Jump to content
Dogomania

Jak pomóc psu sąsiada - poradźcie proszę


ka_zz

Recommended Posts

Nie jestem pewna, czy zakładam temat w odpowiednim dziale (jeśli nie, proszę o przekierowanie). Temat jest powiązany z chirurgią (dyskopatia - znów, tylko pies inny), więc pozwoliłam sobie założyć tutaj:

 

Postaram się krótko. Pies sąsiada zachorował. To 6 letni ratlerek, któremu ponoć stwierdzono już wypadnięcie dysku w odcinku lędźwiowym (jest RTG). Psina nie ma pełnego paraliżu, ale zatacza tylnymi łapami (chociaż tyłek większość czasu trzyma jeszcze w górze), często się potyka. Niestety podobno nie trzyma już za bardzo moczu, z kupką to samo. Sąsiad to osoba starsza (65+), ale widać, że mu na psie zależy (chociaż to chłodna miłość; zdarza mu się ciągnąć tę biedną psinę na smyczy za sobą, a pies ledwo wyrabia, więc i tak jestem mile zaskoczona, że był z psem u weta i kompletnie tych objawów nie zbagatelizował). Na operację (ok 1500zł) go nie stać, nie wiem co z dalszym leczeniem, ale mam wrażenie, że sąsiad już nic w tej sprawie nie robi.

Zdaję sobie sprawę, że dużo w mojej opowieści znaków zapytania, wynika to głównie z tego, że sąsiada ledwo znam, są to dane zebrane podczas raptem kilku krótkich rozmów. Sąsiad, ledwo zainteresowałam się stanem psiaka, już kolejny raz nieśmiało przebąkuje, że może mnie uda się coś dowiedzieć i jakoś pomóc (jakaś dobra dusza powiedziała mu, że załatwi psu wózek, sąsiad się bardzo ucieszył, ale temat już nie powrócił) i stąd - a nie z mojej nadgorliwości:) - mój post. Nie poręczę za sąsiada, czy wszystko dobrze u weterynarza zrozumiał, dlatego przed jakąkolwiek pomocą zakładam, że porządny wywiad i rozpoznanie u weta będą nieodzowne.

Dlatego chciałam podpytać Was, czy macie jakieś pomysły na pomoc w tej sytuacji? Co rozważam:
- z własnych środków byłabym w stanie pokryć pierwszą wizytę wraz z rozpoznaniem u dobrego chirurga zajmującego się dyskopatią właśnie i ewentualnie jakiś doraźny zastrzyk, ale wiem, że pierwsza wizyta to dopiero kropla w morzu przy takich dolegliwościach
- załatwienie wózka dla psa (nie wiem czy jest to sensowne rozwiązanie dla psa, który jeszcze chodzi), może jakaś uprząż rehabilitacyjna?
- telefon do fundacji (jakiej?)/zbiórka na operację (ale pojęcia nie mam, czy jest to w ogóle realne; pies ma przecież właściciela)

Jak ugryźć temat? Jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenie w temacie, bardzo proszę o odzew. Żal psiaka, aż strach pomyśleć co będzie, jak się już sam nie podniesie...

Link to comment
Share on other sites

póki co zamiast wózka,pomocne bedzie:szelki na "przód" psa,a zadek podtrzymywac można choćby smyczą opasując.

można spróbowac zastrzyków ze "sterydów" w wysokiej dawce,ewentualnie wysokie dawki" sterydów" doustnie-sąsiad musi wiedziec tez że po trych lekach pies będzie żarł(nie jadł) i pił jak smok skutkiem czego bedzie sikał co 15 min,przez to trzeba pilnować żeby psu nie dawac jedzenia do woli bo otyłośc tylko pogorszy  zły juz stan kręgosłupa,do tego nivalin(niestety dośc drogi jedno op.około 90 zł) w inj podskórnych codziennych i domięśniowych b12 także codziennie.

Link to comment
Share on other sites

Sądzę,że pierwszy etap to zacząć z wizytą u dobrego ortopedy.Ortopeda określi na czym problem polega i czy operacja coś pomoże.Też może zalecić rehabilitację,naświetlania,nie koniecznie operację.Wózek już na samym końcu,jeżeli nie da się pomóc psu.O pomoc można prosić ale trzeba założyć wątek w dziale -Mają dom ale potrzebują pomocy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam! Może przyda się komuś nasz pomysł:

1 - jak poradzić sobie ze spacerami z dużym, niechodzącym samodzielnie psem - czyli mała przeróbka wózka dla ludzi (bo profesjonalne wózki dla dużych psów są dość drogie, >1500 PLN, nasz wózek kosztował tylko 115 PLN).

2 - jak poradzić sobie z dyskopatią u psów/kotów (większość chorych zwierząt jest usypiana)

Krótki filmik w linku (można go udostępniać dalej, im więcej osób go zobaczy tym lepiej): https://www.youtube.com/watch?v=8CDtFnQ8i2M&feature=youtu.be

Pozdrawiam, Ewa

IMG_20160102_150508.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...