Jump to content
Dogomania

5cio miesięczny szczeniak maltańczyk


ferzan

Recommended Posts

Witam,

mam 5cio miesięcznego szczeniaka maltańczyka, chciałbym żeby spróbował swoich sił na wystawie w przyszłym roku. Od czego zacząć? Czy łatwiej wystawiać szczeniaka czy dorosłego psa>? Czy to prawda, że znani hodowcy są "faworyzowani" na wystawach>? Kompletnie nie wiem od czego zacząć :) Czego muszę nauczyć mojego psa? czy ze względu na "popularność" rasy konkurencja jest duża?

Link to comment
Share on other sites

a szczeniak ma predyspozycje :)?przy Kupinie hodowca raczej mówi że szczeniak ma predyspozycje bo czasem nie każdy szczeniaczek ma predyspozycje ;) 
czy ma wszystkie ząbki, jeśli samiec czy ma wyczuwalne 2 jądra
szczeniaczka można na spokojnie uczyć zasad wystawowych :) pozy biegania na ringu za zachowania się na ringu 
można go zabrać na wystawę i pokazać mu całe to zamieszanie żeby się oswoił z widokiem z hałasem bo jest on wszechobecny
Konkurencja w tej rasie zawsze jest duża i sam wygląd psa to nie wszystko ważne żeby pieska dobrze pokazać :)

Link to comment
Share on other sites

Wystawianie szczeniaka potraktuj jako zabawę dla niego i dla siebie. Wyluzuj się, bo psy wyczuwają napięcie właściciela. Kilka wystaw i cała oprawa wkoło tego, i pies z czasem skojarzy o co Ci chodzi. Ważne by bywać na wystawach w miarę często. Według mnie trzeba zacząć wystawiać jak najwcześniej, już w klasie baby. W klasie baby sędziowie też inaczej patrzą na takiego malucha. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

trudno powiedzieć czy szczeniak ma predyspozycje, z pewnością nie ma widocznych wad, jadra wykształcone opuszczone do moszny, nie wiem jak zęby bo nie widziałem u innych maltańczyków ale ma jeszcze mleczaki. Nie ma tyłozgryzu, jedynie kolor sierści na uszach ma nieco inny odcień ale z tego co czytałem to dopuszczalny jest odcień kości słonionej ;).

Link to comment
Share on other sites

A jak z pielęgnacją sierści, zażółceniami przy pyszczku, poradzisz sobie z tym ;) ? W tej rasie nawet pies o wzorcowej budowie, prawidłowym zgryzie, dostanie słabą ocenę, jeśli nie będzie odpowiednio wypielęgnowany.  Wydaje mi się, że nie obędzie się bez papilotowania, jeśli zamierzasz wystawiać pieska.   

 

 

Łatwiej wystawiać szczeniaka, bo sędzia przymyka oko na zachowanie na ringu w klasie szczeniąt. Możesz jednak iść z pieskiem  na wystawę w charakterze "zwiedzającego". Chodzi o to, by zaznajomił się on z hałasem, duża ilością psów, itd., bo najgorsze co może być,  to pies sparaliżowany  ze strachu i nie będący w stanie iść po ringu. Wówczas sędzia może go zdyskwalifikować, bo nie będzie miał możliwości oceny i porównania psów  w ruchu. Chociaż maltańczyki z reguły są odważne i trzeba wyjątkowo się postarać by zepsuć  maltana. Pamiętaj, żeby nie nosić pieska cały czas na rękach na wystawie, musisz z nim spacerować na smyczy przy ringach z psami, żeby socjalizacja miała jakiś sens ;). 

 

 

Jeśli chodzi o znajomości, to ja bym się tym nie przejmowała ;). Jeśli jakiś hodowca ma powiedzmy znajomości, to może coś więcej osiągnąć z gorszym psem, ale w całej stawce sędzia może wszystkim postawić oceny doskonałe, więc jeśli twój pies będzie na taką ocenę zasługiwał, to nikt ci nie postawi gorszej, z tego powodu, że nikogo nie znasz. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...