Jump to content
Dogomania

Szelki Juluis K9


matpod

Recommended Posts

Witam,

Chce kupić rocznej suce Westa szelki K9 Innova Dog Comfort i mam problem z rozmiarem. Wacham się między rozmiarem Mini i Mini-mini. Suka ma w obwodzie 48cm, ciężko mi powiedzieć czy jeszcze troche przybierze na masie. Rozmiar Mini jest od 51 cm a Mini-mini do 53 cm.

http://juliusk9-sport.pl/szelki-idc-rozmiar-minimini-p-76.html

http://juliusk9-sport.pl/szelki-idc-rozmiar-mini-p-77.html

Macie jakieś doświadczenie z tymi szelkami? Jaki rozmiar macie dla swoich Westów?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sunie kundelka, ale też się wahałam pomiędzy rozmiarami - bo ona obwód ma 49 cm,..zdecydowałam się na rozmiar mini o  jest na nią dobry :) (zrobiony na minimum, ale przynajmniej się nie muszę martwić, że przytyje i szelki będą za małe), ja na Twoim miejscu brałabym mini :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat :)

 

Zastanawiam się nad kupnem tych szelek dla mojego haszczaka, ale pytanie do osób, które mają większe psy czy na szelkach czasem nie ciągną bardziej? Teraz chodzimy w kolczatce (takiej z małymi kolcami po bokserku), ale zauważyłam, że coraz bardziej plącze się w sierść, a na samej obroży niestety bardzo ciągnie.

Link to comment
Share on other sites

lucky23...ja powiem tak ...my zdecydowaliśmy się na szelki pasowe,bo niestety na siodełkowe byśmy nie zarobili :D...więc cała moja trójca święta nosi szelki pasowe, rozmiar mini (regulacja w nich jest dosyć spora), taśma jest super, na początku jest troszkę sztywna, ale szybko traci nowościową sztywność i ładnie się układa.

Moich suń nie obcierają - dwie mają długie kudły, a jedna jest szorstkowłosa z lichym futrem :) Psy zakładają szelki chętnie (a raczej nie wykazują dyskomfortu przy noszeniu i zakładaniu,  bo w sumie wszystko im można założyć i nie mają nic na przeciwko)

Uszyte są bardzo dobrze, nam przynajmniej nic nie wystaje, nie odpruwa się itp, a szeleczki nie są traktowane ulgowo ! Kółeczko na smycz dobrze się trzyma, rzepy również są bardzo mocne i dobrze przyszyte.

Co do minusów szelek - ja widzę tylko jeden, ale nie jest on jakiś wielki, poza tym można się go pozbyć. Mianowicie, rączka za którą można chwycić psa ma wszytego rzepa - by nieużywana za bardzo nie odstawała, ale mi ten rzep przeszkadza, szczególnie zimą, jak rękawiczki się do niego czepiają. Będę go wypruwać :)

 

Ogólnie myślę, że warto kupić Juliusy pasowe. Jeśli mają być dla Twojej czarnuszki to powinien jej rozmiar mini pasować, a to koszt około 36 zł za szelki + przesyłka. Ja kupowałam ostatnio w sklepie p1es.pl, wszystko poszło szybko i sprawnie, z tym, że mnie wyszło troszkę drożej bo nie mogłam się powstrzymać i nie kupić fajnych napisów ;)

Dwie pary(od Lichi I Maszy) kupowaliśmy w styczniu, ale Holusiowe szeleczki mamy już ponad rok - a wcześniej były używane przez szczeniaka znajomych przez kilka miesięcy i trzymają się świetnie ! łatwo się je czyści (my co jakiś czas pierzemy w pralce), nie tracą kolorów itp :)

tak się moje potworki prezentują w szelkach

Licho

IMG_0265.JPG

 

tu akurat Masza w sweterku bo było zimno

DSC09654.JPG

 

Holi

DSC09534.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...