Jump to content
Dogomania

Tężec


kameleon

Recommended Posts

Czy ktos zna objawy, mój pies zranił sie w lape, i ma bardzo powiekszone wezly chlonne obok tego miejsca...

Troche mnie to martwi,z objawów które wyczytalam ,nastepuje drzenie miesni ,brak laknienia.

Czy podanie surowicy jest szkodliwe? Wyczytalam ze tak, najgorsze ze weterynarze bagatelizuja problem.

Lapa slabo sie goi;-((

Link to comment
Share on other sites

jak zwykle,jutro jade do 4 na konsultacje,najlepsze jest to ze ,oni nie maja surowicy wiec jak ugryzie psa zmija czy bedzie miala tezec to po psie,

paranoja jakas....na azrei podaje encorton w malej dawce mocze i smaruje dexafortem,wezly chlonne wielkie zrobie biopsje jutro...

masakra jezeli chodzi o diagnostyke zeby zdiagnozowac dobrze psa trzeba zaliczyc 20 weterynarzy i wydac z 10 tys ...to jest jakas paranoja ,chyba juz nigdy nie kupie psa bo rece mi opadają 

Link to comment
Share on other sites

Encorton?Po co podajesz psu steryd?Na co ma to pomóc?Bo na co zaszkodzi,to całą listę mogę Ci podać.

Ńa łapie trudno się rany goją,bo to takie miejsce.Maść z antybiotykiem I dobry opatrunek na kilka dni,to starczy.Psy niezwykle rzadko zapadają na tężec,no chyba,ze miał możliwość "spotkania" odchodów konia...

 

A jeśli chodzi o problem z przewodem pokarmowym (bo nie mam czasu szukac tamtego wątku) - to wlasnie na podstawie zdjęcia zapytalam o ewentualne ciało obce w przewodzie pokarmowy m.

Link to comment
Share on other sites

Encorton w tej dawce co ja podaje nie jest tragedią, po to ,ze pies ma taki obrzek ze chodzic nie moze i ostry stan zapalny ,poza tym ma 

alergie wiec jak najbardziej encorton skoro ani antybiotyki ani srodki przeciwzapalne nie dają rady.Odchody konia są u mnie wszedzie bo są dorozki Koni jest tu pelno...Poza tym 4 lekarzy bylo za tym zeby podac steryd na alergie skoro nic nie wyszlo z posiewu w krtani, niestety ,leczenie jest metoda prób i bledów ja nie lecze ,stosuje sie do lekarzy,skoro Ty uwazasz ze zle ,proszę podaj diagnoze co jest psu.

Link to comment
Share on other sites

raczej tężec psu nie grozi.to co pokazujesz na zdjęciach  bardziej wyglada jak ropień,można wspomóc/przyspieszyc jego otwarcie poprzez stosowanie mokrych,rozgrzewających opatrunków z rivanolu+ ceraty(latexowa rekawiczka tez może być) na 24 h potem albo wystarczy albo zakłada się nowy opatrunek(sa to tzw okluzyjne opatrunki),pod wpływem ciepła ropień powinien pęknać.jeśli pies ma [podwyzszona temp.(mierzona w zadku)to tzeba podac antybiotyk ogólnie,a tak jak pisała bou-steryd nie jest tyu potrzebny

Link to comment
Share on other sites

Antybiotyk nie zadzialal niestety ,lape ma moczoną w riwanolu i w szarym mydle,po encortonie jakby troche zmniejszyl sie węzel który byl ogromny.

Sterydu dlugo nie chcialam dac, ale mam z nim jeszcze inny problem krtaniowy ,wiec chce zobaczyc jak podziala na krtan ,zapalnie na nalewkach,nie wyhodowano tam bakterii wiec istnieje ryzyko alergicznego zapalenia lub refluksowego(z tym drugim jest potworna niewiadoma,poniewaz enoskopia nie wykazala zmian w przelyku) encorton chce podac jeszcze przez 5 dni ,poniewaz tez nie moge go od tak odlozyc,dwaka niska 5g na 30 kilo.Tez za tym nie jestem ale nie mam juz wyboru

Link to comment
Share on other sites

Encorton w tej dawce co ja podaje nie jest tragedią, po to ,ze pies ma taki obrzek ze chodzic nie moze i ostry stan zapalny ,poza tym ma 

alergie wiec jak najbardziej encorton skoro ani antybiotyki ani srodki przeciwzapalne nie dają rady.Odchody konia są u mnie wszedzie bo są dorozki Koni jest tu pelno...Poza tym 4 lekarzy bylo za tym zeby podac steryd na alergie skoro nic nie wyszlo z posiewu w krtani, niestety ,leczenie jest metoda prób i bledów ja nie lecze ,stosuje sie do lekarzy,skoro Ty uwazasz ze zle ,proszę podaj diagnoze co jest psu.

 

Po pierwsze - piszesz "podaję","chcę podać","zrobię biopsję" etc. - więc wydawało mi się,ze to niekoniecznie ze wskazań  wetów,tylko sama uznałaś,że tak będzie ok.

mając jakieś kompetencje...

Nadal uważam,że steryd nie jest wskazany,natomiast zmiana wygląda na ropień,gdzie chirurg pewnie wiedziałby co z tym zrobić (oczyścić,zdrenować?).

A ten węzeł chłonny, to w którym miejscu ma taki powiększony?

Nie mogę podać diagnozy - jak piszesz,bo po drugie:) nie widzę pacjenta,po pierwsze nie jestem lekarzem weterynarii.

Gryf podała najbardziej skuteczny sposób na wygojenie rany na łapie.Działa i u zwierząt i u ludzi.

Zdrowia dla piesa zyczę,

M.

Wracając do załączonych zdjęć - czy wykluczono ciało/a  obce?

Link to comment
Share on other sites

Cialo obce zostalo wykluczone,ale rozni sa ludzie i róznie widzą stad mój topic.

biopsje dopiero zrobie ,wezel jest dosc duzy stad taka decyzja w nodze gdzie jest rana,

wydaje mi sie ze od podania sterydu troszke sie zmniejszyl,Natomiast,obserwije caly czas krtań,

której nie udaje mi sie w zaden sposób wyleczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

on nie mial nigdy kleszcza...a to dziadostwo to przypadalosc tej rasy, mase ludzi juz poznalam z tym paskudztwem ponoć

robi sie to od wody ,wilgosci,mokrej trawy u kazdego wyglada identycznie saczace sie ranki miedzy palcami...u jedenej osoby wyszedl nowotwór u innych ziarniaki...widze ze nie tylko ja sie z tym zmagam na necie az roi sie od zdjec takich jak moje

Link to comment
Share on other sites

Mój malamut tez ma takie zmiany na łapach. U nas pomaga Cortavance. Zeskrobiny, wymazy i posiewy nic nie wykazały. Rany sączą się jak jest wilgotno. Ja po każdym mokrym spacerze osuszam łapy suszarką. U nas wet zalecił na początki encortolon, podałam i teraz mam za swoje....Już trzeci rok nie mogę psa ogarnąć. Jak powiedział dr Orzeł, steryd ruszył lawinę...A zmiany na łapach jak były tak są...U nas jeszcze maść Bedicort G jest skuteczna (też ze sterydem).

Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

A jak zbadac histopatologicznie te ropnie? wycinek? bo wymaz chyba w kierunku bakterii ...moze biopsja wezla chlonnego ktory jest na tej nodze powiekszony...lapa w ogóle sie nie goi i wezel powiekszony w tej lapie;-((

 

Histopatologicznie bada sie tkankę,nie wydzielinę.Możesz poprosić o posiew z wydzieliny,oraz antybiogram I w/g niego dobrać antybiotyk.I chyba najwyższa pora,zeby to zrobic,zanim pies nie dostanie ogólnoustrojowego zakażenia.

W ktorym miejscu jest ten powiększony węzeł?

 

A jeśli chodzi o tężęc,to juz byś nie miala psa.To nie jest tężec.

Link to comment
Share on other sites

to ja juz tez wiem ze nie tezec.Przeciez juz dawno mial antybiotyk ,i sama pisalas ze tylko miejscowo,on mial doustnie, poza tym tu antybiotyk nie zadziala bo to wychodzi od mokrego czyli grzybica...tego wlasnie nie wolno moczyc tylko osuszac,juz kontaktowalam sie z osobami które maja ten sam problem u innych ziarniak alle sa tez przypadki nowotworu skóry,mial ogladane pod mikroskopem zeskrobine powiekszony wezel jest tak jak pisalam w tej nodze.Bou czy ty jestes weterynarzem czy kim? bo ciagle piszesz co innego ..ja juz wiem mniej wiecej co to jest wiec temat zamykam jakoby to byl tezec

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...