Jump to content
Dogomania

Akita Amerykańska Hodowla ''z Kuligowskiej'' Sławomir Rzońca


bocianWRD

Recommended Posts

Witam , wszystkim serdecznie na tym forum . Konto dopiero co założone ale liczę na wasza pomoc w opinii hodowli akit amerykańskich. Mam ofertę zakup akity amerykańskiej w miejscowości Opoczno na ul, Działkowej . Sprzedający twierdzi że prowadzi ta hodowlę ze wspólnikiem i z tego co znajduję w internecie to : "Mariusz Kochanowski & Sławomir Rzońca" cena jest dość niska i troszke mnie to martwi. Dlatego chciałbym żeby ktoś pomógł i dał mi jakąś opinię o w/w hodowcy.  Poniżej link :

http://olx.pl/oferta/szczenieta-akita-amerykanska-CID103-IDdQR4x.html#6898bbb365

Bardzo proszę o szybka odpowiedź

Link to comment
Share on other sites


Z tego co widać na stronie Łódzkiego Związku (http://www.lodz.zkwp.pl/oddzialy.php?n=szc&oddzial=lodz), to facet nie kłamie i jest hodowcą z ZK, więc całkiem dobrze. Miot legalny, zgłoszony. Czy hodowla dobra, to już trzeba jechać i samemu ocenić. A cena? Wystarczy "pogrzebać" w archiwum olx i można znaleźć stare ogłoszenia (jego wspólnika również), gdzie ceny są bardzo podobne. Widocznie za tyle "chodzą" akity ;)

Link to comment
Share on other sites

Sprzedający twierdzi że większość psów sprzedaje na zachód ale nie wiem czemu..... może wiesz magdabroy ? a jak najlepiej szczeniaka sprawdzić żeby mieć pewność co do jego stanu zdrowia ? bo nie chciałbym kupić pieska i żeby okazało się za 5 miesięcy że ma kłopot ze stawami i musi przyjmować antybiotyki bo to wada genetyczna ... bardzo chetnie odczytam porady ....

i dzięki choćby za ten jeden post magdabroy :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prawdopodobne, że sprzedaje na zachód. Dlaczego? Pewnie cena ;) Podejrzewam, że w Niemczech, za akitę z papierami, trzeba zapłacić ze 2 tyś. euro. Więc nawet ten dodatkowy koszt sprowadzenia szczeniaka z Polski, to i tak wychodzi taniej niż kupno na miejscu ;) Akita to akurat nie "moja" rasa, więc mogę się mylić. Jednak wiem jak to wygląda w przypadku owczarków niemieckich. I właśnie tu gdzie mieszkam, za ONka z papierami trzeba liczyć jakieś 1500 euro. Jak się przeliczy na złotówki, to wychodzi bardzo wysoka kwota. A wystarczy dobrze poszukać i znajdzie się takiego psa w Polsce za 2000-2500zł. Różnica jest astronomiczna :/

Gwarancji zdrowego psa w 100% nikt Ci niestety nie da. To są wszystko geny i to jak Ty poprowadzisz psa w tych pierwszych miesiącach jego życia. Możesz jednak zminimalizować ryzyko, biorąc psa po przebadanych rodzicach, to podstawa. A jak już psa nabędziesz, to karmić go dobrej jakości jedzeniem, podawać suplementy na stawy (duża rasa, więc trzeba o nie dbać), nie forsować szczeniaka wielokilometrowymi spacerami, dopóki nie zakończy się etap rozwoju kośćca i stawów...

Link to comment
Share on other sites

Moja rasa to akita japońska i szczerze mówiąc, to proponowana cena mnie trochę zaskakuje.

Akity japońskie w takim przedziale cenowym były jakieś 6 lat temu :)

Sprawdź, jakie wyniki hodowla ma w wystawach i spróbuj się może skontaktować z osobami, które mają akity z tej hodowli.

 

No i ostatnia uwaga - łatwiej by Ci chyba było uzyskać opinie gdybyś spytał na podforum akit amerykańskich :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...