Jump to content
Dogomania

PT1 aport


Zagrodowy pies polski

Recommended Posts

Przygotowujemy się do PT1. Pies Leoś, 6 lat, znajda, u nas drugi rok, zdany BH. Nie podejmuje aportu: zabawek, piłek na sznurku, pilek z nagródką, kosci z nagródką, torebek z pachnącym mięsem. . Inne komendy wykonuje dobrze. Po prostu się nie bawi. Dla niego zabawa to spacer jak sobie może węszyć i się wałęsać.Może ktoś się spotkał z takim problemem i ma pomysł jak go rozwiązać.

Link to comment
Share on other sites

co to jest "kość z nagródką"? kość jest plastikowa? a opcja: bierzesz półtora metra patyk, przywiązujesz do niego półtora metra sznurka, do drugiego końca sznurka przywiązujesz kawałek futra np. od kaptura kurtki i ciągniesz to szybko przed psem? nie zareaguje wtedy? a jak Ty bierzesz jakąś zabawkę i zaczynasz się nią bardzo energicznie bawić, wydajac rózne dziwne odgłosy i chowając zabawkę przed psem to nie zainteresuje się tym, co robisz?

Link to comment
Share on other sites

Kość z nagródką - to jest zabawka, plastikowa w kształcie kości z dziurą do której można włożyć np. kawałek parówki i pies jak gryzie tę zabawkę to może wyciągnąć parówkę. Lesio nawet nie chciał wziąć w zęby tej zabawki chociaż za parówkę z ręki wykonuje wszystkie ćwiczenia, siad waruj itd.. Patyk z futrem był już próbowany - patrzy na mnie i mówi "po co biegać za durnym futerkiem?"  Zabawkę owszem kupiłam następną i wydawałam odgłosy - patrzył na mnie jak na głupią, nawet się nie ruszył. Odpuściłabym mu, ale za aport w PT1 jest aż 40 pkt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...