Jump to content
Dogomania

Hurrraaaa!!!!!! Kapselek ma dom !!!!! :) Ogromnie Dziękujemy za kciuki i wsparcie :*


Recommended Posts

Udostępniamy psiaka na FB. Uważam, że ogłoszenie mogło być widziane przez co najmniej 400 osób - to minimalna liczba jaką podejrzewam.

A uważam, że ogłoszenie mogło zobaczyć około 1000 osób - plus oczywiście wejścia na olx.

Mam nadzieję, że psiak wreszcie przestanie być niewidzialny i, że telefony się rozdzwonią.

Aż nie mogę pojąć, jak to możliwe, że nikt go nie wypatrzył do tej pory.

Opis świetny, zdjęcia piękne...no wreszcie ktoś MUSI GO POKOCHAĆ :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kapsel na moich dwoch olx ma ponad 300 pobran telefonu nie mowiac o ogloszeniach na innych portalach

Na fb joanko ogladalnosc jest ogromna wiec jesli mozesz udostepniaj go nadal bo to w dzisiajszychczasach najlepsza promocja dla psa

Marticzko a Ty rrozmawisz czasem z emis o Kapselku? Tutaj na watku hotelik praktycznie sie nie udziela:(

Naprawde szkoda zmarnowanych miesiecy a nawet juz lat! Z kazdym kolejnym miesiacem bedzie tylko trudniej :( przeciez Kapselek sie nam w hoteliku starzeje :(

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To udostępniam dalej. W końcu musi się udać.

Też mi się wydaje, że na olx i na FB, oglądalność jest ogromna.

No bo tak, dajmy na to, że mam 400 znajomych i teraz udostępniam psiaka, a następnie dziesięciu moich znajomych, którzy także mają przykładowo 

po 400 znajomych udostępnia Kapsla. Część znajomych mamy wspólną, ale część jest odrębna, więc mniej więcej można sobie policzyć, jak wiele osób MUSI

zobaczyć to ogłoszenie.

No to lecę udostępniać psiaka jeszcze po nocy :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2017 o 09:21, kiyoshi napisał:

Kapsel na moich dwoch olx ma ponad 300 pobran telefonu nie mowiac o ogloszeniach na innych portalach

Na fb joanko ogladalnosc jest ogromna wiec jesli mozesz udostepniaj go nadal bo to w dzisiajszychczasach najlepsza promocja dla psa

Marticzko a Ty rrozmawisz czasem z emis o Kapselku? Tutaj na watku hotelik praktycznie sie nie udziela:(

Naprawde szkoda zmarnowanych miesiecy a nawet juz lat! Z kazdym kolejnym miesiacem bedzie tylko trudniej :( przeciez Kapselek sie nam w hoteliku starzeje :(

 

tak ciocia rozmawiamy jak najbardziej. Ostatnio rozmawiałam z Emiś 2 dni temu. U Kapselka cisza. Nikt o niego nie pyta :( Sam Kapselek ma się bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Też mnie martwi ten zastój u Kapselka :(

Bakusiowa dobrze mówi :) Grafiś, którego od pewnego czasy byłam skarbnikiem, też kiblował blisko 3 lata w jednym hoteliku. Po około roku skarbnikowania Grafisiowi, postanowiłam coś zrobić, coś zmienić. Podobnie jak tu, hotelik nie udzielał się na wątku. Uzgodniłam z kilkoma deklarowiczami i zaczęłam mu szukać dobrego hoteliku. Znalazłam, zaklepałam miejsce i już był  uzgodniony transport, a wtedy znalazł się ktoś, kto chciał adoptować Grafisia :) Sprawdziłam dom i Grafiś jest od ponad miesiąca w swoim domu, gdzie jest kohzany. Wypiękniał tak, że trudno go poznać. Prawda bakusiowa ?

Może i Kapselkowi przydałaby się taka operacja :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎29 o 11:40, bakusiowa napisał:

Może trzeba go przenieść w inne miejsce. Czasem taka zmiana wychodzi na dobre.

 

1 godzinę temu, elik napisał:

Też mnie martwi ten zastój u Kapselka :(

Bakusiowa dobrze mówi :) Grafiś, którego od pewnego czasy byłam skarbnikiem, też kiblował blisko 3 lata w jednym hoteliku. Po około roku skarbnikowania Grafisiowi, postanowiłam coś zrobić, coś zmienić. Podobnie jak tu, hotelik nie udzielał się na wątku. Uzgodniłam z kilkoma deklarowiczami i zaczęłam mu szukać dobrego hoteliku. Znalazłam, zaklepałam miejsce i już był  uzgodniony transport, a wtedy znalazł się ktoś, kto chciał adoptować Grafisia :) Sprawdziłam dom i Grafiś jest od ponad miesiąca w swoim domu, gdzie jest kohzany. Wypiękniał tak, że trudno go poznać. Prawda bakusiowa ?

Może i Kapselkowi przydałaby się taka operacja :)

Czasem potrzebna jest zmiana miejsca, Tak było z naszym Blekusiem ze Skierniewic. Bardzo ale to bardzo podobnym do Kapselka , dużym, czarnym psiaczkiem z białym krawatem. Przez ponad dwa lata nikt o niego nie pytał pomimo mojego intensywnego ogłaszania. Gdyby w pewnym momencie nie został przeniesiony do hoteliku DIF w Halinowie pod Warszawą to nie wiadomo czy miałby dom nawet teraz. Tam też była taka sytuacja jak u Grafisia, że Pani przyjechała po innego psa a zobaczywszy Blekusia zakochała się w nim. Są pieski które zyskują dopiero przy naocznym poznaniu a nie ze zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, bakusiowa napisał:

 

Czasem potrzebna jest zmiana miejsca, Tak było z naszym Blekusiem ze Skierniewic. Bardzo ale to bardzo podobnym do Kapselka , dużym, czarnym psiaczkiem z białym krawatem. Przez ponad dwa lata nikt o niego nie pytał pomimo mojego intensywnego ogłaszania. Gdyby w pewnym momencie nie został przeniesiony do hoteliku DIF w Halinowie pod Warszawą to nie wiadomo czy miałby dom nawet teraz. Tam też była taka sytuacja jak u Grafisia, że Pani przyjechała po innego psa a zobaczywszy Blekusia zakochała się w nim. Są pieski które zyskują dopiero przy naocznym poznaniu a nie ze zdjęć.

ciocia Kapselek jest psiakiem pod opieką fundacji Arkadia z Pszczyny. Więc myślę, że to one mają decydujący głos. My z yolanovi zdecydowałyśmy się pomóc dziewczynom w jego utrzymaniu, gdyż jak wiecie dziewczyny w punkcie przetrzymań mają pełne ręce roboty :( wciąż dochodzą nowe i nowe psiaki które trzeba ratować. Ja osobiście w pobliżu nie znam hoteliku do którego mogłybyśmy go przenieść. Wiem, że absolutnie nie chodzi tu o zaufanie do naszej Emiś tylko o sam fakt, iż często zmiana miejsca pomaga. Emilka pokazuje naszego chłopaka od początku i na FB i ludziom, którzy przybywają do hoteliku. Niestety Kapselek tak jak wiecie do tej pory nie skradł żadnego serducha i nad tym ubolewam bo to fantastyczny, przemiły psiak. 

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Martika&Aischa napisał:

ciocia Kapselek jest psiakiem pod opieką fundacji Arkadia z Pszczyny. Więc myślę, że to one mają decydujący głos. My z yolanovi zdecydowałyśmy się pomóc dziewczynom w jego utrzymaniu, gdyż jak wiecie dziewczyny w punkcie przetrzymań mają pełne ręce roboty :( wciąż dochodzą nowe i nowe psiaki które trzeba ratować. Ja osobiście w pobliżu nie znam hoteliku do którego mogłybyśmy go przenieść. Wiem, że absolutnie nie chodzi tu o zaufanie do naszej Emiś tylko o sam fakt, iż często zmiana miejsca pomaga. Emilka pokazuje naszego chłopaka od początku i na FB i ludziom, którzy przybywają do hoteliku. Niestety Kapselek tak jak wiecie do tej pory nie skradł żadnego serducha i nad tym ubolewam bo to fantastyczny, przemiły psiak. 

dziwna sytuacja:(

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Martika&Aischa napisał:

na takich samych zasadach w hoteliku był nasz kochany ślepek Maciuś. Pomagałyśmy w jego utrzymaniu w hoteliku a Fundacja Przystań Ocalenie opłacała leczenie, karmę itd. 

rozumiem. Ja zawsze myślałam, że wszystkie pieski tutaj sa 'dogomaniackie'

Pewnie Fundacja tez pomaga szukać mu domu.

 

Link to comment
Share on other sites

Drogie dziewczyny,

jako zawodowy behawiorysta chciałabym Wam pokrótce przedstawić co się dzieje w głowie psa po każdej zmianie miejsca (pies po 2 miesiącach przebywania w danym miejscu staje się "rezydentem", traktuje dane miejsce jak swój dom, a ludzi opiekujących się nim - jako swoją rodzinę). Każda zmiana miejsca i odebranie psu tego co znał i kochał wiąże się z traumą. Psu nie wytłumaczymy, że jedzie do nowego domu (np adopcja), do lepszych warunków (np dom tymczasowy). W przypadku psów z zaburzeniami jakimikolwiek (Kapsel ma zachowania kompulsywne - szczekanie, lizanie, na razie jedynie popada w ekscytację, ale ekscytacja może przerodzić się we frustrację, a frustracja w zachowania uznawane za agresywne) wiąże się zazwyczaj z pogłębieniem problemu co może jeszcze bardziej utrudnić przyszłą adopcję i co najważniejsze - przyniesie psiej głowie więcej szkody niż pożytku. Nie wiemy co ten pies przeszedł zanim trafił do Punktu ale sądząc po zachowaniu super życia nie miał. Dlatego zawsze bardzo ubolewam nad tym jak widzę, że psy są przerzucane z miejsca na miejsce, "bo przecież tak dobrze to znoszą", ale czy na pewno? Oczywiście, że nie. Dla psa to trauma, która pozostawia na ich psychice pewne piętno, które może się objawiać wszelkimi zachowaniami niepożądanymi. To, że na razie nie udało się znaleźć Kapslowi nowego domu nie wynika z tego, że przebywa w złym hotelu, po prostu jeszcze nie trafił na osobę, która się w nim zakocha bezgranicznie. Dlatego uważam, że jedyną zmianą miejsca jaka powinna w jego życiu nastąpić to wyjazd do domu stałego. Dlatego proszę, błagam o zwracanie większej uwagi na zdrowie nie tylko fizyczne psa, ale również i psychiczne, które są ze sobą nierozerwalnie związane! 

 

Kapsel ma się u Emiś bardzo dobrze, Emilka ma ogromną wiedzę na temat psów i nie pobiera od nas dodatkowych opłat za pracę nad zachowaniem psa. Emiś ufam w 100%, jest jednym z 3 hoteli z którym współpracujemy od wielu lat, jest blisko więc w każdej chwili możemy do niej podjechać i skontrolować warunki. Zawsze gdy cokolwiek dzieje się z jakimkolwiek naszym psem - Emilka do mnie dzwoni bez względu na porę. Zawsze jest w pełnej gotowości by jechać do weterynarza - również bez względu na porę. Niestety jest niewiele takich hoteli. Przez 5 lat naszej działalności kilkakrotnie odbieraliśmy na cito psy z hoteli, które były super, a potem super przestały być i stały się super zarobkiem. Kapsel jest przez nas cały czas ogłaszany, umieszczany w gazetach z którymi współpracujemy (Gazeta Pszczyńska, Głos Pszczyński, Echo Miasta, Gazeta Beskidzka, Dziennik Zachodni) widnieje na stronach naszych sponsorów, na naszej stronie i fb.  Zresztą tak jak Martika napisała - Kapsel jest pokazywany odwiedzającym hotelik Emiś, bo niejednokrotnie i mi Emilka mówiła, że ktoś był i go pokazywała. 

 

Jesteśmy opiekunem prawnym Kapsla i za niego w pełni odpowiadamy (= np. jeżeli kogoś pogryzie to winą zostaniemy obarczeni my, jako właściciele - nie dogomaniacy). Tak jak napisała Martika - zanim Kapsel został wyciągnięty z Punktu umówiliśmy się, że utrzymanie Kapselka w hotelu leży po stronie dziewczyn, a my opłacamy karmę, leczenia, profilaktykę, odpowiadamy za wszelkie kontrole przed i po adopcyjne, podpisujemy dokumenty adopcyjne, . Domu szukamy wspólnie. Dlatego też - proszę byście się nie obrażały - ale nie wyrażamy zgody na przeniesienie Kapsla do innego hotelu z w/w powodów. 

Link to comment
Share on other sites

Czy jakieś linki do ogłoszeń Kapselka można tutaj wrzucić? Na FB jest prawie niewidoczny. Ja go trochę udostępniałam w postach, biorąc któreś ze zdjęć zamieszczanych w jego albumie na stronie hotelu, z krótkim tekstem, ale nikt nie udostępniał go dalej. Teraz trochę udostępniała Joanka jego ogłoszenia z olx na FB. Psiak siedzi już prawie półtora roku i w tym czasie prawie nie miał nawet zapytań, a przecież ani jakiś staruszek, ani schorowany....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, yolanovi napisał:

Czy jakieś linki do ogłoszeń Kapselka można tutaj wrzucić? Na FB jest prawie niewidoczny. Ja go trochę udostępniałam w postach, biorąc któreś ze zdjęć zamieszczanych w jego albumie na stronie hotelu, z krótkim tekstem, ale nikt nie udostępniał go dalej. Teraz trochę udostępniała Joanka jego ogłoszenia z olx na FB. Psiak siedzi już prawie półtora roku i w tym czasie prawie nie miał nawet zapytań, a przecież ani jakiś staruszek, ani schorowany....

Tak, udostępniamy z Jolą te ogłoszenia, które zrobiła kiyoshi na olx.

Jola udostępnia go również, na podstawie zdjęć z hotelu, ale to udostępnianie jest bardzo uciążliwe dla moich znajomych - ponieważ

najpierw muszę ich poinstruować, że trzeba udostępnić zdjęcie, a dopiero później przy edytowaniu, można wkleić tekst - to jest bardzo uciążliwe

i ludzie się zniechęcają.

Albumu z hotelu nie da się udostępnić, bo tak jak już wcześniej pisałam, wyskakuje tam Kapsel w Mikołajowej odsłonie i z rogami renifera.

Z Jolą udostępniamy go regularnie, codziennie, mam znajomą, która udostępnia go co drugi, trzeci dzień.

Ale ja również, proszę o linki do ogłoszeń, które można by puścić jeszcze, dodatkowo przez FB.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Martika&Aischa napisał:

Dziewczynki wykupimy Kapselkowi ponownie ogłoszenie w Dzienniku Zachodnim w wydaniu świątecznym.

Super :) Mam nadzieję, że magia świąt zadziała i ktoś wypatrzy psiaka w Dzienniku.

No i jest jeszcze olx i facebook - w końcu musi się udać :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...