Jump to content
Dogomania

Płatne domy tymczasowe


gojka

Recommended Posts

A moze zamiast godziny lekcyjnej cos w stylu apelu? Mialam w podstawowce co miesiac jakies badziewne wystepy roznych grajkow, na ktore zbierali cala szkole na sali gimnastycznej to moze cos w ten desen?

Chociaz przeraza mnie to, ze jedna osoba moze zniszczyc caly projekt, bo mu sie cos nie spodoba. A posel musialby zwierzeta kochac i miec twarde cztery litery, bo juz sobie wyobrazam lenty niektorych "bo jak mozna sie glupimi kundlami zajmowac jak dzieci gloduja".

To jesli to nie wchodzi jako ustawa to jako co?

I czy osoby zajmujace sie tym wczesniej mieszkaja blisko Warszawy?

Link to comment
Share on other sites

A moze zamiast godziny lekcyjnej cos w stylu apelu? Mialam w podstawowce co miesiac jakies badziewne wystepy roznych grajkow, na ktore zbierali cala szkole na sali gimnastycznej to moze cos w ten desen?

Chociaz przeraza mnie to, ze jedna osoba moze zniszczyc caly projekt, bo mu sie cos nie spodoba. A posel musialby zwierzeta kochac i miec twarde cztery litery, bo juz sobie wyobrazam lenty niektorych "bo jak mozna sie glupimi kundlami zajmowac jak dzieci gloduja".

To jesli to nie wchodzi jako ustawa to jako co?

I czy osoby zajmujace sie tym wczesniej mieszkaja blisko Warszawy?

Jako rozporządzenie przydenta RP na mocy ustawy lub rozporzadzenie zwykłe.
Link to comment
Share on other sites

Psy adoptowane ze schronisk sa sterylizowane. Ponadto nie majetni ludzie moga wysterylizowac swojego psa, co pozwoli na zwolnienie z podatku. Jezeli kogos nie stac na sterylizacje to na pewno nie bedzie go stac na koszty zwiazane z odchowem szczeniat.
Ani domy tymczasowe, ani adopcje nie rozwiaza problemu bezdomnosci zwierzat. Tylko zakrecenie tego kurka moze pomoc. Wtedy problem w zniecheconych tez zniknie.bo nie bedzie psow do adopcji. Np w Danii czy Niemczech trzeba zaplacic za psa ze schroniska, i to wcale nie malo.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale nie doczytalam o tym zwolnieniu z podatku jezeli pies jest wysterylizowany :) Zgadza sie w innych krajach europejskich trzeba za psa ze schroniska zaplacic. Nie mieszkam w Polsce i za swojego psa placilam w przeliczeniu ok 400 zl. Tu gdzie mieszkam nie trzeba placic podatku od posiadania psa bo nie ma takiego obowiazku , natomiast wszystkie psy musza byc zachipowane do pierwszego kwartalu przyszlego roku ( nie pamietam dokladnie daty) jezeli nie beda wlasciciel zaplaci wysoka kare. Akcja sterylizacja jest na biezaco. Wysokie sa kary dla osob krzywdzacych psy ,kontrole i szybka reakcja wlasciwych sluzb jezeli psu sie dzieje krzywda, wysokie kary dla wlascicieli psow za szkody. Od 11 lat jak tu mieszkam chyba ze dwa razy widzialam psa bez wlasciciela na ulicy a w schroniskach psy maja dobre warunki i opieke. Nie mam na mysli, ze tu jest super a w Polcse be, wiele rzeczy mi sie tu nie podoba,ale jesli chodzi o sytuacje psow bezpanskich to jest lepiej. Napewno chetnie podpisze petycje, wierze ,ze macie racje z tym podatkiem ,kazdy kraj jest inny ,inne prawo itp.

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej w grudniu odbędzie sie konferencja z udziałem przedstawicieli gmin (głównie z Dolnego Śląska) zorganizowana przez SIO (Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich) - głównym tematem będzie finansowanie sterylizacji jako sposób na zmniejszenie bezdomności. W kilku gminach juz udało się wprowadzić takie rozwiązanie (dofinansowanie do sterylizacji psów "właścicielskich" i już dało to wymierny efekt w postaci znacznego zmniejszenia liczby psów odławianych i przyjmowanych do schronisk na objętych programem terenach. 

 

Więc to nie jest tak. że nic sie nie dzieje ;) 

Link to comment
Share on other sites

W zamrażarce sejmowej leży projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Szczegółowe opracowanie zasad rejestracji, znakowania psów - bo od tego musi się zacząć - bazowało na projekcie opracowanym przez prawnika Marka Nożyńskiego, Zofię Gerlach-Kolasę i Zofię Mrzewińską.
Moja propozycja - Panie chętne do działań porozumcie się na priv, podzielcie zadania.
Czy poseł Suski zajmujący się tym projektem, jest w obecnym Sejmie - trzeba sprawdzić. Trzeba sprawdzić, kto z poprzedniego zespołu zajmującego się tym tematem jest w obecnym Sejmie. Jak to sprawdzicie - można ruszyć dalej.
Po pierwsze - zapoznać się z projektem z zamrażarki
Po drugie - sprawdzić, czy i co można i należy tam dorzucić
Po trzecie - jeśli pojekt z zamrażarki został zmielony lub nie będzie rozpatrywany - przygotować nowy
Po czwarte - równolegle przygotować projekt apelu o rozwiązanie problemu bezdomności i zastanowić się, jak można zbierać podpisy na zasadzie inicjatywy obywatelskiej.

A więc najpierw - trzeba sprawdzić, kto z zespołu zajmującego się zmianą ustawy o ochronie zwierząt z uprzedmiej kadencji jest w obecnym sejmie i porozumieć się z tymi posłami. Kazdy poseł ma biuro poselskie i obowiązek kontaktu z wyborcami - wszystko jedno, czy na niego głosowali, czy nie.

Inaczej wszystko skończy się na rozmowie na forum.

Ale żeby nutka optymizmu była - jakoś udało się zablokować sprzedaż szczeniąt w centrach handlowych i przed wystawami, prawda?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Doskonała wiadomość - potem można do wszystkich posłów z poprzedniego zespołu wysłać zapytanie, czy będą się tym nadal zajmować i przedstawić dodatkowe propozycje wynikłe z forumowych dyskusji. A potem poparcie zbieraniem podpisów - tak to chyba wygląda logicznie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, Pawel Suski jest w obecnym sejmie. Biuro poselskie ma w miejscowosci Walcz, woj. zachodniopomorskie. Pozniej poszukam, kto jeszcze z Zespolu http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=97 zostal w tej kadencji i znajde kogos kolo mnie.

Super pomysł zapodałaś z tym sprawdzeniem :)

 

Podłączam się i wklejam co sprawdziłam, tj pierwszą kolumnę. Do zrobienia zostałaby druga kolumna, tj. od Czernow Zofia do Wolak Ewa. Mogą być nieścisłości, jeśli ktoś zmienił klub albo okręg - wówczas nawet jeśli się dostał, to wg mojego klucza "na szybko", go nie znalazłam. Ja brałam numer okręgu w poprzedniej kadencji (spod linka od Beatrx) i sprawdzałam, czy jest na liście stąd: http://wirtualnapolonia.com/2015/10/28/pelna-lista-poslow-do-sejmu-viii-kadencji/

 

Paweł Sajak  – okręg nr 16 – Płock – nie ma

Marek Suski, PiS – okręg nr 17 – Radom – jest

Monika Wielichowska, PO – okręg nr 2  - Wałbrzych – jest

Artur Dunin, PO – okręg nr 11 – Sieradz – jest

Romuald Ajchler, SLD – okręg nr 38 – Piła – nie ma

Alicja Dąbrowska, PO – okręg 19 Warszawa – nie ma

Janusz Dzięcioł, PO – okręg nr 5 Toruń – nie ma

Agnieszka Hanajczyk, PO, okręg nr 11 Sieradz – jest

Krzysztof Kłosowski – Ruch Palikota – okręg nr 36 Kalisz – nie ma

Brygida Kolenda-Łabuś, PO – okręg nr 21 Opole – nie ma

Anna Nemś, PO - okręg nr 32 Sosnowiec – jest

Małgorzata Niemczyk, PO - okręg nr 9, Łódź – jest

Mirosława Nykiel, PO – okręg nr 27 Bielsko-Biała – jest

Lidia Staroń, niezrzeszona, lista PO – okręg nr 35 Olsztyn – nie ma

Jolanta Szczypińska, PiS – okręg nr 26 Gdynia – jest

Teresa Świło, PO – okręg nr 2 Wałbrzych – nie ma

Piotr van der Coghen, PO – okręg nr 32 Sosnowiec – nie ma

Maciej Zieliński, PO – okręg nr 3 Wrocław – nie ma

 

W ramach "double check" można by się skupić na tych osobach, co nie znalazłam i zweryfikować to w jakiś inny sposób, żeby nie było że pominęłam kogoś, kto się dostał.

Link to comment
Share on other sites

. W kilku gminach juz udało się wprowadzić takie rozwiązanie (dofinansowanie do sterylizacji psów "właścicielskich" i już dało to wymierny efekt w postaci znacznego zmniejszenia liczby psów odławianych i przyjmowanych do schronisk na objętych programem terenach. 

 

Więc to nie jest tak. że nic sie nie dzieje ;)

Gliwice od dawna maja program sterylizacji..  Jest okreslona grupa "kowalskich", ktora moze zglosic sie po swistek na bezplatna sterylizacje/kastracje zwierzaka. Sama 1.5 roku temu z takiej pomocy skorzystalam... Sterylizujac suke jakby nie bylo, hodowlana... Ktora mam z "odzysku"..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Echechch...
Przede wszystkim pustaczek obiektywna vel ciekawa jest, jak widać mało wiarygodny.
A poza tym nawet ten biedak nie wie co zgłosić i do kogo.
A jak się do US wybierze to go tam zabiją śmiechem.
Ale koledzy od piwa z biedronki tak mu poradzili to chciał biedak błysnąć.
Proponuję się tymi pierdołami nie przejmować i nie komentować.

Link to comment
Share on other sites

Guest Obiektywna

Echechch...
Przede wszystkim pustaczek obiektywna vel ciekawa jest, jak widać mało wiarygodny.
A poza tym nawet ten biedak nie wie co zgłosić i do kogo.
A jak się do US wybierze to go tam zabiją śmiechem.
Ale koledzy od piwa z biedronki tak mu poradzili to chciał biedak błysnąć.
Proponuję się tymi pierdołami nie przejmować i nie komentować.

 

Uuuuu boisz się downie co cię czeka, przeciez tu panuje jawny szwindel po prostu jeśli ktoś pobiera za coś pieniądze powinien sie z tego rozliczyć zresztą co ja dyskutuje z takim śmierdzącym plebsem, który mieszka w melinie:D Sama się przekonasz:D "A więc tak uprzejmie informuje......":D

Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój z posłem Suskim. W świetle tego, kto jest jego asystentką - i jak np. miała wyglądać nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt (na szczęście nie zdążyli) - możemy mieć pewność że to, jak ten polityk zadziała, będzie miało mało wspólnego z rzeczywistym dobrem zwierząt, a dużo więcej z załatwianiem interesów i interesików organizacji prozwierzęcych, i to też tylko tych "właściwych".

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój z posłem Suskim. W świetle tego, kto jest jego asystentką - i jak np. miała wyglądać nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt (na szczęście nie zdążyli) - możemy mieć pewność że to, jak ten polityk zadziała, będzie miało mało wspólnego z rzeczywistym dobrem zwierząt, a dużo więcej z załatwianiem interesów i interesików organizacji prozwierzęcych, i to też tylko tych "właściwych".

 

Mogłam nie sprawdzać. Serio.

 

A gdyby zrobić obywatelski projekt ustawy? Mamy tutaj prawników?

Wiem, że to byłoby bardzo trudne ale...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewczyny, minal miesiac, mozna bylo sprawe przemyslec i teraz na spokojnie podjac decyzje, kto na 100% chce sie w sprawe zaangazowac. Prosilabym, zeby chetne osoby jeszcze raz sie wpisaly.

Pomysl jest taki, zeby zaczac od obowiazkowego znakowania wszystkich psow. Pominac na razie temat sterylek i cala reszte, bo przy obecnym podejsciu do psow nie ma co ryzykowac i trzeba postepowac metoda malych krokow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...