Jump to content
Dogomania

Nadziąślak - rak płaskonabłonkowy, czy leczył ktoś amigdaliną ?


Bożka

Recommended Posts

19 godzin temu, kikou napisał:

bardzo mi przykro, zerkałam na ten wątek mając nadzieję że może Twojej psince uda się

trzy lata temu przechodziłam przez to samo z przecudowną sunią, przegrała niestety, a po amigdalinie dostawała koszmarnych krwotoków

Piszesz, że po amigdalinie dostawał krwotoku, możesz trochę przybliżyć temat. Ja właśnie mojemu daję amygdalinę (ale czystą, nie zmielone migdały). Czy krwotok z jelit, czy nadziąślaka. Jak stosowałaś tą amigdalinę, na co mam zwrócić uwagę przy jej stosowaniu?

Link to comment
Share on other sites

amigdalina była czysta w ampułkach do iniekcji, już w tej chwili nie pamiętam dawkowania, dodatkowo duże dawki wit C, krwotoki były z guza, taka czerwona natleniona krew, coraz silniejsze, w końcu nawet obecne po  kolejnych zmniejszeniach dawek, najpierw sunia miała też dwa zabiegi, po drugim guz odrósł niemal natychmiast. Wściekły rozrost i ta kuracja zaczęły sprawiać ból psince, poddałam się i pozwoliłam jej odejść. Przepraszam, nie umiem nic podpowiedzieć, to doświadczenie było takie przykre że nie starałam się przechowywać żadnych zaleceń notatek na przyszłość. Podobno niektórym pieskom udaje się pomóc ale to chyba też zależy od typu nowotworu.

 

Link to comment
Share on other sites

kikou, dziękuję za wiadomość, bo zastanawiałam się czy krwawienie było ze stolcem. Nadziąślaki mają to do siebie, że nie leczone amigdaliną też krwawią ( znam przypadek w rodzinie, że były aż krwotoki z nadziąślaka).

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Trochę czasu potrzebowałam aby tu podzielić się tą smutną wiadomością. Po roku od drugiej operacji mój kochany Rinuś nagle odszedł za TM. Przez ten rok czuł się dobrze, nadziąślak się nie rozrastał. Nagle w nocy źle się poczuł, rano pojechaliśmy do weterynarza, prześwietlenie płuc - dobre, a podczas USG przestał oddychać. Okazało się, że miał wewnętrzny krwotok. Tak trudno się z tym pogodzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...