Jump to content
Dogomania

Karma Eukanuba a Purina Pro Plan Puppy


tobiś

Recommended Posts

Cześć 

Mam pytanie mój york ma 12 tygodni i od 6 tygodnia je karmę Purina Pro Plan Puppy. Opinie jak o wszystkich karmach są dość podzielone. Ja jako "matka wariatka" naczytałam się ostatnio o rożnych karmach (tylko ze względu na to że Purina zmienia skład) i zastanawiam się nad zmianą karmy. W oko wpadła mi karma Eukanuba, ma dośc dobre opinie i jej cena jest ok, w sumie jest tańsza od Puriny ale nie o cene tutaj chodzi. Macie jakieś opinie na temat tej karmy? Jest sens zmieniać? Czy lepiej pozostać przy Pro Planie ? A może jeszcze jakąś inną karmę byście polecili? Acana odpada na początku kupiliśmy małe opakowanie i prawie całe poszło do kosza, ponieważ pies miał po niej biegunkę. 

Będę wdzięczna za każdą poradę, opinie. 

Pozdrawiamy i wysyłamy z Tobim buziaki :) 

Link to comment
Share on other sites

Zarówno Purina Pro Plan jaki Eukanuba to dobre karmy :)

A co do Acany to może zbyt gwałtownie zmieniłaś karmę i dlatego pojawiła się biegunka? Karmę trzeba zmieniać stopniowo- pierwszego dnia wrzucasz do dotychczasowej karmy kilka chrupków drugiej, następnego dnia trochę więcej nowej, aż w końcu zostanie sama nowa.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Paulina94 napisał:

Zarówno Purina Pro Plan jaki Eukanuba to dobre karmy :)

Moim zdaniem to są raczej średnio-dobre karmy z naciskiem na średnio ;) No i produkowane przez wielkie koncerny o niekoniecznie najlepszej renomie.

Wybór karm jest ogromny, wystarczy poczytać składy i porównać. Najlepiej  szukać karmy, gdzie jest jak najwięcej mięsa (i jeżeli jest opisane jako mięso świeże to realnie procentowo będzie go w składzie dużo mniej, bo w karmie jest mięso suszone/odwodnione), unikać zbóż i produktów pochodzenia zwierzęcego (kopytka, wełna, piórka...)

W podobnej cenie co napchaną kukurydzą i pszenicą eukanubę można kupić fajne karmy bezzbożowe - Taste of the wild, Brit care, Lukullus, Simpsons... Trochę drożej, bardziej w okolicach cenowych acany są np. Exclusive of Gosbi, AlphaWolf, Symply, Marp, Carnilove, Farrado, Naturea...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie zależy na dużej zawartości mięsa i wszystko czego piesek potrzebuje.Na Puriene  je z apetytem i nie ma po niej żadnych problemów, jednak zaczełam mieć wątpliwości co do jej składu. Teraz skład uległ też zmianie jest w niej więcej "mięsa" 20% wcześniej było 18%. Jednak porównując Acana czy inne mają dużo więcej witamin itp, niż Pro Plan.  Sama nie wiem czy dalej karmić tym pro planem czy jednak zmienić.

Link to comment
Share on other sites

JOLY, a co więcej o karmie od składu powie wet albo hodowca? Weterynarze najczęściej polecają royala i hillsa a to nadal jest drogie zboże w ładnym opakowaniu. Hodowcy też nie zawsze mają większe pojęcie o żywieniu suchym niż przeciętny psiarz. Jeżeli już, to lepiej wybrać konkretne karmy i pytać osób, które nimi psy karmiły. No a i tak każdemu psiakowi służy co innego i tak czy inaczej trzeba eksperymentować na własnej skórze.

Mój starszy pies jest bardzo wybredny i karmy nudzą mu się po ok 6-10 kilogramach i od częstych zmian jakoś nic mu się nie stało...

Wiadomo, nie można przesadzać i podawać co chwila co innego, bo nawet nie zdąży się sprawdzić, jak karma działa na psa. Najlepiej dać psu przejeść jakieś 3 kg i wtedy ocenić, czy warto na niej zostać czy szukać dalej. I zmiana karmy powinna trwać ok. tygodnia, żeby dobrze się przyjęła.

Tobiś - na twoim miejscu celowałabym w karmy rybne, albo dodawała do innej suchej olej z łososia, to bardzo fajnie działa na sierść ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Napisałam i mi posta wcięło.......

Pisząc hodowca miałam na myśli jego doświadczenie żywieniowe w hodowli,.A jeśli chodzi o veta , też myslę że lepiej doradzi niż osoby skaczące z jednej karmy na druga. Może nie każdy ma swojego zaufanego. Mój od kilkunastu lat słuzy pomocą i opieką.

Prowadząc hodowlę wiele lat dużo się napatrzyłam na hodowców i właścicieli psów którzy wyprawiali cuda żywieniowe ze swoimi psami..I absolutnie się nie zgadzam  że po zjedzeniu przez psa 3 kg karmy  można stwierdzić że ona dobra lub nie. Chyba że pies jej kompletnie nie toleruje.     Wszystkie moje psy to geriatria( od ponad 15 do 9 lat  ) i mogę napisać że karmiąc je przez całe życie eukanubą ( oczywiście od pappy do seniora ) mogę stwierdzić że zdrowie w porządku, włos  długi piękny, jelita zdrowe. Oczywiście psy dostają również suplementy diety. Każdy ma prawo karmić tak jak chce, ale słuchanie wszystkich naokoło wcale psu nie wyjdzie na dobre.  Oczywiście jest wiele bardzo dobrych karm, dobrze byłoby podpytać osoby które karmią przez długi czas JEDNA KARMA  (bo wtedy można ocenić stan zdrowia i wyglądu psa)   Zyczę udanego wyboru karmy  i jak najmniej wybrednych psiaków. pozdrawiam

 

 

www.beardedyork.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...