Jump to content
Dogomania

Brit M dla 4kg psa?


oath

Recommended Posts

Kochani, przeszukując wiele karm doszłam do wniosku, że zdecyduję się na worek Brita M adult. Nie wiem tylko, czy granulki wersji M będą dobre dla małych psów? Nie opłaca się kupować worka S, bo jest w max. 8kg paczce, a mi zależy na 15kg worku. Jeśli będą za duże to możecie polecić karmę w podobnej(18kg 85zł) cenie?

Link to comment
Share on other sites

Kup najpierw mały worek, żeby się przekonać czy ta karma będzie psu smakowała. Zobaczysz też wtedy jak sobie radzi z wielkością granulek.

 

A mniej więcej w podobnej cenie dostaniesz:

- BOSCH Adult Menue, drób i orkisz, jagnięcina i ryż

 

Nieznacznie drożej:

- BOSCH Adult ryba i ziemniak, Menu drób

- FITMIN Dog for life Adult

- BOZITA Original

Link to comment
Share on other sites

Oath, nie kupuje się 15 czy 18 kg worka karmy dla jednego, maleńkiego psa. ;)

Tak, jak napisała Paulina... Ta czy inna karma może Twojemu psiakowi nie smakowac. Albo znudzi mu się po zjedzeniu 1/3 worka. Albo po jakimś czasie okaże się, że pies jest uczulony na jeden ze składników. Przecież taki wielki wór starczy mu na 8-10 miesięcy. Karma chyba nie powinna stac po otwarciu aż tak długo.  Będą straty w witaminach, składnikach mineralnych. Tłuszcz może jełczec... 

To i tak już jest oszczędnośc sama w sobie, jak się ma małego psiaka. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli karma będzie po otwarciu przesypana do szczelnych pojemników (jeden mniejszy na karmę, którą codziennie dosypuje i jeden duży na resztę karmy) to nic nie powinno się z nią stać. ;)

Ale jak zmienia się psu karmę to zawsze warto kupić najpierw mały worek, bo:

- może nie smakować

- może psu nie służyć (np. pogorszy stan sierści albo przyczyni się do problemów gastrycznych)

I szkoda by było wydanych pieniędzy, szkoda też by było wyrzucać 10 kg karmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...