Jump to content
Dogomania

Jak odróżnić husky od malamuta na pierwszy rzut (przymrużonego) oka?


Ryss

Recommended Posts

Czy wiesz, jak odróżnić husky od malamuta na pierwszy rzut oka? Otóż husky ma na czole narysowanego... hmm, "członka". A im jaśniejszy i bardziej wyraźny jest ten "członek", tym lepszych rasowo przodków ma pies. A malamut ma na czole narysowane... serce. Oczywiście, istnieją jeszcze inne znaki na niebie i ziemi, odróżniające husky od malamuta, ale te rzucają się od razu w oko. Przymrużone. Oto foto:

 

33js0uc.jpg

Szczenięta husky

 

14ilunq.jpg

Dorosły husky

 

2d6qog9.jpg

Szczeniak malamuta

 

r01kcw.jpg

Dorosły malamut

 

28ro9y8.jpg

Husky i malamut razem. Zgadnij, kto jest kim?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ale faktycznie sposób Ryss pozwala na odróżnienie tych psów na pierwszy rzut oka :D

@Ryss to dorzuć może jeszcze jak od obydwu ras odróżnić na pierwszy rzut oka Akitę, bo to jest pytanie, z którym często się spotykam. Ja zwykle mówię, że po ogonie :)

Link to comment
Share on other sites

23 minut temu, Miawko napisał:

@Ryss to dorzuć może jeszcze jak od obydwu ras odróżnić na pierwszy rzut oka Akitę, bo to jest pytanie, z którym często się spotykam. Ja zwykle mówię, że po ogonie :)

Jak spotkam naraz te trzy pieski, to im się dokładnie przyjrzę - a zwłaszcza ich ogonom, i Ci powiem co z tego oglądactwa wynikło. Bo ja jestem oglądacz psów północy - nie właściciel. Choć mam psa również z zimnej - chociaż nie aż tak - krainy pochodzącego. No, ale odróżnić Lassie od malamuta potrafi nawet dziecko - a szczególnie ono.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, filodendron napisał:

A gdy są tylko dwie plameczki, to po czym poznać, który to "narząd" na czole psa uległ atrofii? ;-)

No, w rzeczy samej trudny przykład zapodałaś: dla jednego oka może to być lewa i prawa komora serca, a dla drugiego zaś oka - hmm, tylko nabiał*, bez głównego wyróżnika.

 

 

* Taka ludowa przyśpiewka mi się przypomniała:

   Jechał chłop wozem, w kole mu piscało,

   chłop ośkę pojscywał, nabiał mu urwało.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Miawko napisał:

Ale faktycznie sposób Ryss pozwala na odróżnienie tych psów na pierwszy rzut oka :D

@Ryss to dorzuć może jeszcze jak od obydwu ras odróżnić na pierwszy rzut oka Akitę, bo to jest pytanie, z którym często się spotykam. Ja zwykle mówię, że po ogonie :)

... Tyle tylko, że to wcale nie "sposób Ryss" ;):

http://joemonster.org/art/35035

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...