Jump to content
Dogomania

Sierść i pranie


sleepingbyday

Recommended Posts

Nie wiem, czy dział dobry, w dodatku nie wiem, czy taki wątek gdzieś już się nie pojawił - nie znalazłam w każdym razie. A marzy mi sie pranie z odkłaczaniem. Czytałam o kulach odkłaczających, o pralce beko z funkcją pupil, o pralce samsung z ecobubble - znalazłam trochę opinii, ale mało o tych konkretnych funkcjach pralek. opinie o kulach do prania są sprzeczne.

 

Ktoś z was ma w tych sprawach doświadczenie? chcę kupić nową pralke i nie wiem, czy pokusić się o taką dla psiarzy czy nie ma co. A może kupić z suszarka, podobno funkcja suszenie zbiera sierść do filtra... tylko że one sa o wiele droższe.

 

co myślicie? Help!!!

Link to comment
Share on other sites

Jedna moja znajoma kupiła pralkę z funkcją pupil. Od samego początku twierdzi, że ta funkcja się nie sprawdza :/ Że to tylko chwyt reklamowy :/

Czy tak jest z każdym producentem, ciężko stwierdzić.

Mam też koleżanką, która ma ragdolla, więc kupując nowy odkurzacz, pokusiła się o jakiś wypasiony, który miał całą tą kocią sierść zbierać. Niestety, ona również narzeka, że to wcale nie wygląda tak jak reklamują :(

Podejrzewam, że te wszystkie funkcje, którymi producent próbuje skusić do kupna, to pic na wodę :/

 

Ja, jak piorę psie legowisko, gdzie jest najwięcej sierści, to najpierw daję na płukanie, a dopiero potem ustawiam normalne pranie ;)

Po takim praniu i tak część sierści zostaje jeszcze w bębnie pralki, więc potem znowu ustawiam płukanie (już samej pustej pralki), żeby wypłukać całą sierść :)

Link to comment
Share on other sites

Rozważałam zakup pralki Beko z funkcją odkłaczania, sprzedawca tłumaczył mi, że pranie odbywa się w dwóch etapach i dopuszczenie zimnej wody do już ogrzanego prania powoduje odczepienie się sierści od ubrań, nie przemówiło to do mnie, mam dwie pralki jedną dla zwierzaczków i drugą dla rodziny.

Jeżeli chodzi o zdejmowanie sierści z dywanów i powierzchni tapicerowanych to turbo szczotka daje radę :)

Link to comment
Share on other sites

Pralki to pic na wodę, za to świetne są suszarki automatyczne, te takie wielkości pralki. Odkłaczają w 95%-sprawdzone :)

 

Do tapicerki albo rolka, ta samoprzylepna do ubrań, albo szczotka do czapraków, taka gumowa, świetnie zbiera sierść. Nadaje się też do dywanów, ale nie takich typu shaggy

Link to comment
Share on other sites

Rozważałam zakup pralki Beko z funkcją odkłaczania, sprzedawca tłumaczył mi, że pranie odbywa się w dwóch etapach i dopuszczenie zimnej wody do już ogrzanego prania powoduje odczepienie się sierści od ubrań, nie przemówiło to do mnie, mam dwie pralki jedną dla zwierzaczków i drugą dla rodziny.

Jeżeli chodzi o zdejmowanie sierści z dywanów i powierzchni tapicerowanych to turbo szczotka daje radę :)

 

turboszcotka mi szybko padła. zbierała  z dywanu całkiem całkiem, tylko że ja mam shaggy....

 

 

Pralki to pic na wodę, za to świetne są suszarki automatyczne, te takie wielkości pralki. Odkłaczają w 95%-sprawdzone :)

 

Do tapicerki albo rolka, ta samoprzylepna do ubrań, albo szczotka do czapraków, taka gumowa, świetnie zbiera sierść. Nadaje się też do dywanów, ale nie takich typu shaggy

 

czytałam w kilku miejscah, że suszarka dobrze działa, niestety pralko-suszarka jest za droga dla mnie, kurka wodna.

 

u mnie szczotka samoprzylepna tak sobie. tzn zbierze, ale nie wszystko, nie większość. niestety dywan mam shaggy, ku swojemu potępieniu ;-).  co to jest szczotka do czapraków, bo może do kanapy...?

 

 

Mi zwykly electrolux bez zadnych bajerow na zwyklych programach usuwa siersc. Oczywiscie rzeczy przed wrzuceniem do pralki sa wytrzepane na ile sie da, ale bez wyciagania kazdego klaczka po kolei recznie.

 

ja mogę sobie trzepać. moje psy mają magiczna sierść. wytrzepanie pomaga na może 1/6 sierści w większośc ubrań. w wielu - w ogóle. czary, złe czary ;-).

Link to comment
Share on other sites

 

czytałam w kilku miejscah, że suszarka dobrze działa, niestety pralko-suszarka jest za droga dla mnie, kurka wodna.

 

Tylko wiesz, takiego sprzętu nie kupuje się co chwilę, więc warto zainwestować w coś lepszego ;)

Może warto dobrać to co brakuje na kredyt, a być zadowolonym z zakupu ;)

 

Ja obecnie poszukuję nowego odkurzacza i skłaniam się, żeby nabyć odkurzacz piorący.

Wydam więcej, ale myślę, że warto, bo kanapa przy dzieciach ciągle nadaje się do prania :D

Link to comment
Share on other sites

Tylko wiesz, takiego sprzętu nie kupuje się co chwilę, więc warto zainwestować w coś lepszego ;)

Może warto dobrać to co brakuje na kredyt, a być zadowolonym z zakupu ;)

 

Ja obecnie poszukuję nowego odkurzacza i skłaniam się, żeby nabyć odkurzacz piorący.

Wydam więcej, ale myślę, że warto, bo kanapa przy dzieciach ciągle nadaje się do prania :D

 

 

tak sie mówi, ale porszaka jednak nie każdy ogranie, nawet na kredyt. w dodatku ja unikam kredytów jak ognia. 

 

Pralko suszarka nie ma takiego efektu jak sama suszarka.
Co do szczotki to wpisz sobie w google szczotka do czapraków albo do derek. Możliwe, że jest odpowiednik o innej nazwie

 

 

a pisali o pralko-suszarce akurat, ze dobrze działa na sierść.

 

wpisałam tę szczotkę - to w niektórych pzrypadkach to samo, co polecają jako szczotki ściagające sierść do podlogi lub kanap -z gumowym "włosiem".

Link to comment
Share on other sites

Jedynym w stu procentach skutecznym narzędziem do usuwania sierści wszelkiej swołoczy z dywanów i tapicerki jest szczotka ryżowa (przez poznańskie pyry zwana szrobrem) napędzana silną męską ręką. Po przejściu na mokro takiej maszyny (zwykle w pozycji kucznej, albo na kolanach),  wszelakie tureckie kobierce, shaggy i inne włochacze, tudzież szezlongi wyglądają jak nówka nieśmigana.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie boję trochę tych kulek, że zniszczą ubrania. Bo i o takich słyszałam opiniach.

Ja mam problem z praniem ciuchów, że o psich rzeczach nie wspomne. Wszędzie mam kłaki, skarpetki nie skarpetki bluzki spodnie. Piore psie rzeczy oddzielnie, ale to nie jest przeszkodą żeby moje ciuchy wyglądały jakbym wyjęła z psiej klatki...No i obawiam się o pralkę, czy ona aby na pewno przeżyje takie zakłaczanie.

Link to comment
Share on other sites

Wcięło i mojego posta po awarii forum  więc raz jeszcze...

My mamy pralkę beko z funkcją pupil, kupiliśmy ją właśnie ze względu na posiadane zwierzaki. Niestety potwierdzam - funkcja ta jest absolutnie bezużyteczna, zauważyłam, że sierści na ubraniach jest więcej po użyciu tej funkcji niż kiedy piorę w zwykłym programie.

Na codzień używamy po prostu tych rolek do ubrań. Zawsze staram się mieć wymienne zapasy w szafie i dajemy radę.

13 godzin temu, Agnes napisał:

No i obawiam się o pralkę, czy ona aby na pewno przeżyje takie zakłaczanie.

Wcześniej mieliśmy świnki morskie które ze względu na uczulenie jednej z nich na trociny, były trzymane na polarach. Polary te były regularne prane. Najpierw wytrzepywałam potem prałam w pralce z resztą kłaków które zostały. Pralka pociągnęła ładne 8 lat a pan z serwisu był mocno zaskoczony że aż tak długo. Myślę jednak, że to dużo zależy od pralki, lepsze są chyba te starsze modele bo teraz robią wszystko jakieś takie "jednorazowe". Ciekawa jestem ile nasza nowa pralka pociągnie...

Link to comment
Share on other sites

Sleepingbyday, wręcz przeciwnie, to byłoby bardzo zabawne - taki powrót do korzeni. Pralkowych. Gdybyś się zdecydowała znów na Franię (a jest nadal produkowana). Ja miałem "kawalerską" odmianę Frani - pod nazwą Światowit - niestety już nie produkowaną:

245buo2.jpg

Link to comment
Share on other sites

wiem, że produkują, bardzo się zdziwiłam, jak to kilka lat temu odkryłam. prałam w róznych franiach no i niestety zabawne to byłoby tylko dla czytających ten wątek, jakbym weszła i sie pochwaliła nabytkiem. dla mnie niestety by nie było. Szkoda, bo to przynajmniej jakoś wygląda :-).

 

 

kulki antyklaczki własnie kupiłam, jak użyje, to opowiem. wyczytałam, ze nie można używać z ubraniami delikatnymi i wełnianymi. no i pewnie mohery też odpadają - te obostrzenia wydaja się logiczne, na pierwszy rzut wrzuce coś czepilwego, ale do poświęcenia ewentualnego :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...