Jump to content
Dogomania

psu rozjężdżają się łapy, i źle się czuje, wymiotuje żółcią


piotr751

Recommended Posts

Owczarek, kundelek, w miarę duży, wielkości, labradora. Pies ma około 14 lat. Wiele lat był zdrowy jak ryba. Całe ostatnie lato był jeszcze rześki, zdrowy, biegał i miał ochotę do zabawy. Jak młody pies.

Pies około 6 miesięcy temu spadł ze schodów, około metra w dół, ale zaraz po tym nie było żadnych oznak choroby czy urazu. Nie wiem czy to ma związek, z tym co jest teraz.

Od jesieni nagle zaczęły uginać się i rozjeżdżać tylne łapy. Zrobił się smutny i wygląda jakby miał depresje.

Od 2 tygodni nagle mu się pogorszyło. W domu ledwo schodzi po schodach, często rozjeżdżają mu się tylne łapy, a nawet niekiedy przednie też. Przechyla i przewraca tyłek. Czasem ma kłopot żeby schylić głowę, aby zjeść coś z ziemi. Na dworzu trochę lepiej się porusza, ale też rzadko biega. Po ogrodzie dużo drepcze, ale tylko drepcze. Ożywia się tylko gdy bierze się go na spacer. Nie ma kłopotu z dłuższym chodzeniem, ale biega mało.

Jest smutny, osowiały. Nie uciekł gdy była otwarta furtka, a kiedyś zawsze uciekał. Czy nie szczekał na śmieciarzy, co kiedyś było normą.

Stracił apetyt, mało je. Kilka razy zwymiotował śliną.

Był u weterynarza w piątek i dostał przez 3 dni Dexa-ject  , zero poprawy. Dziś wymiotuje żółcią i śliną cały dzień. Nie chce jeść.

Co mu jest ? Jak mu pomóc ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiemy co mu jest. Ale chyba opcja jak najszybszej ponownej wizyty u lekarza jest najrozsądniejsza.  Pies ma swoje lata i sprawa może być poważna.  Ja bym do jutra nie czekała tylko poszukała lecznicy całodobowej. O ile oczywiście gdzieś ją masz dostępną.

Link to comment
Share on other sites

Pies potrzebuje dobrej diagnozy...To,co opisujesz,to objawy neurologiczne,nie mozna wykluczyć problemow ze stawami,ale to bardzo malo prawdopodobne.Poza tym - wydaje się,ze pies odczuwa ból.

Idz do dobrego weta.Jeśli wymiotuje - należy jak najszybciej nawodnic go dozylnie (kroplowka).Odwodnienie moze być groźne dla jego zycia,Poza tym - teraz jest sezon na babeszjozę,nie sądzę,żeby to była pierwotna choroba,ale moze na dokładkę sie "przypałętała"...Sprawdz czy ma przekrwione białka I blade dziąsła,oraz jaki kolor ma jego mocz.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za pomoc.

dziś wieczorem znow byliśmy u weterynarza dostal 3 zastrzyki antybiotyk, na stawy przeciwzapalny, i cos na wymioty.

Rentgena i krwi nie zrobiliśmy bo było pozno.

Przestal wymiotować, ale dalej nie chce jesc. Wzial 3 kesy ryzu z mięsem i to wszystko. Pije dużo.

Nie chce jesc. Nie chciał wyjść do ogrodu. Ma smutny i tepy wzrok. Nic go nie cieszy. Marnieje w oczach :(

Co do babeszjozy to weterynarz mierzyl mu goraczke i chyba nie miał, bo nic nie mowil. Chyba wet by zauwazyl cos takiego ?

Link to comment
Share on other sites

Wymioty żółcią nie są związane z babeszjozą - pewnie wet wykluczył ją biorąc pod uwagę inne objawy, jak żółtaczkę, kolor moczu itp. A może podał Imizol na wszelki wypadek, bo i tak się czasem robi, nie majac warunków na zbadanie krwi na obecność babeszji. Boję się, że dzieje się coś niedobrego z układem trawiennym, wątrobą, trzustką, ale bez USG tego nie stwierdzi się.

Link to comment
Share on other sites

to koszmar...

byłem umówiony u weta na 19 na rtg i usg. Pojechalismy i był inny lekarz wlasciciel. Poprzednio była dziewczyna jakas. Po czy wet stwierdził ze nie warto robic badan bo pies umiera "ze starości". Ze oko ma wode i slabe serce. Ciekawe po czym to poznal bez ekg i badan. Ledwo uprosilem ich o kroplowke.

Debil to jest diagnoza ? "ze starosci" ? Stracilem caly dzień czekając na badanie i nic.

Jutro jade do innego wet rano.

Po wizycie u nich i zastrzykach, pies od soboty nic nie je i wymiotuje co godzine slina.

 

Link to comment
Share on other sites

niedobrze....pies powinien być pod kroplowką.

Przepraszam Piotrze - napisałeś,że wet orzekł,że "oko ma wodę"?Nie rozumiem...

Jedź koniecznie rano do porządnego weta.Jedź bardzo rano...

Okryj go teraz czymś ciepłym,(polar,wełniany koc,kołderka) - to bardzo ważne.

I - odezwij się.

Link to comment
Share on other sites

Najchętnj wybuchnełabym teraz śmiechem, gdyby nie to że twoja historia jest prawdziwa i dosyć częsta, gdy ktoś się ze starym psem pokazuje w lecznicy. Pal licho RTG i USG, krew jest najważniejsza a takie wymioty mogą być związane z babeszją (z powikłaniami po niej) lub z czymkolwiek innym.

Skąd jesteś to ci podpowiemy gdzie się udać?

Link to comment
Share on other sites

wet dziś powiedział ze cieknie mu woda z oka

w tej samej lecznicy lekarka w piątek powiedziała ze pies jest zdrowy tylko ma zapalenie stawow ! dawali mu zastrzyki na zapalenie po których calkiem przestal jesc, wymiotuje bez przerwy, ... po czym w tej samej lecznicy lekarz we wtorek stwierdził ze pies umiera ze starości... Czyli wg nich w piątek był zdrowy a w 3 dni się zestarzał i umrze.

Banda zlodzieji i klamcow. Jestem z Gdanska Zaspy i tak psa mi załatwili w przychodni weterynaryjnej ul. Czarny Dwór 6 Lekarz Sobotka. Byłem tez dziś na ul. Jana Pawła, ale tez na darmo tam jechałem bo tez okłamali mnie przez telefon ze zrobia psu badania usg i krew a na miejscu się okazało ze nie zrobia i wogole mi nie pomoga bo to ten sam wlasciciel przychodni z czarny dwor i nie robia sobie konkurencji.

Rano chce jechać do gdyni do wet Andrzej Bandura w Chyloni, znajoma mi polecila lub do kliniki w redlowie.

Nie znam się na weterynarzach bo pies mimo 13 lat jeszcze w lecie był okazem zdrowia.

teraz pewnie umrze w kilka dni :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

byłem dziś u prawdziwego weterynarza w gdyni. Zrobił mu wszystkie badania i niestety usg wykazało że ma 3 guzy w brzuchu. Wycewnikował go bo miał pełen pęcherz. Powiedział że gdyby trafił do niego kilka dni wcześniej to dałby mu leki i pies by jeszcze pożył trochę, chociaż kilka tygodni, może miesięcy bez bólu tak by się z nim pożegnać. Pochodzić na spacery itp.

Niestety te konowały z kliniki na ul. czarny dwór bez żadnych badań dali mu zastrzyki które zniszczyły mu chorą wątrobę. Przez nich pies cierpiał całe 3 dni z bólu, przestał jeść, i chodzić.

Teraz dostał leki i zaczął nawet chodzić, ale nadal nie je i nie pije. Dziś jeszcze liczyłem na cud, ale jutro już pewnie oszczędzę mu cierpienia.

Celowo nie podaję nazwy lekarza z gdyni żeby nie mówić o reklamie, ale gdyby ktoś potrzebował to dam adres. Tam chociaż widziałem że pies był leczony, że ktoś dba o niego, to zawsze jakoś lżej że się zrobiło wszystko co można dla niego.

 

Link to comment
Share on other sites

Strasznie mi przykro, że Cię to spotkało...

Gdybyś jeszcze szukał rewelacyjnego weterynarza (a raczej ekipy z różnymi specjalnościami), to uderzaj na gdańską Morenę do całodobowej kliniki. Nie piszę, która - ale jak ktoś będzie chciał, to z łatwością znajdzie. Opiekują się moim starszym mieszańcem owczarka i ani razu nie usłyszałam od nich niczego takiego, jak Ty się nasłuchałeś. Do diagnostyki przykładają się robiąc wszystko, co w ich mocy - w naszej sprawie konsultowali się z jakimś specjalistą z Warszawy... Więc bardzo polecam.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o radę , bo nie wiem co z nim zrobić...

Wczoraj u normalnego weta miał usg i badanie krwi i ma 3 guzy nowotworowe w wątrobie.

Nie może oddać moczu, wet ściądnął mu przez cewnik. Jednocześnie wczoraj po zastrzykach nawet wstał i dużo chodził po ogrodzie, tak jakby nogi i organizm miał mocny. Nie je już 4 dzień i bardzo mało pije.

Jest otumaniony, nieobecny, prawie niekontaktowy. Ale w ogrodzie momentami nawet się porozglądał, pochodził jak normalnie. Nie jęczy, nie piszczy , ciągle leży, czy coś go wtedy boli ?

Czy jest sens jakoś go leczyć ? Czy można go jakoś uratować, żeby sobie pożył kilka miesięcy jeszcze. Pochodził na spacery itp.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie ma prawa odpowiedzic Ci na to pytanie,Piotr...Odpowiedz jest w oczach Twojego psa i Twoim sumieniu.

Z powodu raka umierają również ludzie...niejednokrotnie nie koncząc rozpoczętego zdania...

(zdiagnozowano 3 ogniska w wątrobie,a gdzie są przerzuty?,do jakich narządów...bo są na pewno.)

Przesyłam Ci ciepłe mysli,

M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...