Jump to content
Dogomania

Czym karmić tego chudzielca? Proszę o porady.


Szarik

Recommended Posts

Cześć wszystkim. ;)
Mój pies skończy 2 lata w połowie kwietnia. Trochę się jednak nim martwię, bo jest zdecydowanie za chudy. Początkowo jadł domowe - mięso+ryż/kasza+warzywa/witaminy. Jednak m.in. ze względów finansowych zrezygnowaliśmy z tej metody karmienia i przeszliśmy na suchą karmę. Mały ma za sobą już 15kg Brita ale nie chcę zostać przy tej pozycji. Nie jestem zadowolona - bardzo dużo wydalał, nic nie przybrał na wadze, a zjadał więcej niż powinien. Staje ponownie przed wyborem karmy i nie wiem co zrobić.
Myślę poważnie nad Orijenem. Zależy mi, żeby przybrał na wadze! Dużo biega, potrzebuje energii. Potrzebna będzie dla niego karma energetyczna, czy dawać zwykłą, ale dobrą?

Zamieszczam jego zdjecia, gdy był mokry. Wtedy najlepiej widać jego 'boczki' :shake: Zrobione były w zeszłe wakacje, ale teraz wygląda niemal identyczne (o ile nie gorzej).

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/70/d72eac4d6b22be40.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/70/d03f565a72bc0dcd.jpg[/IMG][/URL]

Nie ma robaków, je dostatecznie dużo (na ogół), czym go karmic kochani? :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nic sie nie stresuj, ja tez mialam psinke ktora wybrzydzala i malo jadla ,no i do tego wszystkiego okazalo sie ze jest alergikiem i dlatego je karme Royala Sensitivity Control , szczerze mowiac przybrala na wadze dopiero jak skonczyla 5 lat !!

Link to comment
Share on other sites

Jakbym patrzyła na ON-ke długowłosą mojego syna. Casta w grudniu skończyła 3 lata i dopiero od ok. 2 miesięcy przestała wybrzydzać i nabiera masy. Przedtem wyglądala podobnie jak twój piesio. A karmienie to byla męczarnia (jak z dzieckiem - niejadkiem: "za mamusię, za tatusia, no.. jeszcze pare kulek...i oczywiście wszytko z reki). Jak się zaparła, to potrafiła 2 dni nic nie tknąć. Teraz je nutrę, którą wczesniej omijała szerokum łukiem, na zmianę z RC dla owczarków. Jeśli pies zdrowy, to jeszcze poczekaj, może zaskoczy. Jeśli nadal będzie taki chudy - może warto zrobić badania, bo może ma uposledzone wchłanianie i stąd chudość i duże kupska.
Pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

ale moga byc to tez problemy zdrowotne - taki wyglad kojarzy mi sie odrazu z problemami z trzustka - to jest jeden z objawow. Zbadac mozna bardzo latwo, jak sie pies zalatwia? Nie ma tu problemow, wszystko jest dobrze?
Poczytaj o trzutsce - mozna to sprawdzic za 15 zl (badanie kalu, ale swiezego koniecznie, musi w ciagu 45 min trafic od pobrania do lab.) Oczywiscie to moze byc tez przemiana materii, ale...

Link to comment
Share on other sites

O, temat ruszył :evil_lol:

Słuchajcie, teraz już jest lepiej... Chłopak mimo strasznych męczarni (dokladnie - za mamusię, za tatusia...) cały czas jest na suchej- Acana Sport&Agility na przemian z Orijenem. Wydaje mi się, że przybrał trochę, ale to jeszcze nie to. Kupek robi mniej i w ogóle ładniej wygląda, już nie jak psie nieszczęście.

Sara 32 - Mam nadzieję że tak będzie ;) Co do alergii, to idziemy na badania w najbliższych dniach bo się strasznie drapie łzawią oczy :shake: Pewnie to pyłki w zeszłym roku też tak było, ale ogólnie kurczak mu chyba nie służy.

Beta&Czata - Karmienie to poezja: 'zjedz piesku proszę, to jest dobre, no popatrz, pańcia je!' i robię z siebie debila, żeby mi pies na karmę spojrzał. Ale jak parę dni nie tyla nic domowego, to z chęcią szamie swoją miskę ;) Z kupkami się polepszyło, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku...

Agnes - oby nie! Kupki sa na ogół w porządku, ale jest pewien problem. Nie wiem czy mogę nazwać to 'delikatnym' zołądkiem ale jak tylko zje coś spoza swojej diety, to zaraz ma rzadszą kupkę, często nawet biegunkę lub poprostu wodę! Ale kończy się na jednym takim załatwieniu i koniec. Czy to może mieć związek?
Tak, chyba zrobie to badanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Agnes - oby nie! Kupki sa na ogół w porządku, ale jest pewien problem. Nie wiem czy mogę nazwać to 'delikatnym' zołądkiem ale jak tylko zje coś spoza swojej diety, to zaraz ma rzadszą kupkę, często nawet biegunkę lub poprostu wodę! Ale kończy się na jednym takim załatwieniu i koniec. Czy to może mieć związek?[/quote]

moze, ale nie musi - jak dlugo je nowa karme?
W kupkach trzustkowych oprocz tego, ze sa luzne charakterytyczny jest sluz

[quote name='Szarik']Tak, chyba zrobie to badanie...[/quote]

pamietaj tylko, zeby byl swiezy - masz 45 minut na doniesienie kupki do labu (czy tez weta) i oczywiscie ponformowanie ich na co to badanie jest robione

Link to comment
Share on other sites

Szarikowa-wbijaj do Gliwic pomacasz mojego psa:evil_lol:Skóra i kość. i Jakoś sie nie martwie jego zdrowiem,bo energii ma za 2psy.
Spytaj Ayshe ile ważą jej psy.

Agnes-nie przesadzasz z tymi badaniami?gdybym robił badania psom za każdym razem kiedy mają srake ,albo utykają po zbyt intensywnym bieganiu to byłbym bankrutem..Bez przesady pies to nie niemowle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Agnes-nie przesadzasz z tymi badaniami?gdybym robił badania psom za każdym razem kiedy mają srake ,albo utykają po zbyt intensywnym bieganiu to byłbym bankrutem..Bez przesady pies to nie niemowle.[/quote]

to sprawa Szarik czy zrobi badania czy nie - zapytalam jak sie pies zalatwia, bo to rowniez jest objawem. Czy przesadzam? Nie...mialam psa z niewydolnoscia trzustki wykryta przez to jak nazywasz przesadzanie. Tak samo "przesadzam" z obecna suka, bo dzieki temu znalazlam kilka rzeczy w bardzo wczesnym stadium. Ja nie pisze, ze ma zrobic, a ze warto pomyslec. Moze jeszcze poczytac, decyzja nalezy do niej nie do mnie, ani do innego dogomaniaka. Koszt jest smieszny, wiec...?

Zaznaczylam rowniez na poczatku, ze taka moze byc przemiana materii - nie mowie nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Szarik, pies wyglada cudnie, nie przesadzajmy z tym pasieniem. Wybiegany, w dobrej kondycji, nie musi miec okraglych bokow.
A skoro problemy z jedzeniem, to moze barf?[/quote]
Szarik napisała, ze ma problemy z przyswajaniem wszystkiego co nowe, wiec nie wiem czy to by był dobry pomysł, jakby miał dostawać biegunki za każdym razem jak dostanie coś nowego.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam z Agnes, skonsultuję sie jeszcze z lekarzem apropo tych badań, wtedy wszystko będzie jasne ;) Troche obawiam sie sezonu letniego, bo wtedy jak wiadomo psu chce sie mniej jeść, a ja nie wiem czy da się jeszcze mniej :hmmmm: :mad:

Co do barfu to... trochę bym sie obawiała. Własnie ze względu na żołądek: po surowych kościach, które Tata przywozi mu od rzeźnika też ma jakiś czas lekkie problemy. Jeśli okaże sie to jedynym wyjściem, to trzeba będzie sie temu przyjrzeć, na razie jakos egzystujemy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Szarik']Co do barfu to... trochę bym sie obawiała. Własnie ze względu na żołądek: po surowych kościach, które Tata przywozi mu od rzeźnika też ma jakiś czas lekkie problemy. Jeśli okaże sie to jedynym wyjściem, to trzeba będzie sie temu przyjrzeć, na razie jakos egzystujemy ;)[/QUOTE]

A jakie są te kości? Pewnie wołowe albo wieprzowe? No to nie dziwne, że są po nich problemy, skoro dostaje je co jakiś czas tylko i nie są zróznoważone dodatkiem warzyw, nabiału. Zresztą w Barfie takie duże, ciężkostrawne kosci nie są podstawą diety.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...