Jump to content
Dogomania

Miednica złamana w 6 miejscach


arrianna

Recommended Posts

Witam,

Mój ponad roczny pies - bolończyk 4,2kg - został potrącony przez samochód, zdj rtg wykazało złamanie miednicy w 6 miejscach, miescjowy weterynarz nie może podjąć się leczenia jednak wysłał wyniki na konsultację do Warszawy, jutro ma być odpowiedź. Na razie piesek leży, jest na lekach przeciwbólowych. Czekamy na wyniki konsultacji ale chciałam zapytać forumowiczów czy ktoś miał taki przypadek, lub słyszał i mógłby polecić dobrą konkretną klinikę czy lekarza, dostałam informację od weta że takie operacje robią tylko w Warszawie lub Wrocławiu, ale chcę się dowiedzieć ile mogę o możliwościach leczenia dlatego bardzo proszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Powiedział jedynie że do jakiegoś profesora, jego znajomego z którym konsultuje i któremu podsyła trudne przypadki, którymi sam się nie zajmie, więc przypuszczam że do kogoś z kliniki małych zwierząt SGGW, ale to tylko przypuszczenia. Co mnie martwi to to, że wet daje rokowania raczej w "czarnych" barwach, że pies może na zawsze mieć problemy z chodzeniem, że może nie móc się wypróżniać itp. (w domyśle: trzeba będzie uśpić), rozumiem że sprawa jest poważna i są to możliwe scenariusze jednak na necie czytałam klika historii zwierzaków które wylizały się z gorszych tarapatów i mam takie rozchwianie emocjonalnie bo raz jestem w czarnej rozpaczy a zaraz mówię sobie że będzie dobrze, że się wyliże, tylko ta huśtawka jest wykańczająca a to jest akurat ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebuję.

Link to comment
Share on other sites

Najpewniej chodzi o kogoś z SGGW.

Takie złamania miednicy to rzeczywiście b.powazna sprawa.Ale nie zakladaj zadnego scenariusza,bo wszystko zalezy od tego w jakich to miejscach,co da się ześrubować,ustabilizować etc.,a w tym momencie nie masz (nie mamy ) żadnej wiedzy na ten temat...

Kiedy ten wypadek miał miejsce?Bo czas gra tu wazna role...Piesek je?pije?wyproznia się?Jeśli okaże się,że operacja jest mozliwa I rokowania w miare pozytywne,to zabieg powinien sie odbyć w 48 godzin.Pomyśl tez o ewentualnym transporcie,zeby maxymalnie ograniczyc ból,bo rozumiem,ze do W-wy masz kawałek drogi.

Spokojnie,Arianno - wszystko sie wyjaśni,a Ty myśl tez o sobie,skoro...nie,nie mam szklanej kuli,ale duzo juz w zyciu widziałam I słyszałam :) i moze czytam między wierszami,

a moze po prostu się mylę,ale czy to ważne?Pozdrawiam,czekam na wieści.

M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...