Jump to content
Dogomania

KURS TRENERSKI - Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami DOBRY PIES


Recommended Posts

Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami DOBRY PIES już zaprasza na już szóstą edycję Kursu Trenerskiego!

 

Kurs trenerski przeznaczony jest dla osób chcących lepiej zrozumieć relacje łączące psy i ludzi. Trener to zawód wymagający wiele wrażliwości i zrozumienia oraz cierpliwości, nie tylko w stosunku do zwierząt ale także i ludzi. Wielu myśli, że trener to osoba pracująca ze zwierzęciem. Ja uczę trenera pracy z człowiekiem, jako że tylko dzięki właścicielowi, trener jest w stanie dotrzeć i zrozumieć jego psa.

Kurs trenerski w Dobrym Psie trwa 6 miesięcy i składa się z 8 weekendowych zjazdów. Ostatni zjazd przeznaczony jest w całości na egzamin.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na http://www.dobrypies.pl/kurs-trenerski/.

 
Serdecznie zapraszamy! :D
Link to post
Share on other sites

Oooo, kolejny "grzybek po deszczu" ...

 

"Na kursie (...) i etyka pracy, dzięki którym, trener może dokonywać w swojej pracy właściwych wyborów." Nasuwa się pytanie, na ile etyczne jest sugerowanie komukolwiek, że w ciągu 7 zjazdów posiądzie wiedzę potrzebną do szkolenia psów (jedna "kobyła") to jeszcze do nauki i współpracy z ludźmi (druga kobyła). Zwłaszcza w kontekście: "Wiedza przedstawiona jest tu od postaw", a więc jak mniemam, zakłada udział laików, podczas gdy kurs z nazwy jest trenerski, a więc na logikę ma być przepustką do pracy trenera.

 

Brakuje info co konkretnie na którym zjeździe i czy kurs jest z psami czy czysto teoretyczno - obserwatorski. Czyli taki trochę kot w worku. No i filmików z przebiegu poprzednich edycji, dających choćby cień poglądu na to jak wyglądają zajęcia. Oraz wykazu mierzalnych i obiektywnych osiągnięć prowadzącej.

 

Innymi słowy - nie rekomenduję.

Link to post
Share on other sites

Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje kontaktując się bezpośrednio z organizatorem. 

 

Będzie to już 6 edycja kursu, więc jest możliwość zweryfikowania go, kontaktując się z osobami, które kurs ukończyły. Pełna ich lista znajduje się na stronie internetowej Akademii. Warto również przeprowadzić wywiad środowiskowy wśród "psiarzy", który mieli styczność z Akademią. Ale domyślam się, że Pani to zrobiła, bo przecież bezpodstawnie nie powątpiewałaby Pani w rzetelność kursu :) Zatem, jeśli uzyskała Pani negatywne informacje na nasz temat, serdecznie zapraszam do kontaktu, cenimy każdą informację zwrotną.

 

Zjazdy są weekendowe, a pomiędzy zjazdami osoby mają zadane prace, które pozwalają im utrwalać wiedzę zdobytą podczas zjazdów. 

 

Zajęcia są teoretyczne, jak również praktyczne, przy czym największy nacisk kładziony jest na praktykę. 

 

W zjazdach mogą uczestniczyć również psy kursantów.

 

Warto również zapoznać się z organizacją PDTE, której Prowadząca jest pełnoprawnym członkiem. To rozwieje wszelkie wątpliwości, jeśli chodzi o etykę pracy i rzetelność przekazywanej przez Prowadzącą wiedzy. 

 

Ponadto, jak Pani na pewno zauważyła, Kurs Trenerski jest pierwszym stopniem edukacji w Akademii. Osoby, które ukończyły Kurs Trenerski, mogą wziąć udział w Kursie Instruktorskim dla Behawiorystów.

 

Chętnie odpowiemy na wszelkie Pani pytania i rozwiejemy wątpliwości. Wystarczy się z nami skontaktować, zamiast poddawać w wątpliwość wartość kursu publicznie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Magda Berecka

Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami DOBRY PIES

 

P.S.

Jako, że sama ukończyłam ten kurs, czuję się kompetentna do wydawania o nim opinii, a więc BARDZO REKOMENDUJĘ.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...