Jump to content
Dogomania

Gastro intestinal


biba24

Recommended Posts

Witajcie,

Mam pytanie - nie wiecie może czym różni się skład karmy Gastro Intestinal adult od Gastro intestinal junior? Mój pies ma silną nadwrażliwość przewodu pokarmowego i może jeść tylko karmę gastro intestinal junior, mimo, że ma dwa lata. Porównywałam składy ale nie ma znaczących różnic. Większą z nich jest jednak obecność w karmie adult kwasów EPA i DHA - może to one są winowajcą? Wiem, że mój pies od razu miał biegunkę jeśli próbowałam podawać mu małe ilości kwasów omega 3 itp. w kapsułkach. Próbowałam też karmę gastro intestinal o obniżonej zawartości tłuszczu - tak samo jej nie tolerował.

Nie orientujecie się jaka karma dla dorosłych psów miałaby podobny skład do Gastro intestinal junior i nie miała dodatków, które mogą powodować problemy jelitowe? Próbowałam już wiele karm, nic nie było odpowiednie, czasem kończyła się taka próba biegunka z krwią, dlatego żeby spróbować nową karmę chciałabym mieć podstawy podejrzewać, że może być ona odpowiednia.

 

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jest na Intestinal Gastro Moderate Calorie i też tylko tę teraz toleruje, tak więc wiem z czym musisz żyć ;) Moim zdaniem, jeżeli dobrze przyswaja Juniora to bym go na niej zostawiła. Nie patrzyłabym za bardzo na dopisku "junior, adult, light" itp. tylko na skład karmy. Jeżeli różnica jest niewielka (choć w przypadku naszych wrażliwców ogromna) to po co zmieniać?

Link to comment
Share on other sites

Amber, myślę nad karmą dla dorosłych, ponieważ ostatnio wyszły u niego problemy z sercem i nie wiem czy nie mogła tego spowodować karma - w sensie, że junior ma pewnie więcej wapnia i innych pierwiastków, które mogą się odkładać w układzie krwionośnym i powodować problemy.

Co o tym sądzicie?

Przypomniałam sobie jeszcze, że kiedyś jadł kilka miesięcy karmę bosch z jagnięciną i było też w miarę ok (chociaż po kilku miesiącach była ostra biegunka ale nie wiem czy od karmy). Ona chyba nie ma zbytnio tłuszczów EPA, DHA. Nie wiem co jeszcze łączy te karmy...?

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli się tego obawiasz to malutkimi kroczkami powinnaś mieszać karmy ze sobą. U nas jest tak, że nawet zmiana worka powoduje sraczke na 3 dni, dlatego mieszam nawet starą karmę z nową, tego samego typu ;) Ale ogólnie Jari z powodzeniem od kilku lat je mieszankę Brita Light z RC Gastro Moderate Calorie. Właściwie RC je ćwierć kubeczka, a resztę Brita (co jest kojące dla mojego budżetu ;) ) jednak ta domieszka RC jest niezbędna. Po samym Bricie tak po ok. 2 tyg. mamy już mega sraczkę. 

Myślę, że możesz kupić Boscha i zacząć powolutku mieszać. 

Link to comment
Share on other sites

Gastro intestinal nie jest tania - powiedzmy sobie szczerze ;) Mój na Brit care miał duże sensacje.

Tak, za każdym razem karmę wprowadzam bardzo powoli - wprowadzanie nowej karmy trwa u nas nawet do 10 dni ;) niestety nie wyklucza to u niego biegunki - ale masz rację, bo zawsze można wcześniej uchwycić, jak nie jest to jeszcze tak nasilone. Kupię niedługo tego boscha i zacznę powoli wprowadzać, dam znać jak efekty.

Link to comment
Share on other sites

Mój największe sraczki miał po hiper-super kamie bezzbożowej, a poczciwego Brita Premium Light jakoś toleruje. Zauważyłam, że im karma ogólnie bogatsza w tłuszcze i "cięższa" składnikowo tym gorzej mu robiła... Już na Brit Adult Large jest sraka i z RC Gastro, bo za "ciężka", Care nawet nie próbuje, bo wiem, że byłoby to samo. Ale co psi żołądek to obyczaj. Jeżeli Bosch mu służy to próbuj. Czekam na feedback :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ładna moda z tymi karmami bezglutenowymi i bezkurczakowymi. To tak jak w produktach dla ludzi jest moda na produkty bez glutenu, co w większości przypadków jest bezpodstawne.

Otóż zrobiłam badania na alergię i okazało się, że na drób oraz różne zboża nie ma żadnej alergii. Ma za to sporą alergię na jagnięcinę i lżejszą na wołowinę i mleko. Nic dziwnego, że jego stan pogarszały karmy "antyalergiczne", bo zazwyczaj są one na bazie jagnięciny...

Znacie może karmy bez tych składników, również utajonych w składzie?

Jak tam Amber u Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Zobacz karmy hypoallergiczne holenderskiego Trovetu - mają królika (sucha i mokra), konia (sucha i mokra), insekta (tylko sucha - źródłem białka zwierzęcego sa larwy much), strusia (sucha), przepiórkę (tylko mokra), indyka (mokra), dziczyznę (sucha i mokra). Jest jeszcze Intestinal (kaczka)

Nasi klienci korzystają z tych karm i są zadowoleni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...