Jump to content
Dogomania

Pies się krzusi.


Bagira

Recommended Posts

Proszę wybaczyć, ze nie mam odniesienia do danej choroby ale zwyczajnie nie wiem co to może być.

Sunia, glownie po przebudzeniu się krztusi, czasami, wymiotuje z tego powodu. Trochę jak astma ale to trwa od  tygodnia. Rasa Akita amerykanska, lat 5.5.  Mam jechać na szczepienia teraz i nie wiem czy powinnam , bo jak to jakieś zapalenie czy coś. Co możecie doradzić ?

Dziekuję

Beata i Nikita

Link to comment
Share on other sites

Matko, jechać do weta i to jak najszybciej, bo chyba choroba jest wskazaniem do wizyty u lekarza, a nie przeciwskazaniem? I to wet oceni czy szczepic czy nie?
Ewentualnie zeby nie byc stratnym na szczepianiach poczekac kilka dni, moze pies zdechnie. To wtedy zaoszczedzi pani na szczepieniu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Matko, jechać do weta i to jak najszybciej, bo chyba choroba jest wskazaniem do wizyty u lekarza, a nie przeciwskazaniem? I to wet oceni czy szczepic czy nie?
Ewentualnie zeby nie byc stratnym na szczepianiach poczekac kilka dni, moze pies zdechnie. To wtedy zaoszczedzi pani na szczepieniu.

Link to comment
Share on other sites

Może mieć zapalenie górnych dróg oddechowych. Mój podhalan też miał dwukrotnie. Mieszkał z nami w domu i przyczyną mogły być  różnice temperatur panujące na dworze i w domu. Bo  pies nie człowiek i  w domu futra nie zdejmie ;). Staraliśmy się ograniczać ogrzewanie na dole domu, gdzie przebywał pies, ale i tak różnica jest przecież co najmniej 20 stopni. Proszę udać się do weta,  tak czy inaczej trzeba wdrożyć leczenie.  

Link to comment
Share on other sites

Proszę wybaczyć, ze nie mam odniesienia do danej choroby ale zwyczajnie nie wiem co to może być.

Sunia, glownie po przebudzeniu się krztusi, czasami, wymiotuje z tego powodu. Trochę jak astma ale to trwa od  tygodnia. Rasa Akita amerykanska, lat 5.5.  Mam jechać na szczepienia teraz i nie wiem czy powinnam , bo jak to jakieś zapalenie czy coś. Co możecie doradzić ?

Dziekuję

Beata i Nikita

 

Nie masz obowiązku wiedzieć "co to może być",a my tutaj szklanej kuli tez nie mamy...dużo może być,a na pewno cos do leczenia.A że leczy wet - więc doradzić trzeba jak najszybsze spotkanie z nim.Dla dobra wszystkich,bo jak się to "coś" rozwinie w okresie świątecznym,to może być katastrofa,weci świętują,gabinety zamknięte.W większości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...