Jump to content
Dogomania

Czy mój pies jest zazdrosny?


kam88

Recommended Posts

2 lata temu adoptowałam z chłopakiem suke boksera. Zastanawia mnie jej zachowanie:

Kiedy jest z chłopakiem sama to może on ja głaskać całować brać do rąk jej zabawki, kiedy jest ze mną to przy probie zabrania zabawki lub całowania warczy, pokazuje nawet zęby ale nigdy nie próbuje ugryzdz, i kiedy on sie odsunie ona od razu chce go lizać po twarzy. Jeśli mnie przytula to pies na niego szczeka, jak próbuje mi dać buziaka to pies próbuje go lizać po twarzy. Dodam że pies słucha sie mnie, a jego prawie wogóle. Nie rozumiem jej zachowania.. Nie jest bardzo uciązliwa, ale bardzo mnie to ciekawi. 

Link to comment
Share on other sites

kam88, trzeba by zobaczyć to zachowanie psa w naturze.

Tak na sucho ciężko powiedzieć, to zachowanie może oznaczać wiele rzeczy...

Najlepiej byłoby pokazać psa i sytuacje komuś, kto przynajmniej umie czytać psie zachowanie, a najlepiej trenerowi / behawioryście.

 

Link to comment
Share on other sites

To jest takie zachowanie dziwne np: on podchodzi i chce choćby dotknąć jej zabawke to pies warczy, jak ja podejde i dotkne psa lub stane koło psa to pies nasila swoje zachowanie i np pokaże dodatkowo zęby. Albo przytulam sie z chłopakiem to pies zaczyna szczekać na niego w taki sposób jak do zabawy, jak nie działa to skacze na niego, próbuje polizać, a jej zachowanie jest identyczne jak wtedy gdy próbuje zachęcić go do zabawy, tak jakby próbowała odwrócić jego uwagę ode mnie.

 

Nie stać mnie na wizyte u behawiorysty :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...