Jump to content
Dogomania

Niechciane– mama i córcia żyją w polu na gołej ziemi - Pola zamieszkała w Bydgoszczy :)


Tola

Recommended Posts

Dziękuję  Havanka, ze napisałaś informacje o wyłapaniu suczki, bo ja jestem tu dopiero teraz.

 Sunia już bezpieczna, na razie w lecznicy w Janowie , ale jutro Murka ją przywiezie do hoteliku.

Z wyłapaniem, jak wiecie, nie było łatwo; pracownik bronił się uparcie przed pomocą suczce, a wczoraj  wkurzył mnie totalnie stwierdzeniem, ze co ja tak nalegam na wyłapanie, jak suczka biega sobie spokojnie po polu! Zrozumiałam, ze facet może nas tak zwodzić kolejny tydzień, albo dlużej no i  poprosiłam o pomoc znajomą;  ma więcej twardości ode mnie no i jest teraz radną w Zamościu. Dzisiaj rano powiedziała facetowi, ze na najbliższej sesji RM poinformuje o nieudolności pracownika UG i o całej sytuacji.

W ciągu godziny niecałej godziny od tej  rozmowy gmina zadzwoniła do Zamościa do firmy zajmującej się wyłapywaniem psów no i dalej to już wiecie jak było.

Może i dobrze, ze odbyło się to w ten sposób, bo suczka cały ten straszny czas, podroż  po prostu przespała, a tak miałaby kolejny uraz.

Sunia dostała na imię Pola, jutro zrobię porządek na 1 stronie.

Szczeniaka  nie ma, więc jesli możecie, to bardzo proszę o przeniesienie chociaż części deklaracji z malutkiej na jej matkę - Polę. Sunia ne miała na pewno łatwego życia, na tym polu spotkało ja wiele cierpienia, być może widziała tez cierpienie szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, mar.gajko napisał:

Biedna malutka. Dobrze, że już po. Odstresuje się może szybciutko. Szkoda córeczki, ale co zrobić.

Przenoszę swoją deklarację z córci suni na sunię, czyli 50 zł dla suni.

Proszę tylko i info. na czyje konto.

Bardzo dziękuję!

Jutro dam znać, na jakie konto zbieramy.

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, Tola napisał:

Rozmawiałam z Murką, sunia już wybudziła się.

 Tak mnie rozczulił ten widok sunieczki, taka brudna, bezdbronna, zmordowana tą bezdomnością, to był dla niej straszny czas :(

Dopiero teraz usiadłam do kompa i taka super  wiadomość :) Biedna mała. Mnie też bardzo rozczulił widok tej bidusi :( Nie mogę przeżałować jej córeczki :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, elik napisał:

Dopiero teraz usiadłam do kompa i taka super  wiadomość :) Biedna mała. Mnie też bardzo rozczulił widok tej bidusi :( Nie mogę przeżałować jej córeczki :( :( :(

Dobrze, że sunia już bezpieczna, ja także nie mogę odżałować córeczki. 

Link to comment
Share on other sites

Suńka przez całą drogę spała, dopiero kiedy ją dowiozłam do lecznicy to zaczęła się nieśmiało rozbudzać. Póki była jeszcze nie do końca aktywna (nie wiadomo czy jak się całkowicie wybudzi to nie będzie np. chciała gryźć ze strachu) wet ją obejrzał ogólnie, osłuchał. Ocenił ją na ok. 2 lata, wygląda na zdrową suńkę, tylko oczka ma zaczerwienione i chyba ropa z nich wypływa. Wet ją dzisiaj odrobaczył i podał środek p. pchłom i kleszczom. Na końcówkach uszu ma zrogowaciały naskórek, ale wet mówi, że to nic groźnego, brak witamin. Jak nie będzie przeciwskazań to jutro suńkę przywiozę do hotelu.

Jest faktycznie mniejsza niż myślałam, jutro zapytam weta ile waży.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw musiałam obetrzeć łezki, żeby się przywitać...

                                  .Witaj Poleńko:-D  ... ja również swoje pieniążki ,które przeznaczyłam na nagrodę ,przeznaczam dla Poli

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Radość ze złapania Poli, przysłania mi niepewny los jej córci. Empatia pracowników gminy, jest porażająca ! Chociażby z racji swoich obowiązków, powinni zająć się zorganizowaniem pomocy dla bezdomnych zwierząt. Gdyby pomoc była wcześniej, szczeniaczek też byłby już bezpieczny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, elik napisał:

50 zł, które ofiarowałam na nagrodę oczywiście przekaże na potrzeby Poluni. Proszę o nr konta jak już będzie znany. Wpłacę dopiero po 25.

Dziękuję bardzo. Skarbnikiem Poli jest anecik :)

20 godzin temu, Anula napisał:

To fajnie,że sunia już bezpieczna.Ciekawe czy ma kleszcze? bazarek też idzie jakoś to też podreperuje finanse Poli.Ładne imię.

Dziękuję bardzo, zajrzałam tam dopiero teraz, wcześniej nie dałam rady.

20 godzin temu, anecik napisał:

Czyli mamy Polę :) Biedna taka ale dobrze że przed nią już tylko lepsze dni. Pieniążki po Kejli przechodzą na Polę?

Jeśli można, to bardzo by się suni przydały :)

9 godzin temu, anica napisał:

Najpierw musiałam obetrzeć łezki, żeby się przywitać...

                                  .Witaj Poleńko:-D  ... ja również swoje pieniążki ,które przeznaczyłam na nagrodę ,przeznaczam dla Poli

Dziękuję bardzo!

9 godzin temu, agusiazet napisał:

Dobrze, że chociaż mamie Poli się udało. Moja deklaracja na sunię (50 zł) aktualna:)

 

Dziękuję bardzo!

Godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Moja deklaracja także zostaje. Poluniu kochana, teraz będzie już tylko lepiej. Tolu, czekam na nr konta, gdzie podesłać pieniążki.  

Również pięknie dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilką dzwoniła Murka - Pola już w hoteliku, jest bardzo przestraszona, ale nie ma w niej odrobiny agresji.

Jestem dobrej myśli!

Uzupełniłam i uaktualniłam 1 stronę.

Dziękuję, ze tutaj jesteście; taki łańcuch dobrych serc może zdziałać cuda, a Poli potrzeba teraz wszystkiego w nadmiarze - troski, serca i pomocy.

Skarbnikiem Poli będzie anecik, której bardzo dziękuję!serduchooo7.gif.3b4dee5245e906268701e7fa

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...