Jump to content
Dogomania

Drugi pies do małego yorka


oleczka8877

Recommended Posts

Witajcie,

Czy jesli mysli sie o wzieciu drugiego psa badz suczki do takiego malego psa jak york , to czy to jest ryzyko? Czytałam tu watki podobne ktos myslal o drugim psie , towarzyszu dla yorka...myslal o goldenie lub onku. I w odpowiedziach padlo ze onek znajomych zagryzl yorka, goniac za pilka stratowal go. Wiadomo,ze jesli maly pies i duzy to trzrba duzego zachowania uczyc, i miec ich po okiem caly czas. No, ale przerazilo mnie to zagryzienie...czy w przypadku srednich psow, albo wzrostem takich samych moze byc tez taka agresja?

Link to comment
Share on other sites

Róznica w masie psów,w przypadku takiego mikrusa jak york - ma ogromne znaczenie.Najłagodniejszy pies moze niechcacy wyrządzić krzywdę małemu.Jakie Ty mialabys szansę w starciu z walcem?
Są przecież mniejsze psy od goldenów czy ON-ków,a york jest wyjątkowo kruchym stworzonkiem...

Link to comment
Share on other sites

MOJ PAPILION MA 6 KG A MIESZANKA MA 26 KG I CZASAMI OBAWIAM SIE O BEZPIECZENSTWO MALEGO. Wprawdzie nie bawia sie razem, ale jak pedza razem do drzwi, to czasami zdarzy sie, ze sunia potraci go. Prosilam syna, aby przywiozl mi sunie do 8 kg, ale jak na zlosc zakochal sie w tej suni i taka wyladawala u mnie na dywanie. Jak zobaczylam, to oczywiscie nie oddalam bym za zadne pieniadze. Jest taka kochana i wdzieczn(na zdjeciu)

Link to comment
Share on other sites

Czy yorki są na przwdę aż tak delikatne? Mam mix pinczerka i 2 bulteriery. Jeden z bulli bawi się z pinczerkiem często i nic się nie dzieje złego, co więcej bulterierka która bawi sie z małą wprowadziła się do nas jak miała 2 i pół roku a mała wtedy już też nie była całkiem małym szczeniakiem. Jedynie nie zostają razem jak wychodzę. To chyba zależy od konkretnych psów ich wychowania i charakteru. Jeśli Twój pies akceptuje inne psy to nie powinno być jakiegoś dużego problemu moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja miałam jamnika 9 kg i owczarka belgijskiego. Najpierw był mały, później przyszedł duży. Jamnik był zazdrosny, nie raz uszkodził belga. Zresztą on w tym układzie rządził. Później dołączył trzeci pies - średniego kalibru. Przed jamnikiem miał respekt. Nie wchodził mu w drogę. Do jakiś wypadków miedzy psami nie dochodziło. Może przestrzeń jest też ważna, bo jak szaleją w małym mieszkanku? U nas jest dużo przestrzeni na zewnątrz, w domu na szaleństwa raczej nie pozwalam, no może sporadycznie.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz rozmiaru moim zdaniem ważny jest również wiek. Jeśli planujesz szczeniaka to szczeniak dużej rasy ma bardzo słabą koordynacje. Potyka się o własne łapy, więc co tu dopiero mówić o uważaniu na małego pieska. W zabawie też jest różnie.
Ja mam dwie suki, jedna ma ok 23-24kg, młodsza ma ok 27kg. Starsza nigdy nie nadepnęłaby nawet jedną łapką na małego psa, nawet jak była szczeniakiem. Młodsza ma już 1,5roku i nawala łapkami każdego spotkanego pieska, jest bardzo niedelikatna, potrafi przebiec po nas jak śpimy na łóżku. Nie wyobrażam sobie żeby mieszkał u nas jakiś delikatny piesek. Jeśli ma być w domu coś małego to musi być pancerne, szybkie lub budzić taki respekt, że Meri nie ośmieli się podejść do niego nieproszona.

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest onka 35kg, jamnik 10kg i teraz spaniel 13kg. Onka była pierwsza. Odkąd jamnik przyjechał (jako szczylek) to cały czas były zabawy i nawalanki- i to zostało do dziś ;) Onka potrafi przeciorać małym dosyć solidnie- bo to wredna suka jest, zazwyczaj przewraca, używa zębów :p. Jednocześnie jamnik jest jakby z gumy- nawet po przewróceniu wstaje, otrzepuje się i jej oddaje :) Jednak york to chyba trochę inny kaliber- wydaje się znacznie delikatniejszy ;)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętajcie, że yorki to jednak TERIERY. Wiadomo, że różnica wielkości ma znaczenie, ale to jest terier, który nie powinien być psem takim delikatnym jak to piszecie. :)

Gosia Fur ma chociażby Kaukazy i Boerboela i grzywka i jak widać tworzą idealne stado :)

 

[attachment=19297:12108770_718228878277003_2792056694555727416_n.jpg]

 

[attachment=19299:12191939_724176767682214_8693025628973162150_n.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Co tam gordony. Jak się york wychowa w towarzystwie ludzi, którzy strzelają do kaczek - sportowo ma się rozumieć do kaczek strzelają - tudzież grubemu zwierzowi też nie przepuszczą z flintą w borze sport uprawiając, to strach się bać. Takiego yorka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...