Jump to content
Dogomania

cichy jamnik


randap

Recommended Posts

Witam posiadam 8 miesięczna suczke jamnika. Mała nacodzień mieszka z nami w domu ale kupiona była też pod kątem psa tropowca jako ze jestem myśliwym. I tu zaczynają się problemy bo mala praktycznie nie szczeka. Na tropie pracuje wspaniałe ale nie szczeka. Więc próbowałem nauczyć ja komendy daj głos ale praktycznie nie ma szans żeby ona się odezwała próbowałem ja drażnić zabawka nie szczeka, potem smakołykiem machac przed nosem, potem trzymalenm smakołyki w zamkniętej dłoni tak żeby ją pobudzić i nic, na koniec brałem jej miskę z jedzeniem i staraniem ja zdenerwowac i tez nic. Jedyne momenty gdy ona zaszczeka to kiedy jest zamknięta w koljcu na dworze gdzie zamykam ja gdy ktoś przyjedzie . Proszę o pomoc bo w łowisku pies który nie oszczękuje zwierzyny jest prawie bez użyteczny a bardzo chciałbym znią pracować gdyż nos ma wspaniały

Link to comment
Share on other sites

A praca w towarzystwie drugiego psa, który szczeka ? Dla większości ludzi jest to niestety rzecz, którą inne psy chętnie przyjmują przez naśladownictwo od innych  i jest później duży problem z jego likwidacją. :) U ciebie problem jest odwrotny. Może też na razie pies zbyt skupia się na śladzie i wyłącza.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie próbowałem sytuacji z drugim psem ale mój niestety nawet nie próbuje szczekac próbuje dostać się do skóry... w niedziele pojedziemy do żywych dzikow i mam nadzieje ze tam poczuje się trochę zagrożony i zacznie szczekac w innym wypadku zostanie mi otok i chodzenie po krzakach

Link to comment
Share on other sites

Skoro szczeka w kojcu to czemu nie pocwiczysz tam? Pies zaszczeka, Ty mowisz wtedy np. glos i chwalisz i nagradzasz szczekanie. Jak przecwiczysz odpowiednia ilosc razy to powinien nauczyc sie, ze glos=szczekanie i stopniowo oddalajac sie z nim od kojca przelozysz to na reszte zycia.

Link to comment
Share on other sites

bedzie ci ciezko.

 

jesli pies NIE GLOSI, ze cos znalazl, to po prostu tego nie robi. to jest cecha wrodzona.

 

z moich psow (mam trzy gordony) tylko jeden oszczekuje dzika.

robi to zawodowo-jak dzikarz.

i generalnie pies ten po prostu to ma: oznajmia, gdy znalazl i to dotyczy nawet rekawiczki, ktora mu zakopiesz w lisciach do treningu.

pies ten uwielbia szczekac na komende.

 

 

 

dwa moje pozostale psy NIE SZCZEKAJA.

Link to comment
Share on other sites

My dziś byliśmy na pierwszej wizycie u dzika u zaprzyjaźnionego myśliwego który ma młodego dzika i sunia szczekala na niego bardzo ładnie, co prawda dzikarzem ona nie będzie bo moja zona nie pozwala im do celów będę szukał na wiosnę innego psa i chyba będzie to plochacz niemiecki wachtehund ale chciałbym bym jamnika brać na polowanie z ambony chodzi o gabaryty wiec będę próbował może jak skojarzy szczekanie na żywego dzika z późniejszym postrzałkiem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...