Jump to content
Dogomania

Mojego psa atakują inne


zeeltom

Recommended Posts

Mój pies, półtoraroczny, dwa razy złapał chorego kleszcza. Po drugim leczeniu sterydami zauważyłem, że większość spotykanych psów rzuca się na mojego. Co może być przyczyną? Mój pies nie jest agresywny, jest bardzo przyjazny ludziom i innym psom i chętnie podbiega do innych machając ogonem. Ale w większości przypadków kończy się to zaatakowaniem mojego przez te inne. Co może być tego powodem? Piesek jest czarny, nieduży (12 kg) mieszaniec z jakimś jamnikiem, bo wygląda na niskopodwoziowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Pies leczony był sterydami i wcześniej również antybiotykami. Dwukrotnie był ukąszony przez chore kleszcze i dwukrotnie ratowałem mu życie.

Wcześniej, równie zdarzało mu się, że podbiegał do swojego psiego kumpla na ulicy i też obcy potrafił się na niego rzucić.

Teraz jest na tyle wytresowany, że na mój rozkaz obchodzi obce psy i do nich nie podbiega. Dodam, że psiak nie jest prowadzany na smyczy i bardzo się słucha moich komend.

Nigdy jako pierwszy nie zaatakował innego zwierzaka, nawet z kotami jakoś się dogaduje ;)

Link to comment
Share on other sites

A może po prostu czasowo leczenie zbiegło się z momentem, gdy inne psy przestały odbierać Twojego psa jak szczeniaka-młodziaka, a widzą w nim samca ? Czasem też coś co przewodnikowi wydaje się być przyjaznym podbieganiem, przez niektóre psy odbierane jest jak prowokacja ?   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...