Jump to content
Dogomania

pies z łańcucha do domu?


Dagmarzyna

Recommended Posts

15 godzin temu, Beatrx napisał:

Po operacji to przyda sie jej cieply kocyk w domu, a nie w schronisku. Moze uda Ci sie zalatwic wczesniejsza adopcje albo chociaz mozliwosc zabrania suni od razu po operacji do domu i kontunuowania leczenia u nich dowozac sunie?

Też jestem tego zdania.Załatw ze Schroniskiem,że weźmiesz sunię po operacji do domu.W domowych warunkach w cieple ,pod opieką sunia szybko wróci do zdrowia.Pozostanie tylko Tobie po 10 dniach zdjąć szwy u weta.

Link to comment
Share on other sites

Hej wszystkim! Dziś dzwoniłam po pracy do schronu, nowe wieści, guz na cycku okazał sie przepukliną, weterynarz nie chce operować, stwierdził że suka jest za stara, i mogę przyjechać po nią nawet w tym tygodniu.
Może ktoś wie jak z ta przepukliną u psów, da sie z tym żyć? Czy to będzie rosło?

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak jest duża - jeżeli to mały guzek, to chyba wystarczy obserwować. Moja suczka też taki ma, ale nic się z tym nie dzieje. Zagrożeniem jest duża przepuklina, w której mogą np. utknąć jelita, ale skoro wet odmówił operacji, to pewnie nie jest ten przypadek.

Link to comment
Share on other sites

JUTRO JADĘ PO BABCIE!
Imię jakie dostanie to Brandy (chyba) mam juz psa o imieniu Absolut, więc zostając w temacie alkoholu zostaje Brandy, chyba że jakies inne propozycję? :)
Mam nadzieje że wszystko pójdzie dobrze, rodzina mnie zgnoiła że biorę tak starego psa (wet stwierdził że ma ok 10lat), no ale cóż, miłość nie wybiera :D

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Na szczęście mieszkam już sama i nie muszę znosić ich towarzystwa ;) Ich argumenty to takie że np pracuję i nie ma mnie 8h, co cóż pies w schronisku siedzi 24h na dobę za kratami w budzie, więc chyba i tak będzie bardziej szczęśliwy w ciepłym domu niż w ciasnym boksie.
Jutro jak tylko sunia będzie u mnie wstawię zdjęcia :) Jestem szczęśliwa, psy sprawiają że czuję lepszym człowiekiem i mam w życiu sens :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na szczęście mieszkam już sama i nie muszę znosić ich towarzystwa ;) Ich argumenty to takie że np pracuję i nie ma mnie 8h, co cóż pies w schronisku siedzi 24h na dobę za kratami w budzie, więc chyba i tak będzie bardziej szczęśliwy w ciepłym domu niż w ciasnym boksie.
Jutro jak tylko sunia będzie u mnie wstawię zdjęcia :) Jestem szczęśliwa, psy sprawiają że czuję lepszym człowiekiem i mam w życiu sens :)

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Dagmarzyna napisał:

JUTRO JADĘ PO BABCIE!
Imię jakie dostanie to Brandy (chyba) mam juz psa o imieniu Absolut, więc zostając w temacie alkoholu zostaje Brandy, chyba że jakies inne propozycję? :)
Mam nadzieje że wszystko pójdzie dobrze, rodzina mnie zgnoiła że biorę tak starego psa (wet stwierdził że ma ok 10lat), no ale cóż, miłość nie wybiera :D

 

Whisky? Tequila? :)

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, Dagmarzyna napisał:

Imię jakie dostanie to Brandy (chyba) mam juz psa o imieniu Absolut, więc zostając w temacie alkoholu zostaje Brandy, chyba że jakies inne propozycję? :)

Czysta, oczywista - dobra, bo polska. Albo, z podobnych powodów - Starka. Najlepszy byłby Bimber, ale raczej nie dla suki. Chyba, że w ramach gender.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Ryss napisał:

Albo, z podobnych powodów - Starka.

o,i to najbardziej adekwatne do psiny,bo przecież starowinka...:)

poza tym - jakies procenty przydałyby się,żeby wreszcie uczcić przybycie piesy do ciepłego domu,a tu...ciszaaaaaaaaaa :(

Dagmarzynko - daj znać,czekamy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, bou napisał:

Moze "najsampierw"

Czemu w cudzysłowie? Ładne słowo i używane, chociaż coraz rzadziej.

 

16 godzin temu, bou napisał:

niech się owy  (ów???)

Na pewno "ów" (O roku ów! kto ciebie widział w naszym kraju! Ciebie lud zowie dotąd rokiem urodzaju... itd.), ale.. "Owy" jest tak często obecnie w użyciu, że pewnie zostanie uznany przez prof. Miodka za uzus i wejdzie do słownika jako poprawny, a "ów" uzyska status przestarzały.

Link to comment
Share on other sites

Sunia już w domku tak?

Ps. a tak na marginesie, jak kiedykolwiek którykolwiek schron Wam mówi: "wydamy po operacji" to absolutnie się nie zgadzajcie i wymagajcie wydania psa! Niestety ale w schronach pracuje dużo wetów b. młodych i niedoświadczonych, a z braku czasu i uwagi zdarzają się rzeczy straszne niestety. W krakowskim schronie wpadli ostatnio na pomysł, by jednocześnie sterylizować i operować listwę mleczną u przekochanej suni, zostawili ją samą w szpitalu schronu, podobno nawet nie czekali az się wybudzi. nie przeżyła :(

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, AgaG napisał:

Sunia już w domku tak?

Jak tak będziecie męczyć ("czekam...", "już?"), to się doczekacie (odpukać) odpowiedzi: "niestety, rodzice postawili mi ultimatum: albo suka, albo oni (kasa). Z bólem serca musiałam wybrać to drugie (bliższa koszula ciału)".

Link to comment
Share on other sites

JESTEM JESTEM  :)
Ryss, przykro mi ale rodzice nie dają mi kasy! :) Taki psikus ;)
Po sunię pojechałam już w czwartek, przepraszam że nie odpisywałam ale nie miałam za bardzo czasu, trzeba było ogarnąć nowego domownika i pozałatwiać jeszcze kilka spraw. 
Na sunię mówimy z narzeczonym BUNIA, z racji tego że reaguje na sunię, a nie chcieliśmy jej juz mącić w głowie. 
Jej historia przedstawia się następująco, ma 10 lat, od 6 lat w schronisku, po prawej stronie brak zębów i  brak jednego paluszka w tylnej łapce. 
O dziwo NIE ROBI W DOMU, bardzo ładnie sygnalizuje swoje potrzeby, i robi na dworze, był problem z założeniem obroży, kupiłam szelki i chodzi ładnie, przypuszczam że mogłaby chodzić bez smyczy, bo trzyma się mnie jak cień, ale jeszcze za wcześnie na puszczanie suni wolno, wszystko w swoim czasie :)
Fajna, kumata starsza psina, pokazałam jej w pierwszy dzień co i jak i super się odnajduję :)
Oto ona :)

 

12570855_1240951199264881_2134949069_n.jpg

12631169_1241486959211305_157013070_o.jpg

12620404_1241810742512260_827414620_o-crop.jpg

20160123_145517-crop.jpg

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę! Sunia śliczna. Da Ci wiele radości na pewno. Już Ci daje :) Buziak ma przemiły

Jeśli mogłabym coś sugerować, to odrobacz ją porządnie np. aniprazolem podawanym przez trzy dni. Schrony mają mało kasy, odrobaczają tanimi środkami (o ile w ogóle), efekt taki, że psy mają robale często. Możesz ich nie zauważyć w kupce Buni, a jednak mogą być. Tak z własnego doświadczenia mówię :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...