Jump to content
Dogomania

Ralfik-wiekowy psiak bez oczka, jego domem przez 80% życia było schronisko


dorcia2

Recommended Posts

Przywitam się, poczytam później, ale najpierw mam prywatę do dorci, bo ma skrzynkę zapchaną! ;)

 

Czy udałoby Ci się podjechać po odbiór fantów z bazarków do środy w przyszłym tygodniu? Potem przenoszą mnie do innego biura (na Okęciu) i tu gdzie byłam, będę tylko z doskoku, pewnie z raz w tygodniu i umówić się będzie trudniej :(

Pozdrawiam,

M.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, 

dziękuję za wszelkie formy pomocy dla Ralfika , za obecność i radę.

 

dziękuje w imieniu naszego jednooczka za wpłaty

 

16/11/15

 Berenika Anna Sz.(Fb))- 50zł (jednorazowa)serducho.gif

17/11/15

Bakusiowa-50zł ( 30zł stała XI + 20zł jednorazowa)serducho.gif

Agnieszka Patrycja Dz.(Fb)-20zł (10zł stała XI + 10 jednorazowa , czy stała na XII)serducho.gif

Magdalena P.-20zł (stała czy jednorazowa ?)serducho.gif

Anna G.R-30zł-( stała XI)serducho.gif

18/11/15

Iwona L.-20zł-( stała XI) - to może ciocia Jaguska ?serducho.gif

19/11/15

Iwona P.-10zł-( stała XI) - to może ciocia Yucca ?serducho.gif

 

ciocia dopisz 5 stalej od grudnia

i daj znaka czy dane do przelewu to te same co u czupurka czy jak ?

plus moge dorzucic w grudniu ewentualny bazarek dla psiaka

 

 

Milagrosiku-dziękuję już zapisuję i śle nr konta serducho.gif

 

 slijcie mi num konta 

jesli mioze byc choc pare zl jednorazowej 

wplace pod koniec miesiaca

 

Ewuniu-dziękuję i ślę nr konta serducho.gif kochana- czekam na nr konta Kochana z bazarku Hope czy cosik już wiadomo?

 

Gabrysiu, dziękuję Kochana za bazarek dla Ralficzka serducho.gif

 

Stan finansów chłopaczka to 479,55

 

 

Maryna   W jakim hotelu jest Ralf??  - Ralfik jest po Warszawą więc będziemy nad nim czuwać 


 

Link to comment
Share on other sites

Kochani:

Zabieg i badania na SGGW  Ralfika -  09/10/2015

 

Badanie krwi- morfologia i biochemia

- prawie wszystkie wyniki w normie , podwyższony poziom leukocytów 12,77 tyś/mm (norma 9-10 tyś/mm 3)

Badanie RTG

-miąższ płuc i i sylwetka serca bez zmian.

-nie stwierdzono obecności zmian nowotworowych w miąższu płuc uchwytnych badaniem RTG.

-odcinkowa spondyloza

Badanie USG

-obraz wszystkich narządów jamy brzusznej bez zmian

-gruczoł krokowy zanikowy

Zabieg:

-usunięcie lewej gałki ocznej z oczodołu z przyległymi tkankami z powodu guza wewnątrzgałkowego .

-usunięcie  guzów  z okolicy biodrowej o śr. 3cm oraz z prawego  boku klatki piersiowej o śr 1cm.

Epikryzy:

http://i68.tinypic.com/aw740p.jpg

http://i65.tinypic.com/2mypy6u.jpg

 

Spondyloza u psa

Spondyloza u psów jest chorobą przewlekłą i niestety nieuleczalną. Dotyczy głównie psów starszych, psów dużych ras. Choroba polega na tym, że w trzonach kręgowych i stawach kręgosłupa pojawiają się zwyrodnienia kostne. Prowadzi to do zesztywnienia jednego lub kilku odcinków kręgosłupa, powodując bóle, niedowład i porażenia. Najczęściej dotyczy to odcinka piersiowo-lędźwiowego, rzadziej lędźwiowo-krzyżowego 

Objawy spondylozy

Spondyloza postępuje dość powoli, objawy początkowo nie są widoczne, jednak po pewnym czasie mogą pojawić się nagle i stopniowo się nasilać. Najsilniej pies odczuwa dolegliwości rano. Do symptomów należą: 

 Bóle okolic kręgosłupa i pleców 
- niechęć do poruszania się 
- trudności ze wstawaniem 
- okresowe kulawizny 
- atrofia mięśni 
- niedowłady łap, paraliż

Diagnoza i leczenie

W przypadku spondylozy stosuje się jedynie leczenie objawowe oraz dąży się do maksymalnego poprawienia komfortu życia cierpiącego zwierzęcia. Leczenie polega na podawaniu psu niesterydowych leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych, witaminy z grupy B, glukozaminę, chondroitynę

 

Ralf , jak pisałam wcześniej ma problem z ząbkami, jak ma wziąć w pyszczek piłeczkę , na punkcie której ma fioła to bierze ja bardzo ostrożnie, ma widocznie wypracowany sposób który pozwala uniknąć bólu  (problemy z ząbkami ma najprawdopodobniej od jakiegoś czasu).

W  środę 25/11 o 15:30 jest już zapisany na wizytę czyszczenia ząbków i jak zajdzie potrzeba rwania co trzeba, niestety mój samochód jest już prawie na wykończeniu a Beatki powypadkowy więc z Ralfikiem na zabieg pojedzie Iza z hoteliku .

 

Wczoraj rozmawiałam z doktorem u którego byłyśmy po wyjściu ze schroniska i z badań wyszło m.in to, że Ralfik swego czasu przeszedł chorobę odkleszczową babeszjozę. 

Link to comment
Share on other sites

 jak On sam wyszedł z tej babeszjozy, ona pewnie spustoszyła zdrowie Ralfa:(

 

Asiuniu- z pewnością choroba pozostawiła po sobie ślady 

Dorciu dobrze zgadujesz, Iwona L. to ja

 

A Iwona P to nie ja  ;) ja to Aneta J  :)

 

dziewczynki, dziękuję- uzupełnię zatem rozliczenie tak jak się należypies-ruchomy-obrazek-0679.gif
Link to comment
Share on other sites

Przydreptałam i ja do Ralfika  :) dorciu,podeślij mi nr konta,wpłacę kilka złotych na jego potrzeby

 

Bogusiu dziękuję, wysłała nr Ralficzka  :)

 

Anulko- dziękuję za odwiedziny 

Widzę, że Ralficzkowi po trochu przybywa deklaracji

 

mam nadzieję, że jeszcze parę grosików się uzbiera chociaż wiem , że większość na maksa obłożona 

Link to comment
Share on other sites

Kochani, Ralfik już po zabiegu 

 

Wszystko poszło dobrze, z narkozą nie było problemu , ząbki zostały wyczyszczone jak należy , miał wyrwany zepsuty 1 ząb trzonowy oraz fragment ukruszonego siekacza , pod kamieniem okazało się że ma ładne i mocne ząbki (oczywiście te , które mu pozostały bo ma niestety braki w uzębieniu ), dostał antybiotyk - Unidox oraz przeciwbólowy Opokan , po zabiegu został ułożony do spania w pomieszczeniu hotelikowym i tam będzie spał dopóki nie zrobi się ciepło a więc do wiosny albo nie znajdziemy mu domku.

 

Lekarz , który czyścił ząbki powiedział, że ból przypisywany zębom  w złym stanie mógł być spotęgowany nie do końca zagojoną raną po usunięciu oczka, oraz niestety tym, że nowotwór mógł dać przerzuty-nie dopuszczam jednak takiego wytłumaczenia ,to nie może być prawdą.b671bd1000b9_sM_orig.gif

Ostatnie wyniki badań krwi ,te,  które były zrobione po wyjściu ze schroniska w/g weta wyszły w miarę dobrze (wyniki będą dopiero odebrane, wtedy je wkleję).

 

Rozmawiałam jeszcze z lekarzem schroniskowym i niestety po operacji oczka na SGGW nie było zrobione badanie histopatologiczne wyciętego guza i gałki ocznej , w/g informacji nie było takiej potrzeby, ponieważ była to to zmiana otorbiona, nie powodująca nacieków na przylegające tkanki, mam nadzieję , ze z usunięciem oczka problemy Ralficzka  w tym zakresie się skończyły.

 

Nie otrzymałam ze schroniska karty informacyjnej , ponieważ w czasie adopcji był problem  z siecią w schronisku i w karcie Ralfika nie zapisano żadnych informacji końcowych, co się dowiedziałam z istotniejszych rzeczy , to to, że w 2012 roku był wykastrowany, miał swego czasu jakąś chorobę skórną i nie miał problemów z serduszkiem. 

 

Rlfik jest bardzo mądrym pieskiem , opiekunka z hoteliku opowiedziałam o zdarzeniu, które miało miejsce chyba trzeciego dnia jego bytności w hoteliku a mianowicie : jednym z rezydentów jest stareńki owczarek taki zasuszony, kochany zgredzik, który potrafi dziabnąć jak mu się jakiś psi kolega nie podoba i właśnie  miał coś w tym stylu do powiedzenia Ralfikowi , Ralf jest od niego przypuszczam o jakieś 10 kg cięższy i nie dał się wciągnąć w awanturę tylko odepchnął dziadziusia nosem na bok no i awantura przeszła bokiem, taki to negocjator z naszego Ralficzka   :)

 

dziękuję za wpłatę stałej deklaracji:

Yucca- 10zł 22/11/15k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,20_WD_orig.

 

zapraszamy na bazarek świąteczny dla Ralficzka  :)

http://www.dogomania...zamy-0112-2000/

 

 

 

Marticzko-dziękujemy k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,20_WD_orig.

dziękuje kochani za odwiedziny u naszego jednooczka

 

a teraz finanse :

za zabieg czyszczenia i rwania zapłaciłam 132 zł a wiec cena dobra , promocyjna bo Ralfik nie ma swojego prywatnego domku 

za leki: 20zł-Opokan + 9,20 zł-Unidox - razem wyszło 161,20

119o0i9.jpg

 

 

stan konta Ralfikowego : 328,35 

Link to comment
Share on other sites

Z mojego bazarku będzie około 260,-

Dobrzem,że ralfik już po zabiegu.

Jaki jest koszt miesięczny pobytu Ralfika w hoteliku?

 

Gabrysiu, dziękuję 

 

koszt miesięczny to 300 zł domek + karma no i koszty leczenia 89b8ba063867_vu_orig.gif

Ralfik jest pod Warszawą więc mamy bezpośredni nad nim nadzór, to nie jedyny "nasz" podopieczny , który tam mieszka lub mieszkał ,to dobre miejsce i byłyśmy tam wiele razy przy okazji wizyt u weta .

Najtrudniejsza jest opieka, gdy podopieczny jest kilkaset kilometrów od Ciebie i nie masz za bardzo możliwości odwiedzin a jesteś odpowiedzialny za niego i musisz podejmować decyzje beksa_V6_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...