Jump to content
Dogomania

Pies nie chce jeść suchej karmy, zwłaszcza Acana...


bezabeza

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę. 3 miesiące temu wzięłam psa ze schroniska. Wiem, że tam jadła suchą karmę, ale nie wiem jaką. Nic innego nie dostawała. Jednak w schronisku była zaledwie 3 tygodnie.
Problem polega na tym, że nie chce jeść suchej karmy. Je jak już musi i to niewiele. Za to na nasze jedzenie dałaby się zabić, zwłaszcza za mięso. Najpierw kupiłam royal canin- jadła, ale niechętnie. Bardzo zaczęła gubić sierść. Nie będąc pewna czy to nie przez karmę (aż w takim stopniu), kupiłam jej karmę Acana adult dog- taką zachwalaną, choć z owsem (nie stać mnie na bezzbożową) i nie chce jej w ogóle ruszyć, może z 50g dziennie, a pies waży 18kg. O co chodzi? Czy to taki badziew czy pies jest po prostu nieprzyzwyczajony do suchej karmy?
Nie wiem co robić. Na początku przygotowywałam jej sama jedzenie - np. kaszę z warzywami i mięsem- to wyjadała tylko mięso i 1 marchewkę. Surowego mięsa nie ruszy, musi być gotowane. Mam jej kupować same mięso? Nie wiem co robić. Katować ją dalej i czekać aż zacznie jeść tą acanę? Kupiłam worek 18kg... Pomóżcie proszę.
Ogólnie pies jest zdrowy i pełen energii.

Link to comment
Share on other sites

Jak masz te 18 kg,to troche porażka:) Jakos trzeba ją do tej Acany przekonać,o ile nie ma problemow z przewodem pokarmowym.Przede wszystkim podawaj miske z jedzeniem o stałych godzinach (2x dziennie),jesli nie zje - miske zabierasz!Moze sie skusi następnym razem (rano,lub wieczorem).Możesz też polać chrupki lyżka oleju,powinno zasmakować.

Wreszcie - mozesz namoczyć chrupki na noc I dac namoczone.Nie wiadomo,czym pies byl karmiony,wyglada na to,ze dostawał gotowane posiłki (przed schronem).

Popróbuj,powinno coś zadziałać.

Link to comment
Share on other sites

A moze psu brakuje naturalnej flory bakteryjnej, kup mu suszone zwacze albo jak jestes wrazliwa na zapachy to rumentabsy. Jezeli pies dostaje cokolwiek do jedzenia poza sucha karma to bedzie kombinowal zeby dostac to co mu pasuje, tak jak pisze bou stale pory posilkow, jak pies wie ze ma w misce jedzenie, a sie nim nie interesuje przez 15 min to miche zabierac i oddawac w nastepnej porze posilkow ale nie dodajac nic nowego do miski. Sa psy niejadki ale wiekszosc z nich wiedzac ze nie bedzie co chwila innego posilku przekonuje sie do tego co dostaje, jeszcze jedna rzecz, mozliwe ze przejscia z karm suchych na gotowane i odwrotnie byly na tyle szybkie ze pies nie dawal rady przystosowac sie do trawienia, karma sucha trawi sie ciezej niz gotowane jedzenie i mozliwe ze pies przy suchej karmie odczuwal dyskonfort i sie zrazil

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie zrobiłam błąd kupując taką ilość karmy, jednak poprzednio też kupiłam 18kg royala i w zasadzie zszedł prawie cały w 3 miesiące ( służył jako uzupełnienie do jedzenia 'domowego' i puszek). Kierowałam się oszczędnością i chciałam mieć problem z głowy na długo. Głupio zrobiłam.
Chyba postaram się mieszać jej te granulki z jedzeniem domowym, choć skubanica wygrzebuje i zostawia sporą część. Wczoraj polałam chrupki olejem i zlizywała go namiętnie, ale chrupek niewiele zjadła, góra połowę porcji. Chyba nie będę jej katować tylko tą suchą, bo mi jej żal.
Nie wiem o co chodzi z tą karmą, że jej tak nie smakuje. Kupując Acanę byłam głupio pewna, że to taka dobra karma, że jej zasmakuje, ale to pewnie wynika z tego, że nie mam doświadczenia z suchymi karmami (miałam wcześniej dwa psy, ale zawsze były karmione domowo, a gdy byłam dzieckiem jeszcze to karmiło się resztkami ze stołu - koszmar).
Chciałam bardzo, żeby jadła suchą, bo wiem, że to dobre na usuwanie kamienia nazębnego i nie da się ukryć, że jest wygodne. Poza tym boję się właśnie, że zabraknie jej jakiś witamin bądź składników w domowym jedzeniu. Muszę poczytać, bo gdzieś widziałam, że podaje się dodatkowo witaminy... A takie beznadziejne żarcie mokre z biedronki czy chappi(kupiłam awaryjnie dwa razy ) wcina jak szalona.
Jeżeli pod żadnym względem nie będzie chciała jeść tej acany to zawiozę do schroniska, choć kurde szkoda trochę 220 zł...
No i będę musiała pokombinować gdzie kupować takie mięso dla psa, bo tu gdzie teraz mieszkam mam obok tylko biedronkę.

ps. spotkałam się też z twierdzeniem, że pies robi więcej kupy po normalnym jedzeniu, a sucha- lepiej przyswajalna w całości, jest ekologiczna.. To też był dla mnie argument, no ale trudno...


Ogólnie dziękuję za rady:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Karmę zawsze można odsprzedać ciut taniej i masz problem z głowy,wielu właścicieli tak robi jeżeli akurat ich pupilom dana karma nie posmakuje. Nie patrz tylko na ekologię danej karmy bo na pewno nie tędy droga,jeżeli Acana nie smakuje- odstawcie ją. W ogóle byliście u weterynarza z tym problemem?

Link to comment
Share on other sites

W końcu wyszło tak, że w ogóle jej nie podaję tej Acany. Ona jej nie lubi i nie służy jej. Mieszałam ją początkowo z domowym jedzeniem, pasztetem, ale sunia kilkakrotnie dostała biegunki. Woli tego Royal Canin, ale też go już nie kupię, bo mam wrażenie, że po niej wypada jej znacznie mocniej sierść. Ostatnio dawałam jej domowe jedzenie, ale zamówiłam na próbę 3 kg karmy Fitmin. Podobno jest wyjątkowo smaczna i ma dużo mięsa w składzie, a cena nie powala. Zobaczymy. U weterynarza nie byłam bo pies nie jest chory, nie ma problemów jelitowych, z wyjątkiem tych kilku dni gdy zaczęłam jej mieszać karmy. Oczywiście jakby problem się powtarzał to zasięgnę porady, choć nie dowierzam w obiektywizm weterynarza w doborze marki karmy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...