Jump to content
Dogomania

Pies po zabiegu enukleacji(wyłuszczenia gałki ocznej)


kobix

Recommended Posts

Jeden z moich psów ,obustronnie ślepy, przeszedł  dziś zabieg usunięcia gałki ocznej.

Czy ktoś z właścicieli ma już za sobą tę trudną decyzję -mam pytanie jak przebiega gojenie się oczodołu(bez zakładania  protezy oka),jak wygląda takie miejsce po oku,czy występują potem jakieś niebezpieczne dla życia i zdrowia psa powikłania.

 

Bardzo proszę o podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami-jeżeli ktoś takowe ma-pomogą one mnie (w opiece nad psem )oraz innym osobom,które z pewnością przeczytają ten wątek,przed podjęciem decyzji o zabiegu.

 

Bardzo proszę o udostępnianie zdjęć oczu swoich pupili,zarówno przed i po zabiegu,

wątek  posłuży udzieleniu wsparcia właścicielom psów ,którzy podejmują decyzje o tak trudnym zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szkoda, że brak w tym wątku dalszych wpisów.

 

Kobix, czy mogłabyś się podzielić doświadczeniem? Minęły prawie 2 m-ce, czy z perspektywy czasu uważasz, że zabieg był potrzebny?

 

Napisz proszę, stoję przed trudnym wyborem, do czwartku muszę zadecydować co dalej z okiem mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Cześć.

My już rok po usunięciu oka i była to najlepsza decyzja!

Pies odzyskał wigor i radość życia.

Gdybym miała decydować drugi raz, nie zawahałabym się ani przez moment.

Pisz, jeśli mogę Ci jakoś pomóc, chętnie podzielę się doświadczeniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Dnia 26.01.2017 o 14:46, Asieq_ napisał:

Cześć.

My już rok po usunięciu oka i była to najlepsza decyzja!

Pies odzyskał wigor i radość życia.

Gdybym miała decydować drugi raz, nie zawahałabym się ani przez moment.

Pisz, jeśli mogę Ci jakoś pomóc, chętnie podzielę się doświadczeniem.

Cześć! 

Właśnie w piątek jedziemy z moją sunią na zabieg usunięcia oka. Bardzo się denerwuje jak, to wszystko będzie wyglądało. Jak wygląda opieka nad pieskiem po takiej operacji? 

Link to comment
Share on other sites

Cześć :)
Przede wszystkim pies dostanie kołnierz ochronny, żeby nie drapał oka. Ze zszytych powiek wystaje sączek, który usuwany jest w trakcie wizyty kontrolnej po 7-10 dniach od zabiegu, razem z szwami. Nie ma potrzeby przemywania rany, czy innych specjalnych zabiegów wokół zszytych powiek, trzeba jedynie pilnować, żeby rana nie została zabrudzona, np. na spacerze lub żeby pies nie nadział się na jakąś gałąź.

Na zdjęciu widać prawe oko 1,5 roku po usunięciu gałki. Moje wetki tak sprytnie zszyły powieki, że czarna część powiek jest widoczna.

IMG 019m.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Hej. Powiedzcie, jaką szczególną opiekę ma mieć piesek zapewniony po takiej operacji? Mamy się zdecydować na operację oka w okresie wakacyjnym, w którym zaplanowane mamy już wyjazdy. Czy trzeba je wykluczyć? Bo rozsądek mi podpowiada, że pieseł po takim zabiegu lepiej będzie się czuł u siebie, a nie na wyjazdach...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...