Jump to content
Dogomania

Niewydolność serca u kundla 19 lat


p3pe

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od razu przejdę do meritum. Mój kundelek ma 19 lat, stwierdzono u niego niewydolność serca. Ciężko oddycha, często się zatrzymuje w miejscu i tak potrafi postać przez około 2-3 minuty, kiedy zacznie się bawić lub przyjdzie zdyszany z dworu, zaczyna kaszleć. Przez jakiś czas miał obrzęk płuc, ale nikt tego nie brał zbytnio pod uwagę, ja sam nie miałem czasu, by go zabrać do weterynarza. Po jakimś czasie zaczął kaszleć jeszcze bardziej, po czym w tej chili jest mu ciężej oddychać, stanie na łapkach, wygnie je, szyje wychyli do przodu jak żyrafa i próbuje oddychać. Weterynarz powiedział, że jedynie można mu pomóc przedłużając życie przez leki, aczkolwiek macie może jakieś sugestie w jaki sposób w domu można poprawić jego samopoczucie ?

Dodam od siebie, że wcale nie zachowuje, a raczej nie zachowywał się jak stary pies, normalnie skakał, bawił się, szczekał mimo, że miał kiedyś operację na nogę, ponieważ coś miał ze stawem. Po Sylwestrze nagle jego stan się pogorszył.

Byliśmy z nim u weterynarze 2x w ciągu tygodnia, dostał w sumie 5 zastrzyków + miał tlenoterapię. 

Wszystko możecie przeczytać tutaj:

http://psy24.pl/zdrowie,ac86/choroby-psow,ac123/objawy-chorob-serca-u-psow,2804

To są dokładnie jego objawy. Wszystko się zgadza, dosłownie wszystko.

Czy powinienem mu kupić jakiś specjalny pokarm bez sodu ? Chodzić z nim na zastrzyki co tydzień ? Proszę specjalistów o to co polecacie w takim przypadku.

Link to comment
Share on other sites

Takie same objawy miał w ubiegłym roku nasz 11letni bokser, dostawał karsivan, vetmedin i moczopędne. Leczyliśmy go farmakologicznie ponad 2 miesiące, potem pozwoliliśmy mu odejść, leki nie działały w ogóle, nigdy nie zapomnę widoku kiedy walczył o każdy oddech. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...