Jump to content
Dogomania

Ralfik-wiekowy psiak bez oczka, jego domem przez 80% życia było schronisko


dorcia2

Recommended Posts

Zajrzałam z serdecznościami buzki.gif  zaległości nadrabiam, dawno nie odwiedzałam Ralfika  :) filmiki są ekstra!  miód na serce! widać że Ralfik i kumple są szczęśliwi! a Tin Tinek tak czule wylizuje Ralifika że , aż się dziub sam uśmiecha :)

Jolu ,ja również podziwiam Ciebie!  zresztą zawsze podziwiałam!  jesteś dobrym duszkiem, dogo!  martwię się , że opieka nad Dinem może być dużym obciążeniem.. a może założyć mu wątek?  spróbować pozbierać jakieś deklaracje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dorciu kokana nasza

 sciskamy ogromnie za Dinunia za Twoje sinunie i za Ciebie Stokroteczko nasza

 zaloz moze watus zaloz kokana

 na bazareczku dl;a Ralfika wstawilam wiesci i zdjatka Dinunia

 z prosba o zagladanie tutaj

Dostalalam cegielke specjalna  dla Dinunia dorciu!

                    10 zl od naszej cioci iwna5702

Link to comment
Share on other sites

dorciu na kramiku

                    ciocia mamamunminka

                        kupila Cegielke Zycia 20 zl

                                    dla Dinunia

 wysylam cioci Twoj numer konta

 jak doleci Cegielenka

 to pisz prosze serce na kramiku Ralficzkowym

 sciskam pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Kochani za przyznanie wsparcia dla Ralfika , przesłałam nr konta milosc-ruchomy-obrazek-0637

Dnia 6.07.2018 o 08:20, Monika z Katowic napisał:

Przychodzę ze Skarpety im. Talcott. Ralfik otrzymał pomoc w kwocie 200 złotych.

Proszę skarbnika pieska o przesłanie konta do skarbnika Skarpety: asikowska

Obrazek5__zpsjcp6pwef.jpg

Dnia 29.06.2018 o 23:26, bakusiowa napisał:

Ralfik ma przyznaną zapomogę w kwocie 200 zł ze Skarpety.

Dorcia, napisz do asikowskiej i podaj numer konta.

milosc-ruchomy-obrazek-0113

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.06.2018 o 11:39, anica napisał:

Zajrzałam z serdecznościami buzki.gif  zaległości nadrabiam, dawno nie odwiedzałam Ralfika  :) filmiki są ekstra!  miód na serce! widać że Ralfik i kumple są szczęśliwi! a Tin Tinek tak czule wylizuje Ralifika że , aż się dziub sam uśmiecha :)

Jolu ,ja również podziwiam Ciebie!  zresztą zawsze podziwiałam!  jesteś dobrym duszkiem, dogo!  martwię się , że opieka nad Dinem może być dużym obciążeniem.. a może założyć mu wątek?  spróbować pozbierać jakieś deklaracje?

Aniu, dziękuję za ciepłe słowa 

wątku Dinusiowi  pewnie nie założę bo  z jego prowadzeniem czasu bym nie miała , z finansami  jak będzie ciężko to  wtedy coś pomyślę ,  na samochód odkładałam i z tego poszło na leczenie Dinusia bo  badania, operacja i leczenie , które trwało w sumie ok 3 mcy ok  2,5  tyś wyszło  ale to nic dla mnie najważniejsze jest to , że Dinus może sobie jeszcze podreptać nie cierpiąc przy każdym kroku bo bez tego najprawdopodobniej eutanazja by go czekała albo by umierał w cierpieniach 

 z wątku Ralfika będę korzystać żeby informacje o nim przekazać  

milosc-ruchomy-obrazek-0122

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

trochę zaległości mi się nazbierało w rozliczeniach za co przepraszam ,  

dziękuję Kochani za wpłaty , po mału uzupełniam 

0heart.gifYucca  - 20 zł-07/05

0heart.gifJaguska  - 20 zł-11/05

0heart.gifElypsa - 20 zł-11/05

0heart.gifElwira D - 20 zł-11/05

0heart.gifLivka  - 20 zł-14/05

 milosc-ruchomy-obrazek-0260

Link to comment
Share on other sites

dziękuję  Olence 0heart.gifza bazarek min dla Ralfika 

wpłynęło 54,40  - 17/05 

dziękuję Ciociom za deklaracje 

0heart.gifAnna GR  - 30 zł-21/05

0heart.gifBakusiowa  - 50 zł-21/05 stała + jednorazowa

0heart.gifYolanovi - 20 zł-01/06

0heart.gifJaguska - 20 zł-04/06

0heart.gifMdk8- 10 zł-05/06  jedn

0heart.gifYucca - 20 zł-05/06

0heart.gifMilagros - 5 zł-06/06

0heart.gifElwira D- 20 zł-06/06

milosc-ruchomy-obrazek-0059

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Olena84 napisał:

Zapraszam 20% dla Ralfika:

 

dziękujemy Olenko 

 

wyróżniłam Ralfikowi ogłoszenie , czemu nikt nie chce dać domu temu  cudnemu psiakowi 

 

RALFIK Wspaniały Psiak w średnim wieku szuka domu

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

kilka słów o Dinusiu, Ralfik nie będzie  miał za złe :

amputowany został  wewnętrzny palec z zapasem + wilczy dla dużego , starego, zapasionego psa to duża  ingerencja

w dzień operacji jego opiekun nie odbierał telefonu więc bezprawnie zabrałam psa z działki i wtedy pojawił się opiekun z odorem alkoholowym ,  nawet w tak ważnym dniu nie  mógł się powstrzymać,  gdyby nie dobro psa doszłoby chyba  do rękoczynów,  podpisałam bezprawnie zgodę na operację Dina 

 

Po operacji ,ciężko było , pierwsza nieprzespana noc , Dino ciągle płakał, pomimo środków p. bólowych , ale kostne operacje sa bardzo bolesne 

przez kilkanaście dni , co 2 dzień wizyta u weta , kontrola i zmiana opatrunków,  największa dawka antybiotyków + osłonowe + p.bólowe ( Dino na antybiotykach był ponad  2 mce) , rana żle się goiła  w warunkach beztlenowych , przeszliśmy na gojenie bez opatrunku , psikanie 3 x dziennie  Chitopanem  i w domy w kołnierzu -  to trwało ok 3 tygodni , każdy spacer to zakladanie skarpetki +  bucik ochronny no i ból , trzeba było zakładać kaganiec ,  Dino kaganiec kojarzył z bólem i był z tym problem bo pomimo, że stary psiak to zębiska ma pokaźne , musiałam go wziąć na sposób, wkładałam mu do kagańca jak i do kołnierza przysmak i sam wkładał łepek i i tak kilka razy dziennie az łapinka się zagoiła

maiła okropne dredy, tyłek cały zabrudzony posklejanym i zadredowanymi odchodami , biedak nie miał nawet możliwości zachowania higieny , wszystko powycinałam , wymyłam 

uszy zabagnione , doprowadzilam do dobrego stanu 

jego opiekun  nawet sie nie zainteresował , czy pies przeżył operację,  po miesiącu przypadkiem go spotkaliśmy , to dziękował  ale według niego to przed Dina w alkoholizm wpadł , bo musiał do niego na działkę przyjeżdżać i w towarzystwo wpadł, taki to pijacki  bełkot , oświadczyłam mu wtedy że Dino już na działkę nie wróci 

z tego co się dowiedziałam to poprzedni opiekun Dina zmarł i  obecny,  przed  jego śmiercią  obiecał , ze zaopiekuje się Dinem  za możliwość  korzystania z działki 

Dino to bardzo mądry psiak ,  podobno gdy był młodszy i uciekal jeszcze z działki  , gdy przechodzil przed  dwupasmówkę , stawał patrzył na boki i dopiero przechodził na druga stronę lub czekał az się światło zmieni i szedł, gdy coś chce ode mnie , wyraża to ,wzrokiem i gestem , dawno takiego mądrego psa nie spotkałam 

Dino ma guza na przedniej  łapce, ktory go nie boli,  taki mięsny  , jego szerokość z łapką to 27 cm (zdrowa łapka to 18 cm) i długość 18 cm ,  muszę pomyślec co z tym zrobić , tam gdzie miał operację  powiedziano mi , że sie nie podejmą usunięcia tego guza , chce mu zakupić Theranecron - spowalnia procesy rakowe

trzeba było odczekać , aż dojdzie do siebie po operacji , zobaczymy co dalej IMG_20140808_223229.jpg.ef4ae2cd7007df2f70180be4865bbb73.jpgIMG_20180528_144208.jpg.d7099e5e5854545cc2e695647dc3aaea.jpg1661269822_Zdjcie0366.jpg.64f59bbf1768ffeb639223d1485fdc2a.jpgIMG_20180529_161541.jpg.5905905322d8c8969b0fae3d7e308fcf.jpgIMG_20180625_201855.jpg.681113a96443897d9f35a4b6651085df.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...