Jump to content
Dogomania

Nuka, energiczna sunia ma kochający dom.


BlauPanda

Recommended Posts

Nuka to sunia średniej wielkości (ok 45cm w kłębie). Ma dopiero około roku lecz widać iż człowiek nie pokazał jej się od najlepszej strony. Do ludzi nastawiona jest pozytywnie lecz gdy coś się jej nie spodoba, ze strachu może pokazać ząbki. Jest nieufna ale jednak ciekawska, boi się ale potrzeba kontaktu z człowiekiem jednak jest większa. Gdy nowo poznana osoba jest spokojna i pozwoli Nuce się poznać, okazuje się iż ta niepewna, gotowa do ucieczki sunia jest wulkanem energii, spragnionym kontaktu z człowiekiem. Sama wsuwa pyszczek w ręce opiekuna lub obwąchuje ubranie w poszukiwaniu smakołyków. Po wyjściu z boksu, na smyczy ciągnie i chodzi zygzakiem węsząc w około. Wszystko ją interesuje i nie potrafi w pierwszym momencie skupić się na człowieku. Po rozładowaniu nadmiaru energii chodzi nieco lepiej. Nie zna zbytnio zasad, ale kombinuje i szybko się uczy. Już na pierwszym spacerku pokazała iż zna komendę siad i dość szybko nauczyła się podążać za ręką i przeskakiwania przeszkód których chwilę wcześniej się bała. Zaczęliśmy się również uczyć komendy leżeć oraz uspokajania się poprzez siadanie zamiast skakania na człowieka. Jest psem wymagającym dużej dawki ruchu. Z większością psów się dogaduje. Potrzebuje doświadczonego, konsekwentnego i cierpliwego opiekuna który będzie z nią pracował w sposób pozytywny. Dobrze by się czuła zarówno w rodzinie ze starszymi dziećmi, które już znają podstawy komunikacji z psem jak również z osobą samotną. Może mieszkać zarówno w mieszkaniu jak i domu z ogrodem ale musi mieszkać w domu. Nie nadaje się do pilnowania. Nie boi się jadących samochodów. Kontakt w sprawie adopcji 725 095 727 mail [email protected]
                                                                              
DSC_0068.JPG

 

Dziś byłyśmy na pierwszym spacerku. Wyjście z boksu zajęło nam trochę czasu ale po paru smakołykach Nuka sama przecisnęła się od strony dworu na pawilon dokładnie mnie obwąchując. W końcu stwierdziła chyba że może być i wcisnęła mi pyszczek w ręce. Gdy ją zapięłam od razu podeszła pod wyjście z boksu. Na spacerku mocno ciągnęła węsząc i idąc zygzakiem przy okazji. Na spacerek poszłyśmy razem z Senti. Nuka od razu ją obwąchała. Czasem wobec psów jest zbyt natarczywa. Nie lubi stać w miejscu woli spacery i zabawę. Po spacerku poszliśmy na wybieg gdzie biegała i szalała aż miała z początku problem z wyhamowaniem przy mnie. Gdy już się trochę wyszalała zaczęłyśmy ćwiczyć komendy chodź i siad które chyba zna oraz uczyliśmy się podążania za ręką, komendy leżeć oraz przeskakiwania przeszkód. Później pospacerowałyśmy po terenie schroniska. W pewnym momencie przyjechał mój tata i jak wychodził z cienia Nuka uznała ze jest straszny i trzeba go obszczekać. Później gdy się trochę uspokoiła, patrzyła tylko czy aby nie zachowa się w jakiś podejrzany sposób. Przećwiczyliśmy jeszcze komendę siad i Nuka musiała wrócić do boksu. Bez problemu wskoczyła. Zdjęć niestety nie mam gdyż w czwartki jest na razie zbyt ciemno ale w sobotę mam zamiar to nadrobić.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, maciaszek napisał:

Pisałam to już tutaj, ale nowe dogo zeżarło mój post...
Nuka powędrowała na katowicki wątek i na stronę Fundacji. Ma też nową kartę na stronie schroniska.

Nowe dogo zeżarło wszystko, co miało jeszcze sens...

Zapisuję Nukę ;)

Link to comment
Share on other sites

Kolejny spacer za nami. Dziś jak weszłam na pawilon Nuka już była przy wyjściu z boksu oczekując na spacer. Bardzo chętnie wyszła i z całą nagromadzoną energią ruszyła w stronę wyjścia. Dziś była jak by mniej rozkojarzona. Poszłyśmy na spacer z Senti. Nuka podskakiwała i kręciła się wokół zaczepiając do zabawy. Już na spacerku była na tyle skupiona że podchodziła słysząc swoje imię czy komendę chodź. Przećwiczyłyśmy również komendy siad i leżeć. Po spacerku wróciłyśmy do schroniska. Pospacerowałyśmy po terenie gdzie zachęcałam Nukę do nie ciągnięcia na smyczy. Zmieniałam kierunek, wołałam i nagradzałam kawałkami parówki za luźną smycz. Przechodziło trochę ludzi i psów co ją dość mocno rozpraszało ale momentami szło jej nawet nieźle. Później Nuka załapała się na wybieg z nowym kolegą. Trochę się bałam czy go nie zdepcze i się nie pokłócą ale okazało się że dobrana z nich para. Nuka z radością ganiała za kolegą który był bardzo przyjacielski nawet jak przez przypadek wleciała mu na plecy rozpłaszczając się jak żaba. Potrafiły nawet razem ganiać bawiąc się jedną piłką. Po harcach na wybiegu przeszłyśmy się po terenie schroniska i nadszedł czas powrotu do boksu. Bez problemu wskoczyła do boksu.

Link to comment
Share on other sites

Dziś mieliśmy bardzo ładną pogodę. Nuka z radością wyszła na spacer. Poszliśmy w towarzystwie Senti aż nad jeziorko z żabami. Przećwiczyliśmy komendy chodź, siad, leżeć i hop oraz przeprowadziliśmy małą sesję zdjęciową. Po powrocie dołączyliśmy do nowej koleżanki na wybiegu. Nuka trochę pobiegała lecz niestety nie chce odpuszczać harców jeśli 2 pies ma dość i jej to pokazuje ;/ Ostatecznie musiałam ją zabrać z wybiegu bo ciągle cisnęła się na koleżankę. Przećwiczyliśmy jeszcze komendy i Nuka wróciła do boksu. A oto parę zdjęć z sesji zdjęciowej.

DSC_0071.JPG

 

DSC_0115.JPG

 

DSC_0118.JPG

 

DSC_0123.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś poszłyśmy z Nuką na samotny spacerek. Im dłużej jest w schronisku tym bardziej widać jej nagromadzoną energię. Bardzo chętnie wyskoczyła z boksu i ruszyła na spacerek. Poszłyśmy w stronę lasu gdzie w spokoju mogła ćwiczyć chodzenie na smyczy i wyciszanie się. Przez większość spaceru szła nieźle. Gdy szłyśmy w w stronę stawu bardzo dużo węszyła. Dostawała parówki za luźną smycz i pochwały. Parę razy miała głupawkę i biegała wokół, skakała i szukała patyków. Gdy szłyśmy w stronę schroniska znów zaczęła ciągnąć lecz zachęcona parówkami skupiła się na mnie. Gdy byłyśmy już blisko schroniska pojawiły się inne psy i znów nie mogła się skupić. Po powrocie poszłyśmy po zabawkę. Szukałam freesbe lecz niestety musiałyśmy się zadowolić sznurkiem. Na wybiegu szalała jak tylko mogła. Przy zabawie ze sznurkiem najpierw próbowała skakać i chwycić sznurek ale szybko się przekonała że opłaca się wykonywać komendy i uspokoić żeby go dostać. Nie potrafi aportować ale widać że lubi zabawki i gania z nimi po wybiegu. Raz udało mi się sprawić że przybiegła i oddała zabawkę za co została sowicie wynagrodzona :) Przed Nuką jeszcze sporo nauki. 

Link to comment
Share on other sites

Nowy opis Nuki :

Nuka to sunia średniej wielkości (ok 45 cm w kłębie). Ma dopiero około roku lecz widać iż człowiek nie pokazał jej się od najlepszej strony. Nieco strachliwa ale i ciekawska. Do ludzi nastawiona jest pozytywnie. Cieszy się kontaktem z człowiekiem lecz gdy coś się jej nie spodoba i poczuje się przyparta do muru, ze strachu może pokazać ząbki. Po wyjściu z boksu, na smyczy ciągnie węsząc w około. Wszystko ją interesuje i nie potrafi w pierwszym momencie skupić się na człowieku. Po rozładowaniu nadmiaru energii chodzi nieco lepiej. Nie zna zbytnio zasad, ale kombinuje i szybko się uczy. Zna komendy takie jak chodź, siad, hop i uczy się komendy leżeć . Zaczęliśmy się również uczyć uspokajania poprzez siadanie zamiast skakania na człowieka. Jest psem wymagającym dużej dawki ruchu. Uwielbia spacery i zabawę. Puszczona na wybiegu z dużym entuzjazmem biega za sznurkiem. Z większością psów się dogaduje jednakże wobec niektórych psów może być zbyt natrętna co może je zdenerwować. Potrzebuje doświadczonego, konsekwentnego i cierpliwego opiekuna który będzie z nią pracował w sposób pozytywny. Dobrze by się czuła zarówno w rodzinie ze starszymi dziećmi (min 12 lat), które już znają podstawy komunikacji z psem jak również z osobą samotną. Może mieszkać zarówno w mieszkaniu jak i domu z ogrodem ale musi mieszkać w domu. Nie nadaje się do pilnowania. Nie boi się jadących samochodów. Nuka czeka na dom w schronisku. Kontakt w sprawie adopcji 725 095 727 mail [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Kolejny spacerek za nami. Wybrałyśmy się na spacer koło lasu w towarzystwie Senti. Nuka miała mnóstwo energii którą chciała jak najszybciej rozładować. Biegała wokół, łapała i rozgryzała patyki. Bardzo zainteresował ją dźwięk pękającego lodu i bardzo chciała wiedzieć co to tak pęka pod tym śniegiem. Gdy już się trochę uspokoiła przećwiczyliśmy komendy chodź, siad, hop i leżeć.W trakcie spaceru napotkałyśmy dwa biegające psy z właścicielem. Nuka chciała się przywitać lecz jednemu z nich się nie spodobała i miał ochotę ją pogonić. Skoczył do Nuki więc od razu go zwymyślałam i dał sobie spokój. Nie można było z niego oka spuścić bo od razu próbował doskoczyć do Nuki. Drugi raz już mu nie pozwolę podejść, mimo że najwięcej to hałasu robił ;/   Po powrocie do schroniska poszłyśmy jeszcze na wybieg. Nuka biegała z zabawkami i skakała przez przeszkody. Przećwiczyłyśmy również komendy oraz przechodzenie przez slalom. Na razie ma jeszcze problem by skupić się na trochę dłuższy czas i slalom w jej wykonaniu wyglądał dość zabawianie.   Niestety w sprawie Nuki telefonów brak :(. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś mieliśmy dość mroźny poranek. Już myślałam że trzeba będzie skrócić nieco spacer ale na szczęście się ociepliło. Mimo krótkiego futra Nuce zimno nie było. Ciągle była w ruchu. Poszłyśmy na samotny spacer do lasu. Jako że Nuka po wyjściu z boksu ma zbyt dużo nagromadzonej energii postanowiłam wziąć ze sobą frisbee. Mam nadzieję ze stopniowo uda mi się ją nauczyć parę sztuczek. Porzucałam jej parę razy frisbee tak żeby turlało się po ziemi. Z wielkim entuzjazmem ruszyła za zabawką . Z początku wyglądało to dość nieporadnie ale potem szło jej trochę lepiej. Gdy już trochę się wyszalała przećwiczyłyśmy komendy i ruszyłyśmy dalej na spacer. Po godzinie wróciłyśmy do schroniska. Poszłyśmy na wybieg gdzie Nuka dalej zapoznawała się z turlającym frisbee i uczyła się go oddawać. Potem przećwiczyłyśmy przechodzenie przez tor agility i w porównaniu z poprzednimi próbami wyszło nam to nieźle. Nuka jest mądrym ale i sprytnym psem. Najpierw się zastanowi po co, potem zrobi :P Po ćwiczeniach bawiłyśmy się zabawką rzucając i przeciągając na zmianę. Nuka uczyła się do tego oddawania i puszczania zabawki oraz nie skakania na osobę która akurat ją trzyma. Jeszcze sporo powtórzeń przed nami ale dziś szło jej dość dobrze. Na spacerku dostała sporo parówek a do boksu wsypałam jej trochę karmy. Przydało by jej się z 1 kg przytyć.

Link to comment
Share on other sites

Poproszę o zmianę opisu Nuki :)

Nuka to sunia średniej wielkości (ok 45 cm w kłębie). Ma dopiero około roku lecz widać iż człowiek nie pokazał jej się od najlepszej strony. Dziś nadrabia zaległości i dobrze jej to wychodzi. Choć nieco strachliwa to jednak ciekawa świata. Szybko się uczy i chętnie współpracuje z człowiekiem. Uwielbia ruch i zabawę. Z każdym chętnie się wita. Po wyjściu z boksu, na smyczy ciągnie węsząc w około. Wszystko ją interesuje i nie potrafi w pierwszym momencie skupić się na człowieku. Po rozładowaniu nadmiaru energii chodzi nieco lepiej. Zna komendy takie jak chodź, siad, hop i uczy się komendy leżeć. Zaczęliśmy się również uczyć uspokajania poprzez siadanie zamiast skakania na człowieka. Jest psem wymagającym dużej dawki ruchu. Puszczona na wybiegu z dużym entuzjazmem biega za sznurkiem. Przynoszenia zabawek dopiero się uczy. Chętnie biega również za turlającym się frisbee. Na torze agility uczy się pokonywania przeszkód, tunelu oraz slalomu. Jest szybka zwinna i potrafi wysoko skakać. Nadawała by się do uprawiania psich sportów. Z większością psów się dogaduje jednakże wobec niektórych psów może być zbyt natrętna co może je zdenerwować. Potrzebuje doświadczonego, konsekwentnego i cierpliwego opiekuna który będzie z nią pracował w sposób pozytywny. Dobrze by się czuła zarówno w rodzinie ze starszymi dziećmi (min 12 lat), które już znają podstawy komunikacji z psem jak również z osobą samotną. Może mieszkać zarówno w mieszkaniu jak i domu z ogrodem ale musi mieszkać w domu. Nie nadaje się do pilnowania. Nie boi się jadących samochodów. Nuka czeka na dom w schronisku. Kontakt w sprawie adopcji 725 095 727 mail [email protected]

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...