Jump to content
Dogomania

Ralfik-wiekowy psiak bez oczka, jego domem przez 80% życia było schronisko


dorcia2

Recommended Posts

tak napisałam na fb sprawozdanie z wizyty w niedzielę

"Wczoraj u Ralfa była telewizja :) Fundacja Karmimypsiaki.pl  robiła film o ślepaczkach, w rolach głównych szalony Ralf i Portos, no i oczywiście całkowicie niewidomy, cudowny Diesel. I jeszcze załapał się na zdjęcia Klimuś przy poprawianiu garderoby.
Ralf w nieustającym biegu, zdjęcia nieudane. A Portos tak szybko przemykał, że nawet nie załapał się jako smuga  A nie, jednak jest jego oko to ten czarny futrzak.
Nie musze przypominać, że wszystkie liczą na własny dom "

Jutro ma być opublikowany film na blogu fundacji.Wrzucę tu link :)

Ralf 2.2.16 1 mały.JPG

 

Ralf 2.2.16 3 mały.JPG

 

Ralf 2.2.16 2 maly.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ralfik jest jak żywe srebro ciągle w ruchu a zrobienie mu dobrego zdjęcia to nie lada wyzwanie 

2n1h01i.jpg.f9e82b9ef444ce4b67c375fa86f4

56b777225720a_206xwmv(1).jpg.85121f1904e

dmb79v.jpg.a6d20d93f9badc3c8478371e89394

Jak napisała Beatka, w zeszłą niedzielę byłyśmy u  chłopaków , Fundacja Karmimy Psiaki robi akcję, która ma na celu zachęcanie ludzi  do adopcji psiaków niewidomych lub nie w pełni widzących , uświadomienie, że takie psiaki nie są gorsze , że  można je pokochać całym sercem .  W filmiku  znalazł się  Dieselek , Ralfik, Portosek i mały piesek Oczko . 

http://blog.karmimypsiaki.pl/zamkniete-oczy-ale-otwarte-serce-czyli-jak-zajac-sie-psem-ktory-stracil-wzrok/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dziękuję kochani za wpłaty dla Ralficzka 

Iwna5702 z FB-10zł 01/02 0heart.gif

Berenika A.Sz, z FB -20zł 05/02 0heart.gif

Milagros19853201- 5zł 05/02 0heart.gif

03/02/16 przelałam pieniążki za :

Sucha karma Bosch 52,28

puszki na luty 28,90

chip -kontynuacja biorezonansu- 20zł 

 

saldo Ralficzka :

SALDO:

   2253,05

  -1740,86zł
==========
    512,19zł

Link to comment
Share on other sites

O 7.02.2016o18:15, dorcia2 napisał:

 

 

Bardzo dziękujemy karmimypsiaki.pl , a szczególnie Olga Prandota-Prandecka za podarowanie psiakom karmy z Doliny Noteci :). Z podziału między psiakami naszymi i z przytulpsa Ralf, Diesel, Portos i Klimuś dostały puszki , które starczą na 3 miesiące. Olbrzymie podziękowania :). A Ralf i Diesel dostały jeszcze suchą karmę na marzec :)

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dziękuje pięknie za wpłatę od Pani Ania G.R.  30zł 08/02  0heart.gif

saldo Ralficzka to : 542,19

dziękuję ślicznie Fundacji Karmimy Psiaki za przekazanie karmy dla naszych bidulinek to bardzo istotna pomoc oraz za promowanie naszych podopiecznych 

w niedługim czasie pojedziemy z Ralfikiem do okulisty i zobaczymy czy z oczkiem wszystko ok 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 14.02.2016o05:23, piescofajnyjest napisał:

matusiu...ten Ralficzek to niby starszy psiak, ale energii w nim za dwoch:)

starszy nie starszy, po prostu wariat :) A drugim szalony z filmu  to Portos ( 9 lat w schronie, od rocznego szczeniaka). No i mający parcie na szkło - Klimuś ( w czerwonym ubranku) , 11 czy 12 lat w schronie :(

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Kochani za wpłaty dla naszego misiaczka:

Yucca-stała 10 zł 15/02 0heart.gif

Jaguska-stała 20 zł 16/02 0heart.gif

Bakusiowa -40zł - stała 30 zł + 10 zł jednorazowa 18/02 0heart.gif

z ostatnich relacji opiekunki Ralficzka :

Ralfik można powiedzieć , że zaakceptował w pełni swoją ułomność i nie widać u niego oznak lęku , bawi się , gania ,bawi się jak szalony,  jest radosnym psiakiem , szczęśliwym , tylko nadal mała "zołza' Berta czasami go dyscyplinuje po swojemu a on widać darzy ją dużym respektem bo poddaje się jej woli  oczko.GIF

mamy już do odbioru ampułki do iniekcji Zeel wspomagające przy spondylozie i chorobie stawów , które zamówił dla nas z Niemiec doktor pierwszego kontaktu naszych psiaków  oczko.GIF

później uzupełnię rozliczenie 

czy ktoś potrafi wstawić film na tym nowym dogo ? help 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję pięknie za wpłatę od cioci 

 Agnieszka Patrycja Dz. 10zł 0heart.gif22/02/2016 - zmiana wysokości stałej deklaracji z 20zł na 10zł

zapłaciłam za domek marcowy 300zł 28/02

 

stan konta Ralficzka topnieje :

SALDO:

   2363,05

  -2040,86zł
==========
    322,19zł

stałych deklaracji mamy tylko 165 zł , dzisiaj postaram się dokończyć przygotowania bazarku bo niestety ostatnio tylko chwilę wolną mam w czasie weekendu i to nie do końca bo zaległości muszę tygodniowe nadrobić 

 

-pozostaje jeszcze do rozliczenia wydatek na Zeel ale to później bo przelew zbiorczy zrobiłam na trzy psiaki za leki i obróżkę 

 

TOMASZ MIRKOWSKI Tytuł : ZEEL (160ZŁ) DLA RALFA,DIESLA,CZUPURKA OBRÓŻKA KILTIX DLA DIESLA (65ZŁ) DZIĘKUJĘ Typ transakcji Przelew z rachunku Kwota -225,00 PLN

 

Kochani,

09/03 Ralfik i Dieselek są już zapisani na wizytę u okulisty dr Garncarza na 17:00, miejmy nadzieję , że z oczkiem nic złego się nie dzieje , przed wizytą u okulisty chłopaki zapisane są na darmowe badania kardiologiczne - Beatka wypatrzyła takie w klinice weterynaryjnej , w której bywa i zapisała cała trójkę z tym ,że Czupurek ma wcześniej te badania 

 

czeka nas więc wesoła wycieczka po doktorach 

 

-po diagnozie okulisty zaczynamy intensywnie szukać Ralfikowi domku , nie sposób tego psiaka nie kochać jest przecudny 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Olena84 napisał:

no a jak to robisz?

kopiuje link :) wstawia się troszkę wiecej niż sam film, ale cel osiągnięty, zobacz u Czupurka na watku. Zdjęcia też biorę z fb. Dziś mi się nie chciało i wzięłam link, ale tak normalnie to mam albumy, dostępne tylko dla mnie, z których kopiuję na dogo :). Nie wiem na ile jest to fachowe, ale  działa.

Link to comment
Share on other sites

O 28.02.2016o10:45, dorcia2 napisał:

 

 Agnieszka Patrycja Dz. 10zł 0heart.gif22/02/2016 - zmiana wysokości stałej deklaracji z 20zł na 10zł

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Agnieszka Patrycja deklarowała stałą 10zl, tylko na początku przelała więcej :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...