Jump to content
Dogomania

Ralfik-wiekowy psiak bez oczka, jego domem przez 80% życia było schronisko


dorcia2

Recommended Posts

za benzynę 13zł ( 128km, 7.7l/100km. 3,96zł/litr, po podziału na 3 psy, wychodzi po 13zł)

Poszukiwane były do jakiegoś programu ( w sensie zdjęcia chyba, nie wiem) psy niewidzące. Zgłosiłam wczoraj Diesla i Ralfa. Tylko muszą potrafić robić siad i  podawać łapę, no nie wiem. Diesel kiedyś potrafił,  w sobotę u doktora dorcia wymusiła od Ralfa siad i łapa. Trzeba sprawdzić. Zawsze to promocja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kochani przepraszam najmocniej za opóźnienie z potwierdzeniem wpłat oraz za zamieszczeniem relacji co tam u naszego jednooczka, jak zdrówko i w ogóle,ale  od niedzieli to czasu mam tyle co na sen bo urwanie głowy w pracy i w dodatku jeszcze sunia mi się pochorowała bo zżera wszystko co się da pogryźć i nawet nie wiem skąd wielki korek plastikowy zjadła i był problem , wszystko jest już ok ale wymiotów i biegunek było co nie miara 

 

najpierw podziękowania wszystkim Aniołkom Ralficzkowym za wpłaty : 

przyjaciel mojej siostry Grzesiu- 100 zl -11/01/16 0heart.gif

Iwna5702 z FB- 10zl 11/01/16 0heart.gif

Jaguska-20zł 14/01/16 0heart.gif

Agnieszka Patrycja z FB -20zł 19/01/16 0heart.gif

Bakusiowa -40zł -21/01/16 0heart.gif Ciociu - zanotuję Ci jako 30 zł stała i 10 zł jednorazowa u Ignasia zrobię tak samo 

dziękuję kochani z całego serca w imieniu tego przecudownego psiaka  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,61_QX_orig.

dzisiaj wszystko pouzupełniam , rozliczenie, zdjęcia , filmik, rachunki , informacje , proszę o cierpliwość 

Beatko, dziękuję za wspólna wyprawę do doktora z "naszymi" puchatkami 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ralfik-wizyta u lekarza i kompleksowe badanie krwi. 

 

Kochani, zeszłotygodniowa wyprawa do doktora była bardzo mecząca i zajęła nam pół dnia pies-ruchomy-obrazek-0160 . Całe szczęście , że pomogła nam Basia wolontariuszka ze schroniska bo technicznie nie poradziłybyśmy sobie z całą trójką .

Najpierw pojechałyśmy po Czupurka , przywiozłyśmy go do gabinetu , po pobraniu krwi, czyszczeniu uszka i obcięciu pazurków została z nim Basia na biorezonansie a Beatka i ja pojechałyśmy po Dieselka i Ralfika. 

Psiaki cieszyły się ogromnie jak się pojawiłyśmy .

Diesel boi się wyjść poza teren posesji więc trzeba go zachęcić, zapiera się, a że jest dość pokaźnych rozmiarów trochę się człowiek fizycznie przy tym namęczy  pies-ruchomy-obrazek-0152 jakoś udało się go ulokować na tylnym siedzeniu   i grzecznie sobie siedział przez cała drogę. Ralfik natomiast jest taki żywiołowy ciekawski  i spragniony zabawy, że podróż z nim właściwie na kolanach nie jest łatwa. Tak jak poprzednio siedział na podłodze z przodu i łapki trzymał na moich kolanach , ciągle się wiercił , chciał wyglądać przez okno ale zdrowe oczko miał od strony kierowcy więc się wyginał ,żeby coś dostrzec . Po drodze, żeby go czymś zająć dałam mu piłkę piszczącą i pluszaka, bawił się więc,piłeczkę podrzucał ,gryzł , nasza droga upłynęła przy dźwiękach piszczącej piłeczki- wesoło było .

U doktora Ralfik spotkał się ze swoim przyjacielem Czupurkiem, z którym mieszkał w schronisku w jednym boksie i z którym nie widział się ok pół roku , radości było co niemiara , widać było, że wzajemne uczucia obu psiaków nie wygasły , miło było na to popatrzeć chociaż nie było zbytnio warunków, żeby psiaki mogły się sobą nacieszyć bo gabinecie ograniczona ilość miejsca a tu 3 wielgaśne psiaki , harmider niezły się zrobił. 

Ralf w doktora był bardzo przyjazny , cieszył się i po wszystkich katach węszył, taki jest ciekawski i wszędobylski jak szczeniaczek taki przerośnięty.

Ralf miał zrobione kompleksowe badanie krwi i wyniki ma dobre , jako jedyne z całej trójki. 

Miejsce po usuniętym oczu jest wklęśnięte i jest to widoczne , rana jest już całkowicie zagojona.

Teraz czeka nas jeszcze wizyta u okulisty , musimy wiedzieć czy oczko, które mu pozostało nie jest zagrożone. 

Jeżeli wszystko będzie ok, to zaczynamy mu szukać intensywnie domku , chociaż jak był zdrowy to też był ciągle ogłaszany i cisza, zobaczymy czasami niepełnosprawne psiaki znajdują wspaniałe domki może i Ralfik będzie miał szczęście. 

 

Nie mam siły do tej nowej dogomanii, chcę wpisać nowy post to otwiera mi się wcześniej wpisany, jest czasami problem z zapisaniem postu , poprzednia dogo była o niebo lepsza, nie mam pojęcia dlaczego psują coś dobrego , nie mogę dodać zdjęć ciągle mi jakieś błędy wyskakują, masakra jakaś  a jak coś uda się wstawić to taki mały rozmiar , że nic nie widać chociaż przed wstawieniem zapisuję obraz w większym formacie , jakichś kiepskich informatyków to nowe dogo ma , nikt nie jest zadowolony 

w końcu udało mi się wstawić wyniki badań krwi :

ralf-krew.jpg.38a68a01feefe875ea9ec52995

 

Doktor ocenił stan zdrowia Ralfika jako dobry, oby tak dalej .

Stan psychiczny Ralfika jest już w jak najlepszym porządku , potrzebny był widać czas, żeby się przyzwyczaił do nowej sytuacji , do życia z jednym oczkiem , już się nie boi , obróżki feromonowej więc nie będziemy kupować bo nie ma takiej potrzeby. 

W hoteliku opiekunka Ralfa , nie może się go nachwalić , jakim to on jest mądrym i wspaniałym psiakiem , jak cudnie się potrafi dogadać ze wszystkimi psiaczkami ,mam nadzieję, że jakiś człowiek będzie mógł docenić i nacieszyć się zaletami tego cudnego psiaka. 

rachunek za kompleksowe badanie krwi to 85 zł (zapł.17/01) + 13 zł paliwo na 3 psiaki - tak jak napisała -Beatka (zapł.24/01)

56a4ccafac942_rachbadk.jpg.3fa693f49620d

rachunek jest na 105 zł ale 20 zł z tego to leki dla mojej suni = 85 zł 

Link to comment
Share on other sites

 

na spondylozę vet doradził leki homeopatyczne  (dla całej trójki)

Zeel t-z firmy Heel  w zastrzykach 

Lek Zeel T w postaci ampułek nie jest dostępny w Polsce.
Może być jednak nabyty w innych krajach UE, np. w Niemczech pod nazwą

Wskazanie(a) kliniczne: Zmiany zwyrodnieniowe stawów ( szczególnie stawów kolanowych), zwyrodnieniowe zmiany wielostawowe, zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa, zapalenie stawu ramienno-łopatkowego.

Coenzyme compositum

Lek zalecany przy stymulacji aparatu enzymatycznego w chorobach zwyrodnieniowych oraz przy zaburzeniu funkcji enzymatycznych na poziomie komórkowym.

 

Link to comment
Share on other sites

doszło 13zł za benzynę, dzięki.

w najbliższy weekend czeka nas wizyta Olgi, która będzie kręcić filmik ze ślepaczkami nt nie bać się adopcji niewidomych psów, to normalne psy. Zgłosiłam Czupurka, Ralfa i przypomniałam sobie o Portosku i też go zgłosiłam :). Ktoś ma ochotę na wycieczkę do psiaków???

Link to comment
Share on other sites

ukradło caly wpis :(

zalożyłam za Ralfika

-sucha karma na luty 52,28zł

-puszki na luty 28,90

-chip, który leczy :) 20zł

-benzyna do hoteliku na kręcenie filmu o ślepaczkach ( film będzie na str fundacji karmimipsiaki.pl  13.50zl

razem 114,68zł

Artykuł Cena z VAT Ilość Suma z VAT

 
 

Suma

105,60 zł

Rabat

1,0% rabatu -1,04 zł

Koszt dostawy

0,00 zł

Cena razem

104,56zł

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...