Jump to content
Dogomania

Pilna pomoc!


Kaskkj

Recommended Posts

Cześć! Pilnie potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemów z moim psiakiem. Barry ma ponad rok, jest mieszańcem, ale w ogóle nie słucha, ciągle szczeka nawet w nocy! Gryzie wszystko co mu wpadnie pod łapy, niekiedy sam z szafek zabiera rzeczy i je gryzie (piloty, telefony, gazety) kiedy próbujemy mu zabrać daną rzecz, zaczyna warczeć, szczekać i gryzie domowników. Drapie wszystkie drzwi, dopóki ktoś nie wpuści go do danego pokoju. Na spacerach atakuje inne psy, nie można go spuścić ze smyczy bo ucieka i nie chce wrócić, albo zaczyna skakać po innych ludziach. Bardzo proszę o jakieś porady w wychowaniu tego psiaka. Naprawdę go kocham, a mama chcę go oddać jeśli się nie zmieni. Nie wiem jak go wychować i zmienić jego nawyki. Bardzo proszę o rady!

 Snapchat-3534942626798306705.thumb.jpg.d

Link to comment
Share on other sites

Psiak jest po prostu mlody, ma duzo energii, zero konkretnego zajecia, w dodatku jest w glupim wieku "psiego nastolatka" i stad te problemy. Musisz spotkac sie ze szkoleniowcem, ktory pokaze Ci jak powinien wygladac spacer psa, ile powinien trwac, jak psa nagradzac, jak karac, jak nauczyc go podstawowych komend, jak reagowac w jakich sytuacjach. Tak  bedzie najprosciej dla Ciebie, bo te wszystkie problemy jakie masz byly tu duzo razy omowione, a szkolniowiec zbierze Ci to wszystko do kupy.

skad jestes?

Link to comment
Share on other sites

Kaskkj - myślę, że lektura "Posłuszeństwa na co dzień" Inki Sjosten odpowiedziałaby na większość waszych problemów. Masz tam konkretne i łatwe do wcielenia w życie opisy pracy z psem. Jeśli rodzice nie zgodzą się na szkolenie(a z rodzicami różnie bywa...), to jest to wyjście które możesz spokojnie opłacić z kieszonkowego i spróbować pracy z psem.

Link to comment
Share on other sites

O 14.01.2016o15:06, Beatrx napisał:

Psiak jest po prostu mlody, ma duzo energii, zero konkretnego zajecia, w dodatku jest w glupim wieku "psiego nastolatka" i stad te problemy. Musisz spotkac sie ze szkoleniowcem, ktory pokaze Ci jak powinien wygladac spacer psa, ile powinien trwac, jak psa nagradzac, jak karac, jak nauczyc go podstawowych komend, jak reagowac w jakich sytuacjach. Tak  bedzie najprosciej dla Ciebie, bo te wszystkie problemy jakie masz byly tu duzo razy omowione, a szkolniowiec zbierze Ci to wszystko do kupy.

skad jestes?

Dzięki, poszukam jakiegoś szkoleniowca. Z Jaworzna jestem. Orientujesz się ile takie szkolenia kosztują ? 

Link to comment
Share on other sites

Szkolenie to bedziesz mial koszt 300-400zl, zalezy od szkolki. Moze tez byc wiecej, ale mniej wiecej taka kwote licz. Jak to za duzo to mozesz sie umowic ze szkoleniowcem na godzinne spotkanie, tylko wtedy musisz bardzo pilnie go sluchac, bo po tym spotkaniu nikt nie wskaze Ci ewentualnych bledow. A na szkoleniu bledy Ci wytkna. Tutaj to juz naprawde zalezy od szkoleniowca, bo jeden wezmie 50zl, drugi 100, a nastepny jeszcze wiecej. Jest jeszcze trzecia mysl: tutaj jest dzial, gdzie  ludzie umawiaja sie na spacery z psami. Mozesz sie zorientowac, czy w Twojej okolicy nie ma takich spotkan, bo osoba doswiadczona tez sporo moze Cie nauczyc. Na pewno cos musisz zrobic, bo z czasem bedzie coraz trudniej pewne rzeczy wyegzekwowac. Noi z tego co piszesz mozesz nie miec okazji sie o tym przekonac, jak mama spelni grozbe.

tutaj masz dobrego szkoleniowca z okolicy http://www.marekfryc.pl , ale nie wiem jakie masz mozliwosci dojazdu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...