem duza ilosc innych futer i nie- futer niezle wyglajacych;) te karme belgijska rowniez wcina. Nie tylko w Polsce. Arion z powodzeniem wkroczyl na rynek Wegier, Czech i Slowacji:)
Ale namawiac nie bede ze zrozumialych wzgledow;) bo akurat mi nie wypada.
A posty, ze jakies psy sie drapia, o ile to prawda;) skwituje tak: ja po niektorych kosmetykach dla alergikow tez sie drapie:)
Pozdrawiam "arionowcow"!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']Zmieniłam karmę na inną i problem ustał. Przyczyną drapania była karma, akurat nie używałam kosmetyków - nie wiem czemu miała to by być nieprawda.[/QUOTE]

Ja tez nie wiem, tylko tak sobie kalkuluje. Liczac ze briard srednio wazy ponad 40 kg, zjada ponad 300 gramow karmy dziennie, wiec worek - chociazby 15 kilowy ( a mysle, ze takie wchodza w gre, bo po 3 kg niczego sie nie wysaduje przy takiej rasie) srednio starcza na ponad miesiac - przez miesiac nie stosowalas kosmetykow??? Nawet do czesania? Ale to tak BTW.
Poza tym stwierdzenie padlo o "Arion" - a ta firma ma rozne rodzaje karm. Najlatwiej mowic - co jasne przeciez - ze karma dana nie przypasowala. Weci tez - jesli sie zasiega ich opinii - ida po najmniejszej linii oporu - pies sie drapie - zmien karme. Nieczesto dyskutuje sie stricte z zywieniowcem.

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba długo podawać karmy żeby się okazało ze dana karma nie służy psu. Jednemu nie zaszkodzi innemu owszem.
karmie psy Eukanuba od 10 lat (nigdy nie było żadnych problemów) , dostałam na wystawie Ariona za Bisy i był mega problem. Po podaniu przez kilka dni (malutka ilośc) jedna
z moich dziewczyn dostała wybrocznicy. Najprawdopodobniej uczulenie na konserwant który był w tej karmie.Jadło 6 psów,a na jedna tak podziałała.
Inny pies moze się drapać.I to tez moze swiadczyć o uczuleniu na karmę.

Link to comment
Share on other sites

To był konkretnie Arion Large Breed dla dorosłych psów. Miałam najpierw próbkę pies zjadł, więc kupiłam worek nie patrząc na skład dopiero potem zobaczyłam że jest tam duża zawartość zbóż i to zapewne przez to. Teraz już nie mamy problemu :) Może innym służy nam nie, a pies jadł wiele rożnych karm i nigdy nie było takich objawów.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Co sądzicie o Arion z łososiem? Karmiłam nią psy przez jakiś czas (ale nie strasznie długo) i były w idealnej kondycji, piękna sierść, dobre kupki-bez rewolucji... potem zmieniłam na Acanę- jednak moim psom nie bardzo smakowała...musiałam mieszać np z jajkiem czy serem białym żeby jadły...potem eukanuba- niestety jeden z dwu psów nabawił się strasznej alergii stracił duzo włosa...jest w trakcie leczenia wet. zalecił nam powrót do Ariona z rybą. Kto ma więcej doświadczenia z tą karmą? Może ktoś ma psa z alergią na tej karmie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Metheora']Co sądzicie o Arion z łososiem? Karmiłam nią psy przez jakiś czas (ale nie strasznie długo) i były w idealnej kondycji, piękna sierść, dobre kupki-bez rewolucji... potem zmieniłam na Acanę- jednak moim psom nie bardzo smakowała...musiałam mieszać np z jajkiem czy serem białym żeby jadły...potem eukanuba- niestety jeden z dwu psów nabawił się strasznej alergii stracił duzo włosa...jest w trakcie leczenia wet. zalecił nam powrót do Ariona z rybą. Kto ma więcej doświadczenia z tą karmą? Może ktoś ma psa z alergią na tej karmie?[/QUOTE]

mój poprzedni pies Kaja do smierci (w wieku 17lat) jadła ariona senior, przez ostatnie chyba 2 lata (albo dłużej) i nigdy nie miała problemów z sierścią. Był to długowłosy pies - a sierść do końca miała lśniącą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest papillonek

Dostałam od weta próbkę tej karmy ,bo słyszałam o niej dobre opinie.Kulki były tak duże ,że moja sucza niestety sobie nie poradziła (musiałam przeciąć).Spróbowała jedną i ostatnią .Szoda wyrzucić ,a nie chce jej zmuszać ,schroniskowce zjedzą ze smaczkiem bez przymusu.

Link to comment
Share on other sites

Nasz buldożek nie chciał jeść tej karmy a podawaliśmy Ariona Puppy Premium. Krokiety zdecydowanie za duże i za twarde no i przygoda z ta karmą skończyła się szybciej niż się zaczęła... gdyby ktoś był zainteresowany tą karmą to mogę odsprzedać tanio bo kupiliśmy aż 6 kg i do tego 1,5 mamy z wyprawki i wszystko stoi i się kurzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...