Jump to content
Dogomania

Nieaktualne !! Dziękuję !!! Psa/sunię aktywną


Poker

Recommended Posts

3 małe młode psiaki odebralismy interwencyjnie. wszystkie dt, uczą się życia w mieście, idzie im całkiem dobrze - po szczegóły, jeśli którys przypadnie do gustu będę się zwracac do dt, bo wiedzą więcej o charakterach:

56b0b7eb8089b_3szkielety.thumb.jpg.fbcb3

 

Mamba:

Sunia póki co sunia jest cicha, nie szczeka. Najchętniej śpi na kolanach, a jak nie śpi to je. Wchodzi na kolana przy każdej okazji i trudno ją od siebie odkleić. 
W domu zostaje bardzo grzecznie, nie wyje, nie niszczy. Przez pierwsze dwa dni załatwiała się w domu, ale w tej chwili już jej się to nie zdarza. 
Bardzo chętnie chodzi na spacery. Bez problemu wsiada do windy. Wsiada też do samochodu. Nie ma choroby lokomocyjnej. Najchętniej oczywiście jeździ na kolanach.
Jednak Mamba z czasem na pewno się rozkręci  Już odgania sporo większego od siebie psa-rezydenta od miski i bezczelnie mu wyżera. Jest odważana. 
Nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi i zwierzętami. Na razie nie reaguje na zabawki. Nie umiała chodzić na smyczy, ale uczy się błyskawicznie.

mamba.jpg.5fec9ab295091019e91268d5383596

 

Czesio:

7kg psa. Od soboty Czesio przebywa w DT w Warszawie. Początkowo bał się okolicy (Śródmieście), ale BARDZO SZYBKO SIĘ UCZY 
Podczas spaceru (i nie tylko) Czesław rzeczywiście początkowo bał się wielu rzeczy, ale bardzo szybko sobie z tym radzi - ufa prowadzącemu, więc po chwili namowy i zastanowienia pójdzie już wszędzie. 
Trzeci spacer w porównaniu do pierwszego był zupełnie inny - nie boi się już hałasu miasta, szumu wentylatorów ani schodów. 
Właściwie to ciągnie mnie obejrzeć przystanki z autobusami, wiadukty z pociągami i inne dziwy. Grzecznie stoi jak trzeba stać na przejściu i sprawdza co się ze mną dzieje, jak tylko poczuje naprężenie smyczy. 
Obce psy ogląda z daleka, obwąchuje spokojnie te nadchodzące, ale nie ekscytuje się i nie ciągnie do nich jak szalony. 
W domu - lubi pospać, poleżeć, dać się podrapać i pogłaskać, przy czym MRUCZY. Nie biega, nie szaleje, nie niszczy, nie szczeka. Czasem wpadnie do kuchni poszukać, gdzie ukryłam karmę, bo przecież jest wiecznie głodny. 
Ze strachem i zdziwieniem w oczach przeżył kąpiel, z której wyskoczył dwa razy, ale myślę, że kolejnym razem będzie o wiele lepiej.

 

czesio.jpg.42f811542b5357daeffe161baf9c0

 

Pawik jest najmniejszy, ze 4 kg psa, ale o nim więcej nie wiem.

szkielet4.thumb.jpg.255fab986d73a73d045c

 

 

Poker, jeśli pierwsze wrażenia coś mówia, to chyba Czesiek charakterem by tu najbardziej pasował?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...