Jump to content
Dogomania

Linka


Recommended Posts

No więc chciałabym kupić psu na lato jakąś długą linkę bo czasem nie mam warunków by ją spuścić ze smyczy. A że jest to duży pies [DONek] i czasem zdarzy jej się pociągnąć obawiam się, że taka zwykła cienka linka dla psa nie wystarczy. Więc pomyślałam o lonży dla konia :evil_lol: Nie jest ona droga, i juz sobie wypatrzyłam nawet jedną, odpowiadającą mi szerokością [25mm] i długością [8 albo 10m] teraz tylko chciałabym zapytać czy to dobry pomysł bo sama tego nie jestem pewna :shake:
Myślałam o takiej [url=http://allegro.pl/item566174766_mocna_lonza_do_pracy_z_koniem_8m.html]MOCNA LONŻA DO PRACY Z KONIEM - 8m (566174766) - Aukcje internetowe Allegro[/url] hm?

Link to comment
Share on other sites

Ja jeżdżę konno już 7 lat i mam Huskiego, lonży używam i tu i tu ;P Zwróć uwagę tylko jaki karabinek jest przy lonży bo bezpieczny karabinek dla konia, nie koniecznie sprawdzi się u psa ;)
Pozatym karabinki lubią pękać ;P Ja sobie kupiłam lonże i wymieniłam karabinek na taki jaki uzywam przy linach w zaprzęgu ;P

Dla koni mam tą którą podałaś, ale dla koni ;) Może taki felerny miałam egzemplarz ale szybciuuutko strzelił karabinek, jako że konik młodziutki i nieokrzesany ;P

Link to comment
Share on other sites

A ja podsunę ci inny pomysł - zrób linkę sama.
Wystarczy kupić linę nylonową na metry (około 10-15 zł za 10 m), karabinek mocniejszy niż przy lonży, związać, zakleić tu i tam i gotowe ;) Moja suka ma 20 metrową linkę, od roku ją używam, karabinek trzyma się dobrze więc polecam :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...