Jump to content
Dogomania

5cio miesięczny szczeniak kontra inne psy


ferzan

Recommended Posts

Witam,

mój szczeniak maltańczyk skończył 5 miesięcy, spacery o ile dopisze pogoda nie wyglądają źle, przestał szczekać na ludzi ;). Z innymi psami jest nieco gorzej, szczeka i warczy na każdego psa - niezależnie od wielkości - próbowałem go ostatnio oswoić umożliwiając mu zabawę z 4miesięcznym kundelkiem - niestety pies ważył 2 razy tyle co on i jak zaczął skakać na niego (prawdopodobnie z zamiarem zabawy), mój pies warczał, ujadał i uciekał do mnie żeby się schować - prób było kilka - bez skutku. Chciałbym w przyszłym roku podjąć jakieś kroki żeby spróbować wystawić szczeniaka (w sensie nie za drzwi ;)), obawiam się jednak, że jak zobaczy skomasowaną ilość psów w jednym miejscu to oszaleje. Jak go oswoić z innymi psami?

Link to comment
Share on other sites

5 miesięcy to trochę za późno na socjalizację... dużo pracy będzie cię kosztowało żeby go oswoić z psami
na wystawę z takim zachowaniem nie ma co się pchać jest masa psów wręcz mnóstwo stresu oc niemiara
psa będą dotykać sędziowie inne psy będą się zbliżać jak będzie przejawiał agresję to zostaniecie wyproszeni z ringu

musicie wdać w pieska masę pracy

Link to comment
Share on other sites

Lektury nie polecę, ale radzę przyjrzeć się - obiektywnie - swojemu zachowaniu podczas spotkań z psami. Czy Twój pies ma poczucie że udzielasz mu wsparcia, że w razie czego mu pomożesz, rozwiążesz konflikt, trudną sytuację?

Nie chodzi o ciumcianie nad pieskiem, ale o stawianie go w sytuacjach które są dla niego - zupełnie subiektywnie - zbyt trudne.

Dla każdego psa ta granica leży gdzie indziej.

 

Byłby to chyba czas na znalezienie dobrego, myślacego trenera, niekoniecznie spod egidy "dobrotliwego bractwa" :smile:

 

Skąd jesteś? Może kogoś Ci polecimy?

Link to comment
Share on other sites

Moja rada : socjalizuj z głową. Skoro twój psiak ma problem w kontaktach z innymi psami, to serwowanie mu 4 miesięcznego, pełnego energii i chęci do zabawy szczyla było baardzo nietrafionym pomysłem. Wybieraj stonowane i spokojne psy, najlepiej takie które będą go miały gdzieś. Naucz spokojnego mijania psów i skupiania uwagi na tobie. Oczywiście polecam udanie się do szkoleniowca, a sama mam pytanie: coś ty chłopie robił z psem przez te 5 miesięcy? :) Niestety bardzo trudno nadrobić braki w socjalu, czeka cię dużo żmudnej i powolnej pracy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...