Jump to content
Dogomania

jaką karmę wybrać,czy można mieszać ?


papaja87

Recommended Posts

Mając kiedyś psa nie myślałam zbytnio nad tym,kupowałam Hills i było ok

 

Teraz zaczęłam wgłębiać się w temat karmy,zastanawiam się nad Acana a Orijen ale źle doświadczona przez karmę z kurczakiem chciałabym go uniknąć

zastanawiam się czy mogę też dawać suchą karmę i stosować dietę Barf,czyli karma i czasami surowe mięso ? nie namieszam mu w tyłku ?

Będzie to pies dużej rasy więc nie wiem co będzie najlepsze bo wcześniej miałam psa średniego (31kg)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Teraz zaczęłam wgłębiać się w temat karmy,zastanawiam się nad Acana a Orijen ale źle doświadczona przez karmę z kurczakiem chciałabym go uniknąć

To kup karmę bez kurczaka w składzie
Np. simpsons premium
poczytaj skład :)
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium

albo Acane i Orien w innej formie smakowej niż kurczak

taste of  the wild :)
 

Link to comment
Share on other sites

Wybór karm na rynku jest ogromny, najlepiej wybierać te bezzbożowe, z mięsem na pierwszym miejscu składu, bez mączek mięsnych i bez produktów ubocznych/pochodzenia zwierzęcego (pod tym kryje się np. wełna, kopytka i inne apetyczne odpady).

Warto też spojrzeć na skład analityczny, bo jeżeli masz mało aktywnego psa to przy 38% białka w orijenie ekspresowo może się z niego zrobić baryłka :)

 

Rozpiętość cenowa porządnych karm też jest duża, bo np. orijen to ok. 300 zł za 13 kg, a TOTW 180 zł za 13,5 kg.

Najważniejsze to dobrać karmę do swojego psa, np. mojemu acana nie służy, mimo że skład ma super a i tania nie jest. Warto kupić na początek małe opakowanie i sprawdzić, jak psiak reaguje i czy w ogóle chce to jeść.

 

I dla psów ras dużych dobrze wybierać karmy dla nich dedykowane - mają większe granulki i więcej składników wspomagających stawy. I szczeniaka dużej rasy dobrze dłużej przetrzymać na karmie dla szczeniąt.

 

Np. Taste of the wild, Simpsons Premium, Acana, Purizon, Nutro Choice, Lukullus, Markus-Muhle, Enova, Optimanova, Gosbi, Naturea, Alkee, Marp, Fish4dogs, Canagan, Renske, Alpha Spirit, Wolfsblut...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...