Jump to content
Dogomania

Maści nowofundlandów


Marcinex

Recommended Posts

[quote name='Marcinex']Witam! czy np. jeśli czarną sukę pokryje się czarnym psem to wyjdą same czarne czy może też wyjść jakiś brązowy??[/QUOTE]

Sądząc z Twoich postów na forum świadczących o braku wiedzy na temat hodowli, rozrodu, czy nawet fizjologii zwierząt najlepiej bedzie jak swoja sunię wysterylizujesz i dasz sobie spokój z pseudohodowlą (bo suka nie jest psem rasowym i hodowlanym). Odchowanie miotu psów (szczegolnie zaś niufków) to bardzo ciężka i droga sprawa. Zdarzają się mioty zarówno 2 jak i 14 szczeniąt. Poród odbywać się może przy pomocy cesarskiego cięcia, a opieka nad szczenną suką i później szczeniakami pochłania majątek. Wbrew pozorom (bo takie śliczne, rodzinne bla,bla,bla..)sprzedać szczeniaki jest trudno. Coraz cześciej na allegro spotykane są i szczeniaki i "podrostk" i w końcu dorosłe psy (z powodu likwidacji hodowli) - w rezultacie lądują w schronisku lub są porzucane.


Jeśli twoje pytanie ma charakter teoretyczny to poczytaj trochę zasad genetyki, jest tam sporo o dziedziczeniu koloru. A tak dla wiadomości niufki moga być nie tylko czarne lub brązowe ale też czarno białe:diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/herpeswirus-suka-zarazona-szczenna-132939/#post11910483[/URL] - niufa spojrz tu :angryy:
Ręce opadają !!!

Link to comment
Share on other sites

Biedne zwierzęta.:-(:-(:-(

Straszna jest ta chęć dorobienia się kasy kosztem cierpienia zwierząt. :shake::shake:
W tym wypadku dosłownie po trupach. Tak to jest jak się ma kasę fiskalną zamiast serca.:angryy: WSTYD.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co wy ludzie opowiadacie ? Herpes nawet w najlepszych hodowlach się trafia... A tak do waszej wiedzy sunia ma 3 latka a tylko raz miała młode teraz drugi może mieć ale nawet nie wiem czy jest na 100% szczenna. Na allegro widziałem osttanio nufy bez rodowodu i było napisane "rodzice psów z rodowodem i wystawiani szczenięta są z tzw. lewego krycia" to jest dopiero wstyd! Może to ktoś z forum to wystawiał ? Dobra zamykam temat bo ludzie bez podstaw tak dyskryminują! PS: za szczepionki zapłaciłem 300zł do jedzenia pieską daję Diamond Naturals i wołowinę z makaronem z witaminami) (w żadnym wypadku wieprzowinę! Moje psy mają lepsze kojce i budy, duży ogród niż nie jeden hodowca. Po prostu mnie zdenerwowaliście ;-)

Link to comment
Share on other sites

A ja nie wyobrażam sobie by trzymać nowofundlanda w kojcu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:angryy:
I jeszcze się tym chwalić....
A co psu buda...? To już szkoda kawałka domu...? Dywan się pobrudzi...? Szampon za drogi i nie ma czasu na czesanie...?
A ogród ...? Ogród potrzebny jest leniom którym się nie chce smyczy dopiąć i wyjść na spacer...! To tylko taka większa klatka.
Ręce opadają... A potem się dziwić, że ludzie dzwonią i mówią, że mają warunki dla odchowu niufa lepsze niż u "hodowcy", bo "aż" cały garaż a nie tylko kojec...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...