Jump to content
Dogomania

Suczka hodowlana a hodowla


Marmag

Recommended Posts

Jak kupisz psa w PL, to z metryką idziesz do ZK i bierzesz "Rodowód eksportowy" albo już hodowcę możesz prosić, żeby wyrobił "Rodowód eksportowy" dla Twojego szczeniaka. Potem, z takim rodowodem, rejestrujesz swojego psa w DE, w VDH (Verband fur das Deutsche Hundewesen  www.vdh.de/home/). Potem jeździsz z psem na wystawy, żeby zrobić uprawnienia hodowlane, a w międzyczasie składasz wniosek o rejestrację przydomka hodowlanego. Jak już pies "wyjeździ" hodowlankę i będziesz mieć potwierdzenie przydomka, możesz myśleć o rozmnażaniu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, wyczytalam jeszcze iz hodowla w Niemczech w mieszkaniu jest zabroniona. Prawda to? Chodzi o yorkshire terrier l. Rozumiem ze taki wymog ma sens w przypadku wiekszych ras, ale w przypadku tej rasy mieszkanie wydaje mi sie w porzadku tym bardziej iz bylaby to hodowla mala. Jak to jest w rzeczywistości? 

Link to comment
Share on other sites

Tak pisal forumowicz o nicku dozent na stronie:

(bez w w w) forum.mypolacy.de/topic/76786-warunki-pobytu-psa-w-niemczech/

Podobno ktos przychodzi nawet sprawdzac hodowle.  Prosze powiedziec jak to jest bo mialam dosyc poważne plany, a mieszlam w mieszkaniu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o to zdanie: "VDH przyśle kogoś, kto sprawdzi, czy masz odpowiednie warunki do hodowli - jeśli jest to mieszkanie w bloku, to nawet nie podejmuj starań, bo decyzja będzie negatywna." Dla mnie jest tu napisane tylko tyle, że decyzja może być odmowna, a nie, że nie można mieć hodowli w mieszkaniu. To dwie różne sprawy.

Nie wiem skąd wytrzasnął takie informacje, ale według mnie są błędne. Mam sąsiadkę z labkiem i drugą z owczarkiem francuskim. Oba psy z domowych hodowli, a psy dużych rozmiarów, nie york. Poza tym, weź to na logikę: gdzie masz mieć hodowlę jak nie w mieszkaniu? w piwnicy?

Jeśli jednak tak bardzo Cię to martwi, to najlepiej będzie zapytać u źródła. Więc jutro telefon do VDH i się dowiesz ;)

Link to comment
Share on other sites

Super, o takie podniesienie na duchu mi chodzilo. Oczywiście dowiem sie tu wszystkiego osobiscie jak tylko jeszcze troszke podszkole jezyk, ale spokoju mi to przez ostatni czas nie dawalo wiec postanowiłam sie poradzic. Dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...