Jump to content
Dogomania

Przeciwwskazania do noszenia szelek z obciążeniem


IPsy

Recommended Posts

Witam. 

Mam psa ze starą kontuzją (zerwanym ścięgnem) Byłam z nim na konsultacji u ortopedy i dowiedziałam się że  może (ale nie musi) mieć wykonaną operację, aby poprawić jego komfort życia. Jeśli na ogół pies jest skoczny, energiczny, chętny do pracy to może nosić od czasu do czasu szelki z małym obciążeniem?

I jakie są przeciwskazania do ich noszenia?

Czy takie obciążenie może pogorszyć stan stawów psa z dysplazją?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że Nero (pies z dysplazją) ma nadwagę, a każde dodatkowe kilo to zabójstwo dla stawów. Próbowałam zmniejszenia karmy, brak smakołyków, dodatków do jedzenia... cały czas utrzymuje swoją wagę. Dodam tylko że żaden większy wysiłek niż wolne chodzenie na spacerach nie wchodzi w grę. W końcu natknęłam się na te szelki i się nad tym zastanawiam. Dodatkowe kilogramy = obciążenie dla stawów. Szelki z obciążeniem też obciążają stawy. 

Nie wiem co zrobić. Warunkiem dalszego leczenia i zabiegu na biodra jest to że Nero schudnie.  Bez tego jego przyszłoś jest marna.

Proszę - doradźcie. Zakupić te szelki i go odchudzić, aby mógł być leczony, czy zostawić go taki jaki jest teraz bo te szelki to jeszcze dodatkowe obciążenie?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Spacery wydłużyliśmy maksymalnie, pies chodzi na smyczy codziennie po półtorej godziny. Gdy wracamy do domu, jest taki umordowany, że śpi pżez kilka godzin bez ruchu.

Po obserwacji jego zachowania i tego jak reaguje na dłuższe spacery, stwierdzam że nie ma opcji, aby jeszcze bardziej go obciążać. Będziemy się starać unormować wagę (i wyrobić mięśnie - lekki zanik po operacji) spacerami i ograniczeniami żywieniowymi :D

Nie ma sensu jeszcze bardziej go obciążać i dodatkowo mordować. Operacja nie spowodowała zadowalających efektów, więc o następnej nie myślimy. Spokojnie się odchudzamy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...