Jump to content
Dogomania

Mała kudłatka walczy z wielkim strachem


terierfanka

Recommended Posts

W klatce radzi sobie całkiem dobrze. Klatkę wymyśliłam, żeby zmusić ją do przebywania z nami, ona z każdego miejsca w mieszkaniu uciekała w najdalszy kąt, pozwoliliśmy jej miesiąc mieszkać w garderobie, ale jak już oswoiła się z dźwiękami i generalnie nowym miejscem to czas zrobić krok do przodu. Teraz jest troszkę z boku, bo pod stołem, ale ma widok na kuchnię i pokój i cały czas widzi co się dzieje. Myślę, że za 2-3 dni na tyle przyzwyczai się do tego miejsca, że otworzymy drzwiczki, kolejnym etapem będzie zastąpienie klatki legowiskiem. Tak sobie wymyśliłam, jeśli ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze zrobić, żeby pomóc Trusi w walce ze strachami, chętnie poczytam :)

Link to comment
Share on other sites

Klateczka już jest cały czas otwarta, Trusia sama do niej biegnie jak wracamy z ogródka. Jak wracam sama z pracy, lub z Emirem ze spaceru, to wybiega do pokoju/przedpokoju się witać, ale jednak trzyma dystans. Jeśli powoli kucnę i wyciągam rękę, to podejdzie ostrożnie, czasem nawet uda się ją pogłaskać po łepetynie, ale zaraz jest odwrót i ucieczka. Generalnie głaskanie nie wydaje się jej jeszcze sprawiać specjalnej przyjemności, ale pracujemy nad tym. Bardzo lubi smakołyki, ale jeszcze nie na tyle, aby przyjść po smaczka dalej niż metr od klatki (w obecności ludzia rzecz jasna, bo jak odejdę, to wyjdzie i weźmie)

Z powodu wyjazdu szukam dla niej opieki na sobotę 20.02 i pół niedzieli 21.02 - mogę dostarczyć ją z klatką, idealny byłby mały hotelik (i najlepiej po drodze na Poznań)  lub osoba dysponująca ogródkiem albo na tyle doświadczona, żeby poradzić sobie ze strachulcem w warunkach miejskich

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

A jak do Emira?

specjalnej interakcji między nimi nie ma, ale widzę, że Trusia się cieszy jak Emir wraca ze spaceru, ale potrafi burknąć w jego kierunku, jeśli ma akurat pełną miskę a Emir wykazuje nadmierne zainteresowanie,  na kota nie reaguje wcale

smycz ma zawsze przypiętą - zwyczajną, taśmową i nigdy nie próbowała jej gryźć

Link to comment
Share on other sites

Wczasy będą w weekend. Bardzo jestem ciekawa jak się Trusia zachowa u Państwa Poker w gościnie, zawsze to jakaś nowa wiedza na temat psa będzie.

Próbowałam nagrać jak Trusia "chciałaby i boi się" wyjść na spacerek. Ciekawe jest, że jak złapię za smyczkę, to idzie bez problemu, ale "bez trzymanki" to jednak trochę strach. Emir trochę też utrudnia swoim entuzjazmem ;)

https://www.youtube.com/watch?v=nWiwCNgnsc8

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Poker napisał:

Fajna mała. Dokładnie zachowuję się tak jak Giga.

O której ją podrzucicie? Co ona je?

Czy ona będzie przeznaczona do adopcji ?

Jedziemy wcześnie, więc podrzucilibyśmy ją ok. 7:00 w sobotę jeśli można, ewentualnie mogę ją przywieźć w piątek późnym wieczorem

Je ładnie suchą, teraz Fitmina, przywiozę ją z karmą

Jak najbardziej jest do adopcji, ale pewnie za kilka miesięcy dopiero będzie gotowa

Link to comment
Share on other sites

łał, Truśka machająca ogonem:)

takiej jej nie widziałam i w schronie nigdy nie wychodziła przy mnie ze skrzynki

 

a co do  wakacji to ja jestem bardzo ciekawa, czy one z Loczką się pamiętają, i czy towarzystwo Loczki doda Truśce trochę otuchy "na obczyźnie",

czekam na wieści:) chyba jak wszyscy:)

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Poker napisał:

Zdecydowanie bardziej nam odpowiada piątek , nawet późnym wieczorem, bo mąż tak wraca.

Ok, to jeszcze się dogadamy co do szczegółów. Przywiozłabym ją jak najpóźniej, po wieczornym spacerku, bo na nowym miejscu może znowu nie sikać ze strachu. Może nawet lepiej, że będzie miała nockę, żeby się zaaklimatyzować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...