Jump to content
Dogomania

Z Chappi i Pedigree na Brit- wcale nie lepiej


eliza.p

Recommended Posts

Witajcie!

Jestem właścicielką rocznego husky od ok. 3 miesięcy. Na początku karmilam go Chappi i Pedigree, ale poczytałam na temat żywienia psa i kupiłam worek karmy Brit Adult M.  I tutaj zaczyna się problem. Otóż o ile pies chętnie wcinal Chappi i Pedigree tak nie znosi Brita. Potrafi powachac tylko karmę i jej nawet nie ruszy. Próbowałam rozmiekczyc olejem, woda i mlekiem ale on tylko zlizywal płyn a reszty nie ruszył. 

Już nie wiem czym go karmić. Wrócić do Pedigree i Chappi? Mieszać Pedigree/Chappi z Britem czy jak? Macie jakieś pomysły? 

Link to comment
Share on other sites

łojeżusz!

Brita nie każdy pies musi lubić - ale mieszanie z Olejem ? chryste panie

Pedigree i Chappi smakowało mu bo jest na szprycowane chemią polepszającą smak
Brita można z jogurtem naturalnym - ZDROWO - a olej dodaje się z Łososia :)
Mleko nie wolno psom zwłaszcza do karmy :/

można też namoczyć trochę karmę w wodzie i wymieszać z jogurtem i tak stopniowo

chyba że kupisz lepszą karmę - jaki masz budżet na karmę? - jest masa dużo lepszych marek :)
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Kocurkotka napisał:


Brita nie każdy pies musi lubić - ale mieszanie z Olejem ? chryste panie
 

Popieram - Brit jest ekonomiczny, ale nie każdy pies musi go polubić. Jest wiele karm w przystępnej cenie. Zerknij np. tu: https://shihtzakowezycie.wordpress.com/2015/11/14/kilka-karm-budzetowych/ (podałam akurat opcje dla małych ras, ale odpowiedniki dla średnich i dużych też istnieją).

P.S. Dla psa zdrowsze są tłuszcze zwierzęce - tran, olej z łososia, z wątroby dorsza itp. Można też próbować z jogurtem, jajkiem albo odrobiną dobrej jakości mokrej karmy. Niektórzy polewają susz sosem na bazie ugotowanych i zmiksowanych podrobów. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...