Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?


czeekoladaa

Recommended Posts

Witam. Tym razem mam pytanie dotyczące nauki czystości. Wiem, że pełno jest takich wątków, ale chcę przedstawić moją sytuację. 

Uczę mojego psiaka już dwa tygodnie. Wychodzę z nim po jedzeniu i spaniu. Przeważnie zawsze się wtedy załatwia na dworze. Po tym go chwalę i daję mu smakołyk. Tylko, że jeśli chce się załatwić, a ja ''nie przewidziałam'' żeby teraz z nim wyjść to załatwia się w domu gdzie popadnie i nie zasygnalizuje (np. piskiem pod drzwiami). Dotychczas załatwiał się na matę, jednak teraz jest mu obojętna. Czy jeśli będę tak z nim wychodzić jak teraz to się nauczy? Bo nie wiem czy wszystko robię dobrze :/

Drugie pytanie to co z nim jak będzie sam w domu, bo będę w szkole, a rodzice w pracy? Czy na czas nauki czystości mam go zawozić np. do babci która będzie mogła z nim wyjść??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nauka czystości wymaga konsekwencji, najpierw wyprowadzaj psa w określonych odstępach czasu, matę możesz zostawić w pobliżu drzwi - jak widzisz że pies kręci się w jej okolicach bierzesz go i wynosisz na dwór. Nie każdy pies sygnalizuje chęć wyjścia, czasem są pewne oznaki po których poznasz że pies "coś" od Ciebie chce ale każdy pies jest inny. Nie wiem czy zawożenie go do babci coś da - nie wiem ile miesięcy ma pies - najlepiej zostawiaj matę a po powrocie do domu wychodź co godzinę lub po zabawie/jedzeniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...