Jump to content
Dogomania

JAMNIK, niekastrowany 6-letni samiec szuka domu


Dobermania

Recommended Posts

Proszę o pomoc w szukaniu domu dla sześcioletniego samca jamnika. Jest czarny podpalany, niewykastrowany, wg dotychczasowych opiekunów "nieustraszony", "bardzo odważny", pogryzł ich dziecko. Nie widziałam go, mam tylko zdjęcia i krótki opis, pies pewnie jest dominujący i niewybiegany (przy małym dziecku nie mają czasu na długie spacery czy jakieś zajęcia, które pozwoliłyby mu spożytkować rozpierającą go energię).

 

Pytałam, ma książeczkę zdrowia, aktualne szczepienia, jest zdrowy, nie był kastrowany. Nie boi się niczego, zdarza mu się atakować psy na spacerach. Wobec znanych mu osób łagodny i kochany, zresztą na zdjęciach trzymany przez właścicielkę.

 

Chętnie przyjmę pomoc w ogłaszaniu go w internecie i jakieś namiary na wolontariuszy z jakichś fundacji ratujących jamniki, żeby ktoś, kto się zna, ocenił go i jego szanse.

Liczę, szczerze mówiąc na to, że może trafi się ktoś, kto zna jamniki albo ogólnie psy myśliwskie i jakoś pokieruje tymi ludźmi, zdiagnozuje problem i marzę, żeby okazało się, że pies przestanie atakować dziecko i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie. Dotychczas nie korzystali z porad behawiorysty, raczej ich nie stać.

Bardzo proszę o nieocenianie i nie wieszanie psów na tych ludziach, oni chcą znaleźć dobry dom dla psa, w którym będzie mógł w mądry sposób spożytkować swoją energię.

 

Ma na imię Jerzyk czy Jeżyk (nie wiem, czy od Jeża, czy od Jerzego ;p).

 

N priv mogę podać nr tel. do właściciela. Pies koniecznie musi zostać przed wydaniem do nowego domu wykastrowany.

 

 

 

 

 

IMG0047A.jpg

IMG0049A.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Dobermania napisał:

Ooo, pięknie, PIĘKNIE dziękuję w imieniu Jeżyka!

 

Dałam nr tel.

 

Bardzo mi zależy na tym, żeby trafił w dobre ręce, a przedtem został wykastrowany. Dziękuję za odzew. Ja się nie znam na jamnikach.

Dzieki dam znać jak ogarnę temat

 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Dobermania napisał:

Ooo, pięknie, PIĘKNIE dziękuję w imieniu Jeżyka!

 

Dałam nr tel.

 

Bardzo mi zależy na tym, żeby trafił w dobre ręce, a przedtem został wykastrowany. Dziękuję za odzew. Ja się nie znam na jamnikach.

... możemy być spokojne, że trafi w dobre ręce.... (chyba lepiej będzie do dobrego domku!) już ciocia Dorotka zadba o to!:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kochani przepraszam że nie pisałam wcześniej ale mam deficyt czasu na pisanie, ale oczywiście nie zapominam o psie. Kopiuje co zamieściłam na naszej grupie.

https://www.facebook.com/groups/jamniki/

I oczywiście świeże zdjęcia Jerzyka.

Cytuj

 

16 lutego na portalu Dogomania ukazał się dramatyczny apel:

" Proszę o pomoc w szukaniu domu dla sześcioletniego samca jamnika. Jest czarny podpalany, niewykastrowany, wg dotychczasowych opiekunów "nieustraszony", "bardzo odważny", pogryzł ich dziecko. Nie widziałam go, mam tylko zdjęcia i krótki opis, pies pewnie jest dominujący i niewybiegany (przy małym dziecku nie mają czasu na długie spacery czy jakieś zajęcia, które pozwoliłyby mu spożytkować rozpierającą go energię)."

Podjęłam się oczywiście  sprawdzenia . Okazało się, że jamnik sika w łóżko i to zawsze po stronie Pani. Pierwsza wizyta to długa rozmowa z Rodziną, obserwacja zachowania  jamnika. Stwierdziłam, że Oni go kochają a i Jerzyk (tak ma na imię jamniś) też jest bardzo przywiązany do swojej rodziny. Zwróciłam uwagę na dostrzeżone błędy w relacjach: dziecko-pies, dziecko-pies-rodzice etc etc. Zawsze wychodzę z założenia, że w takich przypadkach trzeba rozważyć czy da się uratować psa przed zmianą domu. Tu wszystko wskazywało, ze tak, potrzeba tylko trochę uwag, pomocy. Teraz po ponad miesiącu mogę stwierdzić że nie pomyliłam się. Umowa była taka że jak się nie uda zabieramy do Fundacji. No i KASTRACJA w której pomożemy. Ludzie mieli bardzo mylne pojęcie o kastracji, udało im sie wytłumaczyć co jest prawdą, a co fałszem. Rodzina żyje bardzo skromnie, ale widać u nich miłość. Dzisiaj Jerzyk na kastracji. Fundacja ze swojej strony serdecznie prosi  o jakieś wpłaty na pokrycie kosztów kastracji Jerzyka.

Fundacja SOS dla Jamników
Bank Zachodni WBK S.A
30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
W tytule przelewu: DAROWIZNA JERZYK

Po kastracji Fundacja nadal będzie trzymać pieczę (głównie w pomocy behawioralnej) nad jerzykiem. Kolejną sprawą będzie odzwyczajenie od łańcuszka na szyjce. Ten temat był w całości najmniej ważny. Jerzyk od ponad dwóch tygodni ani razu nie wykazał agresji, zaprzestał sikania w łóżko. No ale tu ukłon w stronę Właścicieli - zastosowali się po prostu do uwag.

Wątek na dogo:
http://www.dogomania.com/forum/topic/334743-jamnik-niekastrowany-6-letni-samiec-szuka-domu/#comment-16777646

 

 

DSC_0197 kopia_jerzyk_6.jpg

DSC_0190 kopia_jerzyk_3.jpg

DSC_0195 kopia_jerzyk_4.jpg

DSC_0196 kopia_jerzyk_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jerzyk już po kastracji

Fundacja ze swojej strony serdecznie prosi  o jakieś wpłaty na pokrycie kosztów kastracji Jerzyka.

Fundacja SOS dla Jamników
Bank Zachodni WBK S.A
30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
W tytule przelewu: DAROWIZNA JERZYK

Po kastracji Fundacja nadal będzie trzymać pieczę (głównie w pomocy behawioralnej) nad jerzykiem. Kolejną sprawą będzie odzwyczajenie od łańcuszka na szyjce. Ten temat był w całości najmniej ważny. Jerzyk od ponad dwóch tygodni ani razu nie wykazał agresji, zaprzestał sikania w łóżko. No ale tu ukłon w stronę Właścicieli - zastosowali się po prostu do uwag.

jerzyk2.jpg

jerzyk1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szanowni Państwo,

Dnia 23 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja imprezy "Są psy i jamniki" na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Podczas eventu zostaną zorganizowane konkursy takie jak:
• Uśmiech jamnika
• Najbardziej rozmachany jamniczy ogon
• Najdłuższy jamnik
• Wybory miss i mistera jamników
• Właściciel podobny do jamnika (nie chodzi tylko o podobieństwo fizyczne)
• Pokaz sztuczek i posłuszeństwa
• Dlaczego kochamy jamniki
Dla uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody od naszych Sponsorów.

Misją wydarzenia jest pomoc psom z Fundacji S.O.S. dla Jamników.

Ambasadorką wydarzenia została Dorota Deląg z Nikitą. Na imprezie pojawią się artyści, którzy wspierają ideę pomocy zwierzętom. Wśród nich: Sebastian Cybulski, Dorota Deląg, Paulina Holtz, Elżbieta Jędrzejewska, Kazimierz Kaczor, Dorota Kamińska, Anna Korcz, Agnieszka Suchora, Magdalena Wójcik, Sylwia Wysocka.
Event poprowadzi Paweł Pochwała.


Punktem kulminacyjnym imprezy będzie wspólne wypełnianie farbami dużej, nadrukowanej sylwetki jamnika. Na zakończenie zostanie wykonana fotografia z drona wszystkich uczestników zgromadzonych wokół pomalowanego psa.


Serdecznie zapraszamy miłośników jamników, ale także wszystkich opiekunów czworonogów na fantastyczną zabawę!

Sobota 23 kwietnia, godzina 12.00
Pub Tola na Polu Mokotowskim, ul. Rokitnicka 4, Warszawa


https://www.facebook.com/events/819500508194424


Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie wydarzenia na Państwa fanpage'u. Mamy ogromną nadzieję, że o imprezie dowie się jak najwięcej psiolubów i 23 kwietnia przy Pubie Tola zgromadzi się duża grupa wyjątkowych ludzi :)

sssss.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...