Jump to content
Dogomania

Wszystkie maluchy już w swoich domach!Porzucone w pudełku szczeniaki!


buniaaga

Recommended Posts

Kochani pilnie potrzebujemy pomocy dla pięciu szczeniaków porzuconych w kartonie w Białymstoku

 

Tu opis sytuacji skopiowany z ich wątku na FB

 

Prezenty najchętniej dostaje się w pudełku, teraz akurat czas na prezenty..............wczoraj, wieczorową pora, w odludnym miejscu, moja psiolubna koleżanka, będąc na spacerze ze swoim psem zauważyła stojące w zaroślach pudełko. Pudełko jak pudełko, szare, zniszczone zmoczone wilgocia ale za to z jaką zawartością.............w srodku pięć ściśniętych umordowanych szczeniaków około dwumiesięcznych. siedziały cichuteńko przytulone do siebie i gdyby nie czujne oko koleżanki i jej intuicja aby zajrzeć do pudełka ( są święta a nuż byłby tam dla niej prezent od Mikołaja ) , pewnie siedziałyby tak dalej. Noc spędziły u niej w piwnicy, ale koleżanka mieszka w bloku, ma małe mieszkanie, własnego dużego psa, dużo pracuje zawodowo i nie ma możliwości ani przygarnięcia piesków ani nawet stworzenia dla nich domu tymczasowego. Dziś zajęłyśmy sie poszukiwaniem dla nich domu tymczasowego ( na płatne hotele nas już nie stać bo mamy pod opieką cztery psy, z czego dwa chore i wymagające wielu środków finansowych, doslownie walczymy o każdy grosz dla nich ), ale czas jest wyjątkowo niekorzystny, dla jednego udało sie znaleźć dt, bardzo dobry dom tymczasowy , pozostałe znalazły schronienie tak bardzo awaryjne, że jutro, najdalej pojutrze musimy je stamtad zabrać. Nie mamy dokad ich zabrać, wiec z bólem serca , nie mając absolutnie innego wyjścia zmuszone zostaniemy oddac je do schroniska. Pomyślałam jednak, że załoze wydarzenie i licząc na cud nad cudami , moze uda sie im znaleźc domy tymczasowe lub stałe. To takie ciche, spokojne pieski, boją się jeszcze ludzi, widac, ze nie miały dotad łatwego życia. Bedą święta ......zasiądziemy do stołów a one będą w schronisku, same, opuszczone? Ta myśl mnie po prostu zabija. Prosze bardzo wszystkich ludzi dobrego serca uratujmy je razem przed schroniskiem. Czyż nie zasługuja na lepsze życie?
Potrzebne domy tymczasowe, nawet na krótko. Gwarantuję współpracę z domami tymczasowymi i wszelką pomoc.

 

 

Pomóżcie!

Potrzebujemy też karmy,wsparcia finansowego na odrobaczenie,bazarków!

 

link do FB

 

https://www.facebook.com/events/499979763515527/

 

 

20151220_105730.jpg

 

20151220_105900.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

 1. Maria Małgorzata P. - 20zł/wpłacone

2. Wojciech R. - 100zł/wpłącone  ( z fb )

3. Malwa - 100zł wpłacone

4. Buniaaga - 33,50zł spadek po kociakach

4. Wojciech K. -50zł ( z fb ) wpłacone

5. Anna Lulkiewicz 150zł ( z fb ) wpłacone

6. Anna C. -50zł wpłacone

7. Buniaaga ( od Baltimore) -50zł wpłacone

 

30.12.2015 -  wpłaty:

 

8. Jarosław B. -100zł

9. Beata T. -61,16zł

10. Ewa R. -30zł

 

31.12.2015 wpłaty:

11. Ewa R. -50zł/wpłacone

 

Wydatki: - 300zł na  utrzymanie w dt.

 

nowe wpłaty :

12. Anna Maria K - 20zł

13. Paulina Przygrodzka -40zł

razem:554,66

W dniu 07.01.2016r. przelałam dt za zakupione podkłady i tabletki na robale - łącznie 62,00zł.

stan na 07.01.2016r. - 492,66zł

 

12.01.2015r szczepienia -39,20zł

stan konta na 12.01.2015 - 453,46zł

14.01.2015r. - kwota z mojego bazarku -50,50zł

stan konta na 14.01.2015r. -503,96zł

15. 01.2016r. - wpłata od Aga 4zł

stan konta na 15.01.2015r. -507,96zł

31.01.2016r. - 250zł opłata za luty + karma dla Sary

stan konta na 31.01.2016r.-257,96

bazarek buniaaga - 73zł

stan konta na 06.02.2016r. - 330,96

01.03.2016-opłata za pobyt za marzec 150zł

stan konta na 01.03.2016 - 180,96zł

 

14.03.2016- wpłata 100zł od Buniaaga

stan konta na 14.03.2016 - 280,96zł

kwote pozostałą po szczeniakach podzieliłam na połowe i przelałam do skarbonki dwóch suń: Ritki i Soni - obie pod moja opieka , po 140,48zł

 

Link to comment
Share on other sites

Smutne to wydarzenie, smutne podwójnie. Po pierwsze że biedne pieski spotkał taki okrutny los...............ale smutne jest też  to, ze nikogo prawie nie ma na wydarzeniu ( oprócz kilku zaprzyjaźnionych osób ). Wszyscy szykują święta, kupuja prezenty, sa dla siebie mili, przepełnieni radością. Apel do wszystkich......nie znajdujcie szczeniaków w pudełku przed świętami lub w święta, omijajcie pudełka pozostawione na uboczu, przy drodze, w zaroślach .....po co mieć zepsute święta. Niech ktoś inny tak ma. Eh......życie.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o numer konta, przeleje 20zł. 

Dziękuję. Przyda się bardzo. Bo wczoraj zostały odrobaczone i odpchlone ( za ostanie nasze  wolne pieniądze ). Jeden ma pewny i bezpieczny dom tymczasowy, ale musimy go zaszczepić niebawem. Jeden znalazł wczoraj dom stały ( dobry dom ). O pozostałą trójkę walczymy nadal, ale ich dom tymczasowy jest tylko na chwilę. Ogłoszenia lecą, tel są ale z rozmowy prawie zawsze wynika, ze chodzi o prezent na święta  albo o psa do pilnowania gospodarstwa ( w domyśle buda i łańcuch kiedyś ). Dzis się zastanawiałam nawet co lepsze łańcuch i własna buda czy schronisko, wiem że to głupie ale jak człowiek stoi pod ściana to ma różne dziwne myśli.

 

Nie moge ci wysąća wiadomosci bo masz zapchaną skrzynkę. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Przyda się bardzo. Bo wczoraj zostały odrobaczone i odpchlone ( za ostanie nasze  wolne pieniądze ). Jeden ma pewny i bezpieczny dom tymczasowy, ale musimy go zaszczepić niebawem. Jeden znalazł wczoraj dom stały ( dobry dom ). O pozostałą trójkę walczymy nadal, ale ich dom tymczasowy jest tylko na chwilę. Ogłoszenia lecą, tel są ale z rozmowy prawie zawsze wynika, ze chodzi o prezent na święta  albo o psa do pilnowania gospodarstwa ( w domyśle buda i łańcuch kiedyś ). Dzis się zastanawiałam nawet co lepsze łańcuch i własna buda czy schronisko, wiem że to głupie ale jak człowiek stoi pod ściana to ma różne dziwne myśli.

 

Nie moge ci wysąća wiadomosci bo masz zapchaną skrzynkę. 

 

 

Trzymam kciuki za pozostałe 3. Pozwoliłam sobie wkleić link na forum vinted. Może wydarzenie zyska większą uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Ile one mają i ile ważą?

Wyglądają dosyć sporo, ale to może przez to puchate futerko.

Macie zdjęcia pojedynczych?

Ile dziewczynek a ile piesków?

 

Pysia śliczna :)

Największy waży 3kg a najmniejszy 2,20kg. Mają około ośmiu tygodni, są chude tylko puchate. Matka była  raczej zabiedzona i nie miała pewnie pokarmu, niewykluczone tez że przez tydzień, dwa juz ich nie karmiła i głodowały. Ogólnie są zdrowe, wczoraj przebadane u weta, mają braki socjalizacyjne, czyli ludzi słabo znały i czują lęk, ale jest coraz lepiej z ich psychiką. Takie brzdące szybko sie dostosowują. Mamy zdjęcia pojedyńcze, wczoraj zrobiłysmy do ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

Chomik - brat Pysi, on niestety ale jest zagrożony schroniskiem.

20151220_114013.jpg

 

Kazik, od kaukazika, bo podobny i sie ostro odgryza. Bedzie z niego niezła bestia, hii....hii

20151220_114158.jpg

 Bolek brat Kazika, Wczoraj został adoptowany.

20151220_114405.jpg

 

Jest jeszcze sunia, podobna do Kazika i Bolka, nie ma imienia. Ona jest najbardziej smutna i wycofana.

Link to comment
Share on other sites

Durzucę grosik, Buniaaga na Twoje konto? Poproszę numer na PW
Takie śliczne puchate kulki.
Ja też o większości ludzi nie mam dobrego zdania, na szczęści tacy ludzie WY ratują w człowieku poczucie sensu.


Dzięki Wielkie za wsparcie.Tak ,możesz na moje konto tylko napisz w tytule że dla szczeniaków
Link to comment
Share on other sites

Pysia...może tak wyglądała malutka Dianka :)

sympatyczne...a sunia bez imienia przypomina mi malutką Dodę...ktoś pamięta? ;)

Jasne, pamiętam Dodę. To córka Lizy wyadoptowanej do Warszawy. Ta mała ma juz imie - Dejzi. Jest nieśmiała i bardzo pilnuje sie Kazika . On jest dla nie całym światem. Jak Kazika nie ma w pobliżu to jest dramat, nie ma brata to co ja mam robić? Takie miny stroi i szuka Kazika, ze aż i śmiech i żal. A Kazik......oj to Kaukazik i charakter i wygląd i zachowanie. Futro geste, wszędzie mu zbyt goraco, terakota na tarasie jest w sam raz. A charakterek ...łoo matko z ojcem. Despota, gryzak i idywidualista. Istny kaukaz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...