Jump to content
Dogomania

czy powinienem ukraść psa?


spike1975

Recommended Posts

14 godzin temu, Miawko napisał:

Tak szczerze, ten wątek mógłby wystarczyć na narobienie Ci kłopotów, gdybyś faktycznie tego psa zabrał. Obserwuj i mądrze podejmij decyzję. :)

prawda. ale z drugiej strony były argumentem na moją korzyść przy ewentualnym wymiarze kary :D bo choć ten piesek to bardzo fajny wesołek to wolałbym żeby sobie biegał zadowolony u swojego dotychczasowego właściciela a moja ewentualna akcja zostanie uruchomiona tylko gdy upewnię się że dzieje mu się krzywda na którą nie mogę inaczej nic poradzić.

bo jak dojdę do wniosku ze będzie miał życie przynajmniej "przyzwoite" to zamiast go kraść wezmę jakiegoś ze schroniska.

natomiast nie oszukujmy się, gdyby ktokolwiek na mnie chciał nawet donieść w tej sprawie to pewnie policja potraktowała by go podobnie jak kogoś kto by chciał donieść na sąsiada że kup po psie nie sprząta. gorsze rzeczy niż "zamiar" dokonania kradzieży błąkającego się psa którego właściciel ma gdzieś nie są w polsce ścigane.

jest też druga opcja. jak będzie zbliżał się termin wyprowadzki a mały się znowu do mnie przybłąka to go zaprowadzę do schroniska. jak się właściciel zainteresuje i będzie go szukał to może zapłacenie 5 dych za odebranie psa nauczy go żeby pieska pilnował a jak nie to wezmę go ze schroniska po odpowiednim czasie, gdy już zostanie uznany za bezdomnego.

i chyba to jest najlepszy pomysł.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
O 6.02.2016o18:22, Ryss napisał:

Art. 278 § 1 KK. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Art. 18.§ 2. KK. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
Art. 19 § 1. KK. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.

 

Art. 18.§ 2. KK. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
Art. 19 § 1. KK. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.

 

Art. 18.§ 2. KK. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
Art. 19 § 1. KK. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.

 

Piżamy i szczoteczki do zębów już spakowane?

Spike1975 - gdybyś mnie na priv o to pytał, to też bym powiedział - bierz psa. Ale tylko na priv. A jak by się sprawa rypła, to bym się zarzekał na wszystkie świętości, że to była literówka, czeski błąd - bo miało być "bierz SPA". Kobiety są inne...

Ryss na twoim miejscu bym się nie wymądrzała. Bo lepiej wziąć psa z ulicy i mieć pewność, że cię kocha aniżeli dręczyć się, że zostawiłeś go na ulicy. Do tej twojej odp. brak słów

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, ozzy5 napisał:

Ryss na twoim miejscu bym się nie wymądrzała. Bo lepiej wziąć psa z ulicy i mieć pewność, że cię kocha aniżeli dręczyć się, że zostawiłeś go na ulicy. Do tej twojej odp. brak słów

@ozzy5

Ryss zacytował przepisy prawa obowiązujące w przytoczonej sytuacji. Jako ostrzeżenie dla autora wątku. Twierdzisz, że wiedza o prawie i możliwych konsekwencjach własnych akcji jest w jakiś sposób naganna? O co Ci właściwie chodzi?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 11.03.2016o10:46, Miawko napisał:

@ozzy5

Ryss zacytował przepisy prawa obowiązujące w przytoczonej sytuacji. Jako ostrzeżenie dla autora wątku. Twierdzisz, że wiedza o prawie i możliwych konsekwencjach własnych akcji jest w jakiś sposób naganna? O co Ci właściwie chodzi?

O to, że powinien tego psiaka wziąć bo zdechnie! Ale ja widzę, że wy tego chcecie [ bez obrazy]. Trudno, że są paragrafy ale pies będzie szczęśliwy i nie zdechnie. Nie rozumiem dlaczego interesuje cię tylko prawo a nie życie innej istoty! Jeśli ktoś nie uważa na religii to potem są takie skutki. O życie innej istoty trzeba się martwić a nie dostosowywać do przepisów.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ozzy5 napisał:

O to, że powinien tego psiaka wziąć bo zdechnie! Ale ja widzę, że wy tego chcecie [ bez obrazy]. Trudno, że są paragrafy ale pies będzie szczęśliwy i nie zdechnie. Nie rozumiem dlaczego interesuje cię tylko prawo a nie życie innej istoty! Jeśli ktoś nie uważa na religii to potem są takie skutki. O życie innej istoty trzeba się martwić a nie dostosowywać do przepisów.

Skąd w ogóle taki pomysł? Ja się nie obrażam, nie ma właściwie o co. Wydaje mi się, że pozostajemy w tej rozmowie w dwóch zupełnie różnych sferach. Ja Ci tłumaczę jakie jest prawo i co ktoś wcześniej napisał - nie każąc robić niczego, po prostu tłumaczę. W ogóle nie pisałam o tym, co jest najlepsze dla psa, więc jest dla mnie bardzo ciekawe na jakiej podstawie mnie oceniasz.

Generalnie zawsze uważałam, i nadal uważam, że decyzje należy podejmować świadomie, a takie "przygarnięcie" psa, to w świetle prawa po prostu kradzież. Warto być tego świadomym ratując zwierzaki. 

Zauważ, choć pewnie nie zwrócisz na to uwagi, że nie napisałam, że nie należy pomagać błąkającym się zwierzętom :) 

 

Wow, przeoczyłam wątek o lekcjach religii. No to już w ogóle jest ciekawe, że religia pojawiła się na psim forum :) Znowu jest dla mnie tajemnicą, jak w Twojej głowie dokonało się połączenie informacji o obowiązującym prawie z bezdusznością, okrucieństwem wobec zwierząt i (chyba?) ateizmem. Ładnie to tak ludzi oczerniać nic o nich nie wiedząc?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
O 14.03.2016o23:03, Miawko napisał:

Skąd w ogóle taki pomysł? Ja się nie obrażam, nie ma właściwie o co. Wydaje mi się, że pozostajemy w tej rozmowie w dwóch zupełnie różnych sferach. Ja Ci tłumaczę jakie jest prawo i co ktoś wcześniej napisał - nie każąc robić niczego, po prostu tłumaczę. W ogóle nie pisałam o tym, co jest najlepsze dla psa, więc jest dla mnie bardzo ciekawe na jakiej podstawie mnie oceniasz.

Generalnie zawsze uważałam, i nadal uważam, że decyzje należy podejmować świadomie, a takie "przygarnięcie" psa, to w świetle prawa po prostu kradzież. Warto być tego świadomym ratując zwierzaki. 

Zauważ, choć pewnie nie zwrócisz na to uwagi, że nie napisałam, że nie należy pomagać błąkającym się zwierzętom :) 

 

Wow, przeoczyłam wątek o lekcjach religii. No to już w ogóle jest ciekawe, że religia pojawiła się na psim forum :) Znowu jest dla mnie tajemnicą, jak w Twojej głowie dokonało się połączenie informacji o obowiązującym prawie z bezdusznością, okrucieństwem wobec zwierząt i (chyba?) ateizmem. Ładnie to tak ludzi oczerniać nic o nich nie wiedząc?

Jeśli ja cię obraziłam to cię przepraszam ale pies to istota boża. Czyli, że religia jest wszędzie np. ty twierdzisz co ma religia na forum o psach to ja ci tu kategorycznie oświadczam, że jeśli ty myślisz, że on ma tego psiaka tu zostawić aby zginą to wiedz, że gadasz głupoty. Niech te całe prawo sobie będzie ale zapomniałeś o jednej rzeczy jest taki paragraf za znęcanie się nad zwierzętami. Więc nie pisz o paragrafach bo naprawdę szkoda na to czasu.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 9.04.2016o09:50, ozzy5 napisał:

Jeśli ja cię obraziłam to cię przepraszam ale pies to istota boża. Czyli, że religia jest wszędzie np. ty twierdzisz co ma religia na forum o psach to ja ci tu kategorycznie oświadczam, że jeśli ty myślisz, że on ma tego psiaka tu zostawić aby zginą to wiedz, że gadasz głupoty. Niech te całe prawo sobie będzie ale zapomniałeś o jednej rzeczy jest taki paragraf za znęcanie się nad zwierzętami. Więc nie pisz o paragrafach bo naprawdę szkoda na to czasu.

Obraziłaś mnie i, podejrzewam, jeszcze kilka osób na tym forum.

Jeśli dla Ciebie ratowanie psów to misja religijna - tym lepiej dla psów, a Tobie "Szczęść Boże". 

Piszesz bzdury nie próbując nawet zrozumieć, o czym do Ciebie i autora wątku piszę, tylko po to żeby móc afiszować się swoją religijnością - znowu: "Szczęść Boże" i oby trzymał Ciebie i Tobie podobnych z daleka ode mnie. Bo o ile religijność i wiara nigdy mi u nikogo nie przeszkadzały, o tyle głupota i dewotyzm już tak. 

Reasumując nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą, bo sprowadziłaś ja na tory, na których nie mam nic więcej do powiedzenia, oprócz tego co powyżej.

Link to comment
Share on other sites

 

O 5.02.2016o18:55, bou napisał:

 

Ale odpowiedz jest jedna:

Spike,RATUJ psa.

... temat rzeka, jak tacy ludzie traktują swoje psy!(chyba bardziej właściwie było by napisać...''nie traktują'') ... włos mi się jeży na głowie jak sobie pomyślę ,co będzie jak pies będzie starszy? :(  nie lubię oceniać po pozorach, ale chyba nic dodawać nie trzeba... jeśli pies jest wypuszczany sam!? bez kontroli?!  kto to dzisiaj tak robi???

dla mnie liczy się dobro psa!  ... tylko i wyłącznie!  ...ten człowiek nie zasługuje na takiego przyjaciela jak pies!... Spike jeśli możesz pomóc... nie zastanawiaj się!

Link to comment
Share on other sites

Powinieneś pomóc temu psu, bądź porozmawiać z właścicielem i zapytać po co w ogóle mu pies, skoro go tak traktuje? Miałem kiedyś sąsiada, który traktował swojego psa strasznie, nie karmił go, pies spał wiecznie na dworze przed domem, w zimę w jakiejś szopie starej. Zawsze chodził głodny, podrzucałem mu jedzenie gdy mogłem, najgorsze jest to że człowiek ten miał wcześniej nie jednego psa, którego tak traktował a potem pies zdechł...Ludzie nie uczą się na błędach, nie mają serca i nie mam pojęcia w jakim celu mają psy skoro mają je gdzieś i traktują gorzej niż w schronisku, gdzie przynajmniej pies jest karmiony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...