Jump to content
Dogomania

Zakup Chow Chow'a i dziecko


leymann

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym z swoją narzeczoną kupić chow chowa. Jednak chce się dowiedzieć, czy to aby dobra decyzja. Mianowicie planujemy się pobrać w przyszłym roku i za 2-3 lata mieć dzieci, czy jeśli najpierw kupimy chow chowa, a potem narodzi nam się dziecko, to czy chow chow, nie będzie o nie w jakiś sposób zazdrosny, albo co gorsza agresywny wobec niego jako nowego członka rodziny? Dużo czytaliśmy na temat chow chow'ów i wiemy, że to psy o trudnym charakterze, stąd nasze pytanie. Chcielibyśmy kupić suczkę, ze względu na łagodniejszy i bardziej opiekuńczy charakter od psa.

Osobiście posiadałem cocker-spaniela przez 13 lat i też nasłuchałem się dużo opinii, że cocker-spaniele są agresywne, fałszywe, a na starość odbija im "palma" przez co gryzą. Nie wierzę w to, żeby moja suczka komukolwiek zrobiła krzywdę i tak też oczywiście było, zawsze była do wszystkich przyjacielska i nigdy nie zauważyłem u niej przejawów agresji, wręcz przeciwnie.

Link to comment
Share on other sites

Każda rasa ma jakieś swoje predyspozycje, ale bardzo dużo zależy od wychowania.

Macie w rodzinie kogoś, kto ma małe dzieci? Albo może jacyś Wasi znajomi, sąsiedzi? Ważne żeby psiak miał od małego kontakt z dziećmi, musi je dobrze kojarzyć- ze wspólną zabawą, smakołykiem.

No i rzecz jasna Wasze zachowanie kiedy już urodzi się dziecko- nie moze być takiej sytuacji, że ukochany piesek, który zawsze mógł np. spać z Wami w sypialni nagle ląduje w przedpokoju jak pojawia się dziecko, czy jest wyganiany zawsze jak tylko do Was podejdzie. Najważniejsze to nie dać psu odczuć, że jest mniej ważny dla Was niż był przed pojawieniem się dziecka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...