Jump to content
Dogomania

Pytanie o odchudzanie


_!AsiuteK!_

Recommended Posts

Witam! mam takie pytanie do wszystkich użytkowników tego fora. Posiadam Cocker spanielkę angielską z dość sporą.... nadwagą. Co mogłabym zrobić, żeby ją choć trochę odchudzić? Od razu mówię, że suche karmy odchudzające nie wchodzą w grę bo ona ich po prostu nie je. słyszałam coś o gotowanych dietach ale nic kompletnie o nich nie wiem. byłabym wdzięczna za rade.
-Asia
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f626/_-asiutek-_-124874/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Co jej podajesz do jedzenia?

Tylko suchą karmę?

Zacznij jej podawać o połowę mniej i żadnego dokarmiania między posiłkami.

Karm 2 razy dziennie, a nie raz.

Spacery na początek nie powinny być zbyt męczące, skoro nie chce biegać, wystarczy że będziecie sporo spacerować, a z czasem zwiększajcie intensywnośc spacerów. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

odswiezam temat, bo ja juz jestem zalamana. Mam podobny problem. Przez trzy miesiace moj pies byl u dobrych ludzi, ktorzy robili wszystko, zebym tylko ich nie posadzila o to, ze sie nim zle zajmowali... Z nadwaga walcze juz pare miesiecy i nic... Ruszac sie piesek rusza... Czasami nie ma ochoty kompletnie... Na karmie light jest od czasu kastracji...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To może wypowiem się ja, właścicielka spanielki, będącej na diecie już od prawie pół roku.
Kiedy poszlam na studia zwyczajnie nie miałam możliwości kontrolowania tego, co je moja Fiona. Zajęła się tym moja mama. Niestety.
Za każdym razem, kiedy przyjeżdżałam do domu, moja czarna kulka była coraz grubsza...
Przy okazji jakichś szczepień spytałam weterynarza co zrobić, skoro pies na spacerze kilkanaście razy przyniesie rzuconą piłkę a potem się kładzie z miną: "sama sobie biegaj".
Zważyliśmy "małą", ważyła prawie 16,5kg!!!!!!!!!!!! Byłam w ogromnym szoku! Pan doktor zaproponował karmę Royal Canin Obesity - wyłącznie.
Pojawił się problem z mamą. Bo jak głodzić psa na suchej karmie (!), skoro biedny prowadzi do kuchni i czeka na jedzenie ze smutną miną. Oczywiście nie wyglądało to w ten sposób, to urojenia mojej mamy, która biegała z miską za psem jak za dzieckiem - no zjedz, bo będziesz głodna. Suchą karmę Fiona jadła codziennie, w mikroskopijnych ilościach, bardziej jako smakołyk do pochrupania, więc karma odchudzająca była wielką zmianą.

Minęło kilka miesięcy a Fiona jest całkiem innym psem. Na spacerach to ja biegam za nią z zadyszką ;), jest wyraźnie weselsza, skoczna i żwawa.
Nie miałam doświadczeń z innymi karmami, mogę polecić wlaśnie tę. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odświeżam temat. Od kilku dni mam 6 letnią spanielkę "z odzysku". Śliczna, grzeczna ale niestety grubasek, więc musimy się odchudzać. Sunia prawdopodobnie przez ostatnie 2 lata była w kojcu. Jest wysterylizowana (chyba też ok. 2 lata temu). W kojcu była z innymi psami (z nimi też karmiona, więc pewnie walczyła o byt). Waży obecnie 14 kg; powinna- najwyżej 12 kg ( jest a raczej była raczej drobna).
Odchudzanie zaczęłam oczywiście od długich spacerów (na razie na smyczy).Muszę jej jednak dawkować wysiłek, bo wydaje mi się, że łatwo się męczy. Zdecydowałam się na dietę "domową", bo po pierwsze tak była dotychczas żywiona, po drugie ja jestem sceptycznie nastawiona do karm przemysłowych, nawet tych weterynaryjnych stosowanych jako wyłączne pożywienie.

Mniej więcej wiem jak powinna wyglądać dieta jakościowo ale nie bardzo wiem jak ilościowo? Tzn ile mięsa, warzyw, ryżu itd. (nie chodzi mi tylko o proporcje ale o całkowitą dzienną porcję jedzenia. Sunia ma wilczy apetyt więc nie mogę liczyć na jej umiar i rozsądek. Na razie postanowiłam ją karmić małymi porcjami 3 razy dziennie. Chętnie jeden posiłek zamieniłabym na suchy (oczywiście light) ale nie wiem czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...